SULTANBEYLİ ŞEHİDİNİ UĞURLADI

SULTANBEYLİ ŞEHİDİNİ UĞURLADI
Şırnak’ta teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Üsteğmen Rahim ÇelikPendik Sahil Yolu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Şehidin eşi, kucağındaki 5 aylık ikizleriyle tabutun başında güçlükle ayakta durabildi. Asıl...

Şırnak’ta teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Üsteğmen Rahim ÇelikPendik Sahil Yolu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Şehidin eşi, kucağındaki 5 aylık ikizleriyle tabutun başında güçlükle ayakta durabildi.

Asıl görev yeri Muş’tan geçici görevle gittiği Şırnak’ta şehit düşen Üsteğmen Rahim Çelik’in cenazesi GATA’dan alındıktan sonra Pendik Sahil Yolu Camii’ine getirildi. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Valisi Vasip Sahin, askeri erkan, Sultanbeyli Siyasi Parti İlçe Başkanları ile yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Gözyaşları arasında musalla taşına konulan şehidin cenazesini gören annesi Binaver ve Babası Güngör Çelik, gözyaşlarına boğuldu. Daha sonra oğlunun tabutuna sarılarak ağlayan anneyi yakınları teselli etmeye çalıştı. Tabut başında bekleyen bir askere sarılarak ağlayan anne Binaver  Çelik’i bazı askerler sakinleştirmeye çalıştı. Şehidin eşi Gökçe Çelik de kucağındaki 5 aylık ikizleri İrfan ve Eymen’le tabut başına geldi. Güçlükle ayakta durabilen Gökçe Çelik daha sonra bir sandalyeye oturtuldu.

Şehit Çelik’in cenazesi Cuma namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra tekbirler eşliğinde Sultanbeyli Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’na getirildi. Şehidini uğurlamaya gelen binlerce insan tekbirler eşliğinde şehide son görevini yaptı.  Yöre Haber Gazetesi olarak Şehidimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI