Tapu sorunu çözüldüyse tapular nerede?

Tapu sorunu çözüldüyse tapular nerede?
30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde ‘seçimden sonra hemen sonra tapularınızı vereceğiz’ diye gazetelere beyanat veren AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanının konuyla ilgili birde videosu ortaya çıktı. Ortaya çıkan...

30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde ‘seçimden sonra hemen sonra tapularınızı vereceğiz’ diye gazetelere beyanat veren AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanının konuyla ilgili birde videosu ortaya çıktı. Ortaya çıkan videoda hararetli bir konuşma yapan Sevinç, ‘Sultanbeyli’nin hisseli tapu sorunun çözüldüğünü’ dile getiriyor. Sultanbeyli halkı soruyor, tapu sorunu çözüldüyse tapularımız nerede?

HİSSELİ TAPULAR SEÇİMİN BİR NUMARALI GÜNDEMİYDİ

Hiç şüphesiz 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Sultanbeyli siyasetinin birinci gündem maddesi hisseli tapu sorunuydu. Muhalefet partileri, 10 yıldır Sultanbeyli’yi yöneten AK Partili Belediye Başkanlarının hisseli tapu sorununu çözememekle eleştirirken, gerek AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç gerekse AK Parti Belediye Başkan adayı Hüseyin Keskin, ‘hisseli tapuların kamuya geçtiğini, imzaların atıldığını ve seçimden hemen sonra vatandaşa dağıtılacağını dile getiriyordu. Öyle ki, ilçe Başkanı Ali Sevinç, bir gazeteye verdiği demeçte ‘hisseli tapuların seçimden iki ay sonra vatandaşa dağıtılacağını’ dile getirmişti.

SEÇİMDEN ÖNCE BAŞKA SEÇİMDEN SONRA BAŞKA

Vatandaşı tapu sözüyle kandırarak Sultanbeyli’den yüzde 62 oranında oy alan AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, seçimin üzerinden 5 buçuk ay geçmesine rağmen Sultanbeyli halkının hisseli tapu sorununu çözebilmiş değil. Aksine bundan üç ay önce İş Adamları toplantısında konuşan Başkan Keskin, tapuyu elinde bulunduran EVKUR firmasının vergi vermemek için anlaşmaya yanaşmadığını ima eden cümleler kullanmıştı.

BU VİDEO HER GÜN ALİ SEVİNÇ’İN KARŞISINA ÇIKAR

Seçim döneminde muhalefeti en çok eleştiren AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç’in seçim döneminde Gümüşhane Yağmurdereliler Derneğinde hisseli tapu ile ilgili konuşmuş olduğu bir video ortaya çıktı. Kürsüye çıkan Sevinç, kendisinden önce konuşma yapan Saadet Partisinin Belediye Başkan Adayı Avukat Halil İbrahim Arıkan’a cevap veriyor ve tapu sorunun çözüldüğü salona haykırıyor. Hisseli tapu sorununda yüzde 70’lik kısmın bittiğini diğer kalan yüzde 30’luk kısmında Çevre ve Şehricilik Bakanı İdris Güllüce’nin imzasında olduğunu salonda bulunan vatandaşlara söylüyor.

SEVİNÇ, BU SORULARA CEVAP VEREMEZ!

Konuşmasında 2011 yılının Ekim ayında çıkan Sultanbeyli’yi kentsel dönüşüm alanı ilan eden Bakanlar kurulu kararını savunan Sevinç, ‘çıkan karar EVKUR firmasının elinde bulunan tapu sorununu çözmek için halkın yararına çıkartılmış bir karar. Bu kararı nasıl halkın zararınaymış gibi gösteriyorlar anlamakta zorlanıyoruz’ ifadelerini kullanıyor. Sultanbeyli halkı olarak buradan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç’e soruyoruz. Maddem 2011 yılında çıkan Bakanlar Kurulu Kararı Sultanbeyli halkının yararınadır neden bu yararlı kararı 3 yıldır uygulamıyorsunuz? İnsanların yararına olan bir kanunu neden insanların yararına kullanmıyorsunuz? Seçimden önce konuştuğun gibi şimdi gazetecikler karşısına çıkıp neden tapuyla ilgili tek kelime edemiyorsunuz? Seçimden önce bu halkı kandırmak için mi tapu sorununu çözdük diye demeçler verdiniz? Ve son soru Ali Sevinç, hisseli tapu sorunu çözüldüyse tapularımız nerede?

“Tapu sorunu çözüldüyse tapular nerede?” Başlıklı Haber İçin 3 Yorum Yapılmış
  1. ozkan kurdoğlu dedi ki:

    Bunlarin hepsi yalanci bunlarin müslümanlığından bile supeleniyorum 20 senedir bu milleti uyutuyolar onlara oy degil gunahimi bile vermem

  2. ahmet kuloglu dedi ki:

    20 senedir bu ilçedeyim hep aynı yalan dolan vergi almaya gelince onu hiç es geçmeden alıyorlar konu tapu olunca hep ayı yalanlar vatandaşı sömürmek güzel ne de olsa

  3. metin koc dedi ki:

    Bunlar zaten yıllardır yalan söylüyor ne zaman belediyeye başvursam en kısa zaman da halledeceğiz diyorlar ama hiç bu kısa zaman gelmek bilmiyor 10 yıldır.aynı söylem bir insan yalan söylüyorsa her şey beklenir.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI