Siltaş Teraspark temel atma törenini gerçekleştirdi

Siltaş Teraspark temel atma törenini gerçekleştirdi
İnşaat sektöründe emin adımlarla büyüyen Siltaş Yapı, Pendik Kurtköy Teraspark konseptinin temel atma törenini gerçekleştirdi. Temel atma törenine siyasilerin yanı sıra birçok işadamı ve davetli katıldı. TEMEL ATMA TÖRENİNE...

İnşaat sektöründe emin adımlarla büyüyen Siltaş Yapı, Pendik Kurtköy Teraspark konseptinin temel atma törenini gerçekleştirdi. Temel atma törenine siyasilerin yanı sıra birçok işadamı ve davetli katıldı.

TEMEL ATMA TÖRENİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

Yaptığı inşaat projeleri ile dikkatleri üzerine çeken Siltaş Yapı, Pendik Kurtköy’de 9000 m² arazi üzerine 7 blok ve 82 daire olarak tasarladığı Teraspark konseptinin temel atma törenini gerçekleştirdi. Soma’da yaşanan maden kazası gölgesinde gerçekleştirilen temel atma törenine Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Başkan Yardımcıları Ayhan Koç, Nizamettin Arslan, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman, Sultanbeyli AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Pendik AK Parti İlçe Başkanı Turgay Kılıç’ın yanı sıra birçok işadamı ve davetli katıldı.

 

ÖZDEMİR, SOMA’YI UNUTMADI

Aliya İzetbegoviç Camii imam hatibi İbrahim Deniz hocanın okuduğu Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan temel atma töreni protokol konuşmaları ile devam etti. Soma’da yaşanan acı olaya değinerek konuşmasına başlayan Siltaş Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Özdemir: “ Temelini atacağımız Siltaş Teraspark projesinin temelini 2014 yılının ilk ayında atmayı planlamıştık. Mart ayında yapılan yerel seçimler dolayısı ile tüm Türkiye’de siyasi hareketlilik vardı. Bizlerde temel atma törenini seçim sonrasına bırakmayı uygun gördük. Bugün burada mehteran ve neşe ortamında geçecek bir temel atma töreni tasarlamıştık. Ancak, geçtiğimiz hafta Soma ilçesinde yaşanan elim kaza sonrası programımızın akışını değiştirdik. Yaşanan acı olay üzerine konuşacak çok söz bulamıyorum. İşçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum” dedi.

 

PROJE İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Konuşmasının sonlarında yaptıkları teraspark projesi ile ilgili davetlilere kısa bir bilgi veren Özdemir: ‘Pendik Kurtköy’de 9000 m² arazi üzerine 7 blok ve 82 daire olarak tasarladığımız projemiz sakin bir aile ortamı isteyenler için yaşam formatı planlanmıştır. Aynı alanda daha fazla daire yapılabilecekken geniş ve ferah daireler planlanmıştır. Butik ve nezih bir yaşam konsepti hazırlanmıştır’ ifadelerini kullandı.

YAMAN: ‘PENDİK, ANADOLUYAKASINDA Kİ İLEÇELER ARASINDA 2. BÜTÇESİNE SAHİP’

İhsan Özdemir sonarı söz alan Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman Pendik ilçesinin gelişmişliğini anlatan bir konuşma yaptı. Pendik ilçesinin İstanbul’un 4’ncü Anadolu Yakasının 2’inci büyük ilçesi olduğunu dile getirerek şunları söyledi. ‘Bütçe itibari ile Pendik 2. Büyük ilçe konumunda. Gelişen bir kent. E-5’i, marinası, tem yoluyla, üçüncü köprüsüyle, köprüye giden demir yoluyla, adından sıkça söz ettiren bir ilçe. Havaalanı burada. Yeni bir pist daha kuruluyor. Genç ve dinamik bir kent. Bu kent önünde en önemli problem Kentsel Değişim. Kentsel değişim olarak bizler neyi kast ediyoruz. İçinde otoparkı olan, parkları olan, yaşam alanları ve dinlenme alanları olan sitelerin yapılmasını arzuluyoruz. Bu bağlamda Siltaş Yapı’yı tebrik ve takdir ediyorum. Son zamanların modası olan 1+1 daire konseptinden kurtulup ailelerimize yakışan 3+1 ve üzeri daireler yaparak yeni bir model olmuştur. Pendik böyle önemli yatırımlarla daha fazla gelişecek ve burada yaşayan insanları daha fazla mutlu edecektir’ ifadelerini kullandı.

 

 

KESKİN, SİLTAŞ’I SULTANBEYLİ’YE DAVET ETTİ

Pendik Belediye Başkan Yardımcısı sonrası Sultanbeyli AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç söz aldı ve Özdemir ailesini tebrik etti. Sevinç sonrası kürsüye çıkan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Soma ve Bosna Hersek’te yaşanan acı olaylara değindi ve acısını davetlilerle paylaştı. Sonarında Siltaş Yapı ile ilgili duygularını ifade eden Keskin: “ Özdemir ailesi uzun yıllar Sultanbeyli halkına giyim sektöründe hizmet etti. Şimdide inşaat sektörü ile Pendik’te halkımıza hizmet vermekte. Geçtiğimiz günlerde kendilerine de ifade ettim. İnşaat alanında Sultanbeyli’ye de yatırımlarını bekliyoruz.   Pendik geçmiş 15 yılda kaçak yapıyla büyük mücadele etmiştir. Bizlerde geçmiş dönemdeki eksikliklerimizi telafi ederek yolumuza devam edeceğiz. Sultanbeyli’de yapılaşma ile ilgili altyapı sorunu çözüldüğünde aynı yapılaşmalar Sultanbeyli’de başlayacaktır’ dedi. Siltaş Teraspark’ın yapana ve alana her vatandaşa huzur ve mutluluk getirmesini dileyerek konuşmasını sonlandıran Keskin, projenin ülkeye ve ilçeye hayırlı olmasını diledi. Temel atma töreni sonrası davetlilere ikramda bulunuldu.

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI