Türk Telekom Anadolu Lisesi’nden YGS başarısı

Türk Telekom Anadolu Lisesi’nden YGS başarısı
İlçemizin ortaöğretim kurumlarında akademik başarıda öncü lisesi olan Türk Telekom Anadolu Lisesi 2014 YGS de başarısını devam ettirdi. Yükseköğretime Geçiş Sınavına giren son sınıf öğrencilerinden 109 unun tamamı baraj...

İlçemizin ortaöğretim kurumlarında akademik başarıda öncü lisesi olan Türk Telekom Anadolu Lisesi 2014 YGS de başarısını devam ettirdi. Yükseköğretime Geçiş Sınavına giren son sınıf öğrencilerinden 109 unun tamamı baraj puanı aşarak yüzde 100 başarı sağladı. Türk Telekom Anadolu Lisesinden eğitim gören Tuba Sezgin ve Muhammet Geçer ilk on bine girdi. İlk yüz bin sırada 30 öğrencisi bulunan okul Sultanbeyli’de başarısını sürdürdü.

 

Okul Müdürü Enver Çayır, “okulumuz gerek sosyal, sportif, kültürel etkinlikleriyle gerekse akademik başarısıyla 2013-2014 eğitim öğretim yılında da ilçemizde lokomotif görevini yerine getirmiştir. Dilerim öğrencilerimiz LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) de bu başarıyı daha da arttırarak hem kendilerinin ve ailelerinin hem de okulumuz ve Sultanbeyli ilçemizin yüzünü güldürecektir. Buna inancımız tamdır. Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci, veli ve okul çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. YGS de başarı sağlayarak dereceye giren öğrencilere Okul-Aile Birliğince çeşitli hediyeler verilerek motivasyonu arttıracaklarını ifade eden Okul-Aile Birliği Başkanı Zeki Yurt, bu başarıda emeği geçen başta Okul Müdürü Enver Çayır olmak üzere Müdür Yardımcıları Tacettin Güneş, Nihat Keskin ve tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI