Bülbül: ‘Kimse elindeki çamuru üzerimize sürmeye çalışmasın’

Bülbül: ‘Kimse elindeki çamuru üzerimize sürmeye çalışmasın’
Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Teşkilatı ülke ve yerel gündemdeki konuları konuşmak için yerel basınla bir araya geldi. İlçe Teşkilat binasında gerçekleştirilen kahvaltı programında konuşan İlçe Başkanı Bülbül: ‘bizim mücadelemiz...

Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Teşkilatı ülke ve yerel gündemdeki konuları konuşmak için yerel basınla bir araya geldi. İlçe Teşkilat binasında gerçekleştirilen kahvaltı programında konuşan İlçe Başkanı Bülbül: ‘bizim mücadelemiz şu veya bu parti ile değil, sistemin kendisidir’ dedi.

BATAKLIĞIN ADI SİYONİZİMDİR

Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Teşkilatı, yerel basınla olan buluşmalarına devam ediyor. Ülke gündemini ve Sultanbeyli’de yaşanan gelişmeleri değerlendirmek adına bugün basınla bir araya gelen Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Fetullah Bülbül, ilk olarak ülke gündeminde yaşanan olaylara değindi. 15 Temmuz darbe girişimini kınayarak konuşmasına başlayan Bülbül: ‘ 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bu darbe girişiminde 15 Milli Görüş temsilcimiz gazi olurken bir kardeşimizde şehadet şerbetini içti. Bu darbenin arkasında üst akıl dedikleri güçler yani siyonizim vardır. Siyonizim her zaman bir maşa kullanmayı bilir. 15 Temmuz’da da FETÖ dediğimiz yapı ve onun destekçilerini kullanmıştır. Darbe başarıya ulaşmamıştır ama bize göre bataklık kurutulmamıştır. Bataklık, ABD’dir, AB’dir, NATO’dur. Bizler bu bataklığı oluşturan güçlerle mücadele etmek yerine bataklıktaki, bir sinekle mücadele ediyoruz’ dedi.

 

DIŞ POLİTİKA VE EKONOMİ

FETÖ yapılanması sonrası ekonomi ve dış politika konusuna değinen Bülbül: ‘Ekonomimiz hayra alamet bir gidişat izlemiyor. Daha geçen hafta iktidar yetkililerimiz ekonomide var olan dar boğazı açmak için kredi kartına taksit sayısını artırdığını açıkladı. Açıklanan adıma baktığımızda bir üretim olmadığını aksine vatandaşın daha çok tüketime sevk edildiğini görmekteyiz. Cebinde parası olan hiçbir vatandaş kredi kartı kullanmaz ama çaresizlik ve bu tür teşvikler insanımızı daha çok bataklığa sürekler’ ifadelerini kullandı. Dış politika konusunda ülkenin her geçen gün sıkıntıya düştüğünü dile getiren Bülbül: ‘dış politikada yaşanan gelişmelere baktığımızda sürekli yanlış yaptığımızı görüyoruz. Bundan iki yıl önce YPG mensuplarına sınırlarımızı açıp davul zurna ile Suriye’ye gönderdik. Bugün YPG ile Suriye’de savaşıyoruz. Bunlar ciddi hatalar ve yanlışlardır. Halkımızın bu hataları gördüğünü ve konuştuğunu biliyoruz’ dedi.

 34 PROJEDEN SADECE İKİSİ HAYATA GEÇTİ

Ülke gündeminden sonra yerel konulara değinen Saadet Partisi İlçe Başkanı Fetullah Bülbül: ‘2014 yerel seçimlerinde mevcut aday Sultanbeyli halkına 34 proje ile çıktı ve oy istedi. Halkımız verilen sözlere inanarak mevcut adaya ve partisine oy verdi. Seçimler üzerinden yaklaşık üç yıl geçti. Verilen sözleri incelediğimizde sadece iki projenin hayata geçtiğini görüyoruz. Bunlar merkez camii ve altında ki, otopark. Bu projeyi de İBB hayata geçirdi. Onun dışında tüm projeler kağıt üzerinde kalmışa benziyor. Özellikle hisseli tapu konusunda İlçe yönetiminin ciddi adımlar atamadığını görüyoruz. 2014 seçimler öncesi seçimden hemen sonra tapuları vereceklerini söylemişlerdi ama üç yılda bir tapunun verilmediğini üzülerek görüyoruz’ ifadelerini kullandı. Merkez camii projesinin yapımı sırasında minarenin şerefesiz olamayacağını eleştirdiklerini söyleyen Bülbül, ‘bu eleştirimiz dikkate alınmış olacak ki, sonradan camiye iki adet şerefe takıldı. Teşekkür ediyoruz ama iki şerefenin meclis kaynaklarına göre Sultanbeyli halkına 170 bin TL’ye mal olduğunu buradan halkımıza duyurmak istiyorum’ şeklinde konuştu.

KİMSE ELİNDEKİ ÇAMURU BİZE SÜRMEYE KALKMASIN

Konuşmaları sonrası gazetecilerin sorularını alan Bülbül, kendisine Sultanbeyli gündeminde yer alan paralele yapı haberleri ile ilgili bir soru üzerine şu açıklamalarda bulundu. ‘ Son günlerde yapılan bazı haberler ile ilgili yoğun gündem oluştu. Öncelikle şunu belirteyim ki, hem gazeteci hem de ilçe yöneticimiz olan Recep Karakoç, yalnız değildir. Biz Allahtan korkacağız. Biz eleştirirken Allah korkusu ile bakarız. Biz hesabımızı Allah’a vereceğimizi bilir ve ona göre hareket ederiz. Dün bu yapı ile el ele kol kola olanlar, çamura saplananlar ellerinde ki çamuru bizim elbisemize süremeye kalkmasın. Bugün sağcı ve solcu olarak bildiğimiz ne kadar insan varsa hepsi açık oturumlarda FETÖ yapısının Milli Görüşe sızamadığını dile getiriyor. Bu gerçek ortada dururken kimse maceralara sürüklenmesin. Bizler edebimizle siyasetimizi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Kimse de altında kalacağı konular üzerinden bizim üzerimize oynamasın’ şeklinde açıklamada bulundu. Basın buluşması soru cevap şeklinde devam etti ve yaklaşık iki saat sürdü.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI