Kurban çadır paralarında muamma

Kurban çadır paralarında muamma
2011-2012 yılları arasında Mimar Sinan Mahallesi’nde kurulan kurban çadır paralarında büyük bir muamma olduğu ortaya çıktı 2011-2012 yılları arasında Mimar Sinan Mahallesi’nde kurulan kurban çadır paralarında büyük bir muamma...

2011-2012 yılları arasında Mimar Sinan Mahallesi’nde kurulan kurban çadır paralarında büyük bir muamma olduğu ortaya çıktı

2011-2012 yılları arasında Mimar Sinan Mahallesi’nde kurulan kurban çadır paralarında büyük bir muamma olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili elimize ulaşan bilgilerin doğru olup olmadığını 10.07.2014 tarihinde Sultanbeyli Belediyesi’ne resmi yazıyla bu iddiaların doğru olup olmadığını sorduk. Belediye ise sorumuza bir aydır cevap vermedi.

KURBAN ÇADIR PARALARININ TAMAMI RESMİYETE GİRMEDİ

Sultanbeyli Belediyesi’nde sular durulmuyor. Birçok alanda eksiklikleri ve hataları gün yüzüne çıkmaya başlayan belediye de şimdi de kurban çadır paraları çatlağı gün yüzüne çıktı. İddiaya göre 2011 – 2012 yılları arasında Mimar Sinan Mahallesi’nde kurulan kurban çadır paralarının tamamı resmi olarak kayıtlara geçmedi.

BAŞKAN KESKİN, 480 ÇADIRIN KURULDUĞUNU TELEVİZYON EKRANLARINDA ANLATIYOR!

Başkan Keskin, 2011 – 2012 yıllarında Mimar Sinan Mahallesi’nde kurulan ve içerisinde internet, hamam, berber ve kesim alanları olan kurban çadır alanını tanıtmak için ulusal yayın yapan Kanal D, NTV,TRT HABER gibi benzeri birçok televizyon kanalına çıkmış ve 480 çadırın kurulduğunu televizyon ekranlarında dile getirmişti. Keskin’in bu açıklamaları birçok ulusal gazetede de haber olmuştu.

KASAYA 50 CİVARINDA ÇADIR PARASI GİRİŞİ YAPILDI

Başkan Keskin’in onca televizyon kanalında 480 çadır kuruldu demesine rağmen çadır kuran esnaflardan toplanan paranın sadece 50 çadır parasının belediyenin resmi kayıtlarına geçtiği, geriye kalan 430 çadırın parasının kasaya girişi yapılmadığı ve açıkta kaldığı iddia ediliyor.

KURBAN ÇADIR PARALARINA BELEDİYE’YE SORDUK AMA CEVAP VERİLMEDİ!

Konunun bize ulaşmasından sonra kamu menfaati adına elimize ulaşan ve şaibe olduğu iddia edilen bazı ihaleleri de soru haline getirerek 10.07.2014 tarihinde Sultanbeyli Belediyesi’ne yönelttik. Sultanbeyli Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’nün resmi kayıtlara geçirdiği sorulara belediye 15 gün içerisinde resmi olarak cevap vermesi gerekiyordu. Ancak, aradan bir ay gibi bir süre geçmesine rağmen Sultanbeyli Belediyesi sorularımıza cevap vermedi. Haberin tek taraflı olmaması adına yapmış olduğumuz bu girişimin sonuçsuz kalması üzerine bugün Belediyeye sormuş olduğumuz soruları buradan yayınlayarak tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz.

BİMER’E ŞİKÂYET EDECEĞİZ!

Kamuoyunun şeffaf ve net bilgileri öğrenmesi için yapmış olduğumuz bu adıma Sultanbeyli Belediyesi’nin cevap vermemesini anlamamakla birlikte konuyu Başbakanlık şikâyet hattı olan BİMER’e taşıyacağız.

“Kurban çadır paralarında muamma” Başlıklı Haber İçin 1 Yorum Yapılmış
  1. kaankaptan dedi ki:

    Haber sitenizde yapmis oldugunuz haber sultanbeylinin kaderini yansitiyor. Sultanbeyli de kurulan kurban yeri paralarinin akibetinin belli olmadigini ve sultanbeyli belediyesinin ihalelerinin hileli oldugunu yazmissiniz. Sayin kardesim eger bu yaptigin haber dogru cikarsa sultanbeyli belediyesinin yoneticilerinin imanindan suphe ederim. Sultanbeyli belediyesi bir devlet kurumudur. Halkin mali yoneticilere emanettir. Emanete ihanet edilmez. Sayin kardesim sultanbeyli belediyesinde boyle sikintilara bulasan yoneticileri devlet kurumlarina bildirmeyi hic dusunmedinizmi. İnsallah yazdiklariniz dogru cikmaz. Eger dogru ise belediyeye olan guven sarsilir.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI