KİMİ KANDIRIYON BE CON!

KİMİ KANDIRIYON BE CON!
Sultanbeyli Belediyesi meclis üyesi ve Başkan vekili Mehmet Con’un belediyenin web sitesinde yer alan cv’sinde gerçeğe ve mantığa aykırı beyanı ortaya çıktı.   Mehmet Con’un belediyenin internet sitesindeki cv’sinde...

Sultanbeyli Belediyesi meclis üyesi ve Başkan vekili Mehmet Con’un belediyenin web sitesinde yer alan cv’sinde gerçeğe ve mantığa aykırı beyanı ortaya çıktı.

 

Mehmet Con’un belediyenin internet sitesindeki cv’sinde MTTB ve Akıncılar Derneğinde bulunduğunu yazıyor. Buraya kadar her şey normal ama anormal olan şey Mehmet Con’un yaşıyla MTTB ve Akıncılar Teşkilatının kapanış tarihleri arasında tezat var. Bilindiği gibi MTTB ve Akıncılar Teşkilatı 12 Eylül 1980 yılında Askeri Darbe ile kapatılmıştı. Lise yıllarında MTTB ve Akıncılar Teşkilatında görev aldığını cv’sine yazan Con’un 1969 doğumlu olduğu dikkate alındığında bunun imkansız olduğu aşikar bir şekilde ortaya çıkıyor. MTTB ve Akıncılar Teşkilatı kapatıldığında Mehmet Con, 11 yaşında daha ilkokul 4. Sınıf öğrencisi.  Con’un yaş tablosuna bakıldığında 8 veya 9 yaşında MTTB ve Akıncılar Teşkilatında bulunduğu görülüyor.

ŞEHİTLERİN HATIRASINA SAYGISIZLIK

Bilindiği gibi MTTB ve Akıncılar Teşkilatı 12 Eylül öncesi birçok şehitler vermiş iki kurum. Her iki teşkilatta da görev almamış olan Con’un, misyon olarak önemli iki kurumun ismini cv’sinde kullanması ve siyasi emellerine alet etmesi ne Mehmet Con’a nede içinde bulunduğu partiye yakışmadı.  Con, bu iki kurumun ismini AK Partide pirim yaptığını bildiği için mi cv’sine ekledi?

SULTANBEYLİ’DE BAŞKANLIKVEKİLİĞİNİ HAK EDİYOR MU?

Böylesi önemli iki kurumu siyasi rant elde etmek için kullanan Mehmet Con’un bu durumu Sultanbeyli Belediye Başkanlığına vekalet etmesi ne kadar doğru sorusunu akıllara getiriyor? Bir diğer iddia ise başka bir meclis üyesinin ilkokul mezunu olmadığı halde sahte bir ilkokul diploması ile meclise girdiği iddia ediliyor.  Ortaya çıkan bu ve buna benzer sıkıntılı durumlar Başkan Hüseyin Keskin’in neden zorda olduğunu da açıkça ortaya koyuyor.

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI