Ataşehirliyim ama Sultanbeyli’den adayım!

Ataşehirliyim ama Sultanbeyli’den adayım!
Kurulduğu günden bu yana Sultanbeyli’den çuval dolusu oy alan AK Parti, her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimde de dışarıdan isimler getirerek meclis üyesi listesine koydu. Yaklaşık üç ay...

Kurulduğu günden bu yana Sultanbeyli’den çuval dolusu oy alan AK Parti, her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimde de dışarıdan isimler getirerek meclis üyesi listesine koydu. Yaklaşık üç ay önce Ataşehir ilçesinde AK Parti’den belediye başkan aday adayı olan ve afişlerine “Ataşehirliyim, tecrübeliyim göreve talibim” diyen Necdet Dursun, oturduğu Ataşehir’de görev alamayınca yine Sultanbeyli’ye geldi ve kontenjan sıralamasında 1. sıraya oturdu. Sultanbeyli halkı, ‘ilçemizde adam kıtlığımı var dışarıdan isim getiriyorlar’ diye sitem ediyor.

 

ATAŞEHİRLİ AMA SULTANBEYLİ’DEN ADAY!

Necdet Dursun aslen Beşiktaş’da büyümüş ve hayatının büyük bölümünü Beşiktaş’ta geçirmiş. Beşiktaş’ta ilçe başkanlığı görevinde bulunmuş. 2009 seçimlerinde Beşiktaş’tan Sultanbeyli’ye getirildi ve belediye başkan yardımcılığı görevi verildi. Beş yıl boyunca burada görev yapan ve halen birçok insan tarafından tanınmayan Necdet Dursun, üç ay önce ikamet ettiği Ataşehir’den Belediye Başkan Aday adaylığı müracaatında bulundu. Dursun, müracaatı sonrası kendi facebook sayfasından haberin yanında gördüğünüz “Ataşehirliyim, tecrübeliyim göreve talibim” afişini paylaştı. Ataşehir’de dikkate alınmayan Dursun, tekrardan Sultanbeyli’ye gelerek meclis üyeliği sıralamasında kontenjandan sıralamasında 1. sıraya oturdu. Şimdi Sultanbeyli halkı soruyor, ‘Sultanbeyli’de oturan, buranın çilesini çeken ve AK Parti Sultanbeyli’ye müracaat eden birçok değerli isim müracaat ettiği halde listeye konmazken Ataşehirlili olmaktan övünen bu isim neden baş sıralara yazılıyor’ diye sitem ediliyor.

Geçtiğimiz seçimlerde Beşiktaş’tan getirilen Necdet Dursun, aslen Ataşehirliymiş. Aday adaylığı sürecinde kendi ilçesi olan Ataşehir’den aday adayı olmuş ama kumaş pahalı gelince gerisin geri Sultanbeyli’ye geldi ve birinci sırayı kaptı. Nasıl olsa Sultanbeyli çantada keklik. 

 

BİR İTHAL İSİMİDE ÇEKMEKÖY’DEN!

Sultanbeyli halkını cepte keklik gören ve yıllardır AK Parti’ye gönül veren değerli insanları yok sayan ilçe yönetimi, meclis üyeliği yapacak isimleri belirlerken sadece Ataşehirden değil Çekmeköy’den de isimleri listelerine koydu. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın akrabası olan Fatih Poyraz’da dışarıdan getirilen isimlerden biri. Listenin dördüncü sırasına konan ve Sultanbeyli halkını yönetmeye gelen Fatih Poyraz’a da gerek parti içinde gerekse ilçe halkından tepki var. Meclis üyeliği listeleri açıklandıktan sonra gazetemize açıklama yapan tepkilerini dile getiren birçok isim ‘ başka ilçelerde yaşayan,  isimler Sultanbeyli’ye getiriliyor da Sultanbeyli’de yaşayan isimler neden başka ilçelerde listelere konmuyor’ şeklinde sitemlerini dile getiriyorlar.

“Ataşehirliyim ama Sultanbeyli’den adayım!” Başlıklı Haber İçin 7 Yorum Yapılmış
 1. taha uğur dedi ki:

  sultanbeyli belediyesinin dışardan ital ettiği bi tek bu değilki.
  dikkat edin sultanbeylide iş yapan en buyuk zenginler sultanbeylide oturmadıkları halde onlara belediyenin tüm imkanları seferber edilip hizmet götürülüyor.
  sultanbeylide doğmuş büyümüş iş adamlarına ise yabancı muamelesi yapılıp en ufak bi talepleri karşılanmadığı gibi bide küçük ve hakir görüyorlar.

 2. Yiğit Aslan dedi ki:

  Üst seviye siyasi ortamlarda elleri önlerinde, sultanbeyli ye geldiklerinde elleri ceplerinde kamu çalışanlarına ve halka otorite gösterisi yapan stajer siyasetçiler bunlar. Stajer siyasetçilerden kurulu ilçenin başkanı da stajer desek hak demiş olurmuyuz ? İlçe de stajer, ilçenin yönetimi de stajer 🙂

  Yöre haber bu duruşunuzu ve pozisyonunuzda devamlılık göstermenizi temenni ederim.

 3. coşkunemlak dedi ki:

  Türkiye’nin sınırları 900 bin km nerden olduğu önemli değil.
  biz sadece dürüst insan arıyoruz.
  önemli olan budur.
  hırsız haksız olmuş komşun olmuş ne fayda.
  örnek vereyim benim komşum belediye meclis üyesi 2b arsası m2 bedeli 300 tl benimki 650 tl
  diğel burdan yak.

 4. cerenoma dedi ki:

  kurban çadır paraları nerde nejdet dursunnnnnnn yoksa ayakkabı kutusundamı ?

 5. coşkunemlak dedi ki:

  aman kardeşler siyasetçilerin zurnasını çalarken iftiraya yapıp ta ALLAH korusun cehenneme maruz kalmayın.
  biz net bildiklerimizi bile konuşmaktan ALLAHA sığınırken kendinizi sakata atmayın. saygılar coşkun emlak sadık coşkun.

 6. hasan tatar dedi ki:

  NECDET DURSUN BEY ATASEHIR DEN ADAY OLDU. BELEDIYE BASKANI YAPMADILAR. SULTANBEYLI DE DE ADAMMM YOK TEKRAR GELIP BELEDIYE BASKAN YARDIMCISI OLMAK ICIN MECLIS UYESI OLDU. BIR INSAN DUSUNUR. BEN BU MILLETIN KARSISINA NASIL TEKRAR CIKARIM DIYE. INSAN DA BIRAZ SAHSIYET OLACAK. ISTENMEDIGIN YERDE DURMAN SENIN SEVIYENI BELIRLER.

 7. coşkunemlak dedi ki:

  kurt bildiği dereye kaçar başka yere gitse bugünkü eleştirilerin bin katı olur.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI