AK Parti kulislerinde konuşulan iki isim

AK Parti kulislerinde konuşulan iki isim
Ertuğrul Özkök bugünkü yazısında AK Parti’yi medya üzerinden dizayn etmek isteyenlere ilişkin iki isim verdi. Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, AK Parti kulislerinde eski Star gazetesi Nasuhi Göngör ve A...

Ertuğrul Özkök bugünkü yazısında AK Parti’yi medya üzerinden dizayn etmek isteyenlere ilişkin iki isim verdi.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, AK Parti kulislerinde eski Star gazetesi Nasuhi Göngör ve A Haber programcısı Cemil Barlas’ın partiyi dizayn etmekle suçlandığını yazdı.

DAVUTOĞLU TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Başbakan Davutoğlu’nun “Bazıları rahatsız oluyor. Onların gıdası nifaktır… Bu aziz davaya medya üzerinden hiza verilebileceğini zannediyorlar. Geçti o günler. Kimse AK Parti’yi medya üzerinden dizayn etmeye çalışmasın.” diyerek tepki gösterdiği kesim yada isimler kimler?

Akla ilk gelen olağan şüpheli Doğan medyası oldu. Yakın zamana kadar Hürriyet’in başını çektiği Doğan grubu manşetlerle hükümetleri terbiye etmekle suçlanıyordu.

Geçtiğimiz günlerde Nasuhi Göngür’ün ‘Davutoğlu ile olmuyor’ çıkışı tartışmanın seyrini bir anda değiştirdi.

BEKİ YAZDI, ÖZKÖK İSİM VERDİ

Bir dönem hükümetin sözcülüğünü  yapan Hürriyet yazarı Akif Beki, dünkü “Hükümet deviren medya’yı tanıyalım” başlıklı köşesinde hükümeti dizayn etmek isteyen kesimin, sanılanın aksine iktidara yakın medya olduğunu yazdı.

Beki yazında “Hem de bencillikte, çıkarcılıkta, küstahlıkta, pervasızlıkta, arsızlıkta eskisine rahmet okutacak kıvama gelmişler”ifadelerini kullandı.

Beki’ni başlattığı polemiği Özkök de bir adım ileri götürdü. Beki’nin dünkü yazısından bazı bölümler aktaran yazar, ardından ‘yeni hükümet deviricilerden’ iki ismi yazdı:

KASTEDİLERLER KİMLER?

“Anlatılanlara göre Başbakan bu konuşmayı yaptıktan sonra salondan çıkarken karşılaştığı bazı merkez medya mensuplarına, “Bu lafları sizler üzerinize alınmayın” demiş.

Öyleyse kastedilenler kimler? İkinci bilgi şu:

Konuşmadan sonra Başbakan’ın çevresinden bazı kişiler gazetecileri arayarak, kimlerin kastedildiğini açık açık söylemişler. İki kişinin de adını açık açık vermişler.

Biri A Haber’deki programda “Davutoğlu yakında o koltuktan gidecek” diyen Star gazetesi yazarı Nasuhi Güngör. Öteki ise Cemil Barlas. O da A Haber’de programlara çıkıyor.

İkisi de Cumhurbaşkanı’nın çevresinin en Yakup Cemil karakterli fedaileri. Bütün bunlar şunu gösteriyor: AKP kanadında çok ilginç bir dönem başlıyor.”

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI