Neden siyaset ve neden Saadet Partisi?

Yaklaşık iki ay önce siyasete gireceğimi ve siyaset yapmak istediğimi bu köşeden duyurmuştum. Yazımın sonunda da önümüzdeki zamanlarda hangi partide siyaset yapacağımı yine bu köşeden duyuracağımı yazmıştım. Evet, uzun istişareler ve sevenlerimin duası ile ve gelen davet üzerine Saadet Partisi Belediye Meclisi üyeliği müracaatında bulundum.

Mesleğim icabı bu güne kadar siyasetçilerle iç içeydim ama aktif siyaset içerisinde değildim. Bugün itibari ile aktif siyaset içerisine girmiş bulunuyorum. Yolun başında şu duayı yapmak istiyorum. Almış olduğum bu kararda yüce Mevlam ne beni, ne ailemi, ne de bize güvenen insanları utandırmasın. Biz hayırlısını isteyerek yola çıktık ve inşallah bu yolculuğumuz hayırlı olur.

Gazeteci kimliği olan bir ismin siyasete girmesini ilk etapta yadırgayabilirsiniz ama şöyle bir etrafınıza bakın lütfen, bugün hangi gazeteci partisiz? Veya hangi gazeteci taraf değil? Ve maalesef çoğu da güçten yana. Bırakın gazetecileri, artık Yargı’nın bir kısmı da, Emniyet Teşkilatı’nın belli bölümleri de ve hatta ve hatta kamu kurumlarının bazıları bile taraf olmuş vaziyette. Birileri taraf oluyor diye ben de kendimi taraf olmak zorunda hissetmedim yanlış anlaşılmasın. Ben siyasete severek giriyorum. Yüreğe bir tohum ekilmeye görsün, üzerini ne kadar örtersen ört yeşermesine engel olamazsın. Adına sevda deyin, adına inanç deyin, adına adanmışlık diyin. Adına ne derseniz diyin. Bizimkisi de biraz öyle bir şey. Ve siyasetin dışa vurumu bu gün oldu. Neden siyasete giriş yaptığımı ve neden Saadet Partisi’ni neden tercih ettiğimi ise sizlere sıralamak istiyorum.

Öncelikle neden siyasete girdiğimi sizlere paylaşayım

10 yıldır gazetecilik yapıyorum ve abartısız 10 yıldır tüm belediye meclis toplantılarını izlemişimdir. Özellikle iktidar partisinin meclis üyeleri, gurupta alınan kararlar gereği birçok yanlış veya hatalı kararları sorgulamadan imza atmış ve onay vermiştir. Gazeteci olarak bu yanlış kararları sayfalarımıza taşımış ve okuyucularımızla paylaşmışızdır. Ancak bizim yazdıklarımız ve söylediklerimiz belediyenin resmi kayıtlarına geçmemiştir. Bir yerde hata varsa ve bu hatanın düzletilmesine dışarıdan etki edemiyorsan içinde yer alacak ve mücadelenin içeride yapacaksın düşüncesi zamanla bende hâkim olmaya başladı. Bundan dolayı sevenlerimin ve sevdiğim insanların duasını alıp siyasete girme kararı aldım.  Aldığım bu kararın ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.

Peki, neden Saadet Partisi?

– Belediyecilik işi denince akla “Milli Görüş Belediyeciliği” geldiği için Saadet Partisi.

– Avukat Halil İbrahim Arıkan’ın bu işi yapacak bilgi, birikim, donanıma sahip olduğunu gördüğüm için.

– 10 yıldır güçlü olmasına rağmen Sultanbeyli halkının kangren olan tapu sorunu çözemeyen iradeye karşı olan güvenim sarsıldığı için.

– Güçlüden yana değil hakkı ve haklıyı söyleyen insanların Saadet Partisinde daha çok olduğunu gözlemlediğim için.

– Saadet Partisi’nde hizmet eden insanlar, inançlarından dolayı kimseyi yok saymadığı, ötekileştirmediği ve çözümün İslam kardeşliğinde olduğunu savunduğu için Saadet Partisi’nde yer almayı düşündüm. Almış olduğum bu kararın ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, beni tanıyan, kişiliğimi bilen ve bizlerle ilgili iyi duygular besleyen dostların bu seçimlerde Saadet Partisi’ne destek vermelerini hassaten rica ediyorum.

 

Not: Seçim bitinceye kadar köşe yazılarıma ara verdiğimi, tarafsızlık gereği, seçimlere kadar gazetenin yayın kurulundan geçici olarak ayrıldığımı belirtiyor ve sizleri Allah’a emanet ediyorum.

 

“Neden siyaset ve neden Saadet Partisi?” Başlıklı Haber İçin 9 Yorum Yapılmış
 1. BAHATTİN dedi ki:

  yolun acık olsun allah hakında hayırlı neyse onu versin

 2. Hüseyin BÜTÜN dedi ki:

  Yolun açık olsun. İnşallah Allah utandırmaz.

 3. ömer özkay dedi ki:

  öncelikle kervanımıza katıldığın ve gazetecelik kimliğiyle cesur davrandığınızdan dolayı tebrik ediyorum. sizin gibi değerler samimiyetiyle renk kattıktan sonra saadet sultanbeyli de kaybetmez.

 4. UMUT-SEN dedi ki:

  Demokrasi bu işte,yarış daha başlamadı.Başarılar,eğitim,ulaşım,2b,mülkiyet,kentsel dönüşüm,ulaşım,altyapı,madde bağımlılığı vb.sorunları sakın unutma!

 5. İsmail ÖZKUL dedi ki:

  Sevgili Recep çıktığın yolda umutla ınançla yürüyeceğinden asla şüphe etmiyorum.sana yürekten başarılar diliyorum.yanlız bir şeyi hatırlatayım Sultanbeyli’de bazı şeylerin kangrean olmuşsa bunun başlıca sorumlusu SAADET PARTİ’sidir. (İmar-Tapu)15 yıl iktidarda kalmış…

 6. murat gezen dedi ki:

  senin için sultanbeyli için hayırlı olur inşallah güzel yapacağına inancım tamdır syn hemşerim

 7. coşkunemlak dedi ki:

  hadi hayırlısı.
  en azından geçmişi belli bir arkadaşsın.
  sayın Arıkan ne olur bilemem ama siz meclistesiniz.
  yolunuz açık gazeteciliğiniz eşit olsun.
  s coşkun…

 8. MUHAMMED YILDIRIM dedi ki:

  TEBRİKLER KARDEŞİM ALLAH YARDIMCINIZ.

 9. ADEM YENGIN dedi ki:

  KARDES ALLAH YOLUNU VE BAHTINI ACIK ETSIN INANCINA HAKKANIYETINE INANCIMIZ TAMDIR

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI