İşte Sultanbeyli’nin Belediye Başkan adayları

İşte Sultanbeyli’nin Belediye Başkan adayları
30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Sultanbeyli’nin belediye başkan adayları netleşmeye başladı. Türkiye siyasetinin gölgesi altında geçecek olan yerel seçimlerde, BBP adayı haricinde Sultanbeyli’de diğer partilerin adayları netleşti....

30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Sultanbeyli’nin belediye başkan adayları netleşmeye başladı. Türkiye siyasetinin gölgesi altında geçecek olan yerel seçimlerde, BBP adayı haricinde Sultanbeyli’de diğer partilerin adayları netleşti.

AK PARTİ KESKİN’LE YOLA DEVAM EDİYOR

2009 YEREL SEÇİMLERİNDE Sultanbeyli Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Keskin, 2014 yerel seçimlerinde de partisinin adayı oldu. Sekiz aday adayının olduğu AK Parti Sultanbeyli ilçesinde genel merkez tercihini yeniden Hüseyin Keskin’den yana kullandı. Uzun değerlendirmeler, yapılan anket çalışmaları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çeşitli kriterlerine uygun görülen Hüseyin Keskin, AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkanı olarak açıklandı. Keskin’in ismi Pazar akşamı birçok internet sitesinden duyuruldu. AK Parti İstanbul adaylarının önümüzdeki günlerde büyük bir kapalı spor salonunda yapılacak olan törenle tüm Türkiye’ye tanıtılması bekleniyor. Sultanbeyli’de ikamet eden Hüseyin Keskin, Erzincan’lı.

SAADET PARTİSİ ARIKAN’LA “BU SEFER TAMAM İNŞALLAH” 

Sultanbeyli’de adayını ilk açıklayan parti Saadet Partisi oldu. 2013 yılının yaz aylarında Genel Başkan Mustafa Kamalak tarafından Sultanbeyli Belediye Başkan adaylığı açıklanan Avukat Halil İbrahim Arıkan, Sultanbeyli’nin bilinen ilk adayı oldu. 2009 yerel seçimlerinde de Saadet Partisinin adayı olan ve yaklaşık yüzde 23 oy alan Arıkan, Saadet Partisi’nin İstanbul’da en fazla oy alan adayı olmuştu. Bu dönem de ismi altı ay önceden açıklanan Avukat Halil İbrahim Arıkan, uzun süredir saha çalışmalarını yürütüyor. Saadet Partisi seçim çalışmalarına başladığı günden bu yana “Bu sefer tamam inşallah” sloganını kullanıyor. Sultanbeyli’de ikamet eden Avukat Halil İbrahim Arıkan, Sivaslı.

MHP SULTANBEYLİ’YE “BİR ÜMİT” VERDİ

Sultanbeyli’de adayını ilk açıklayan Saadet Partisi’nden sonra, kamuoyu ile adayının ismini paylaşan parti MHP oldu. MHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Şamil Kural, geçtiğimiz haftalarda Sultanbeyli Belediye Başkan adayı olarak Ümit Gürbüz’ün ismini açıklamıştı. Uzun yıllardır Sultanbeyli’de ikamet eden Ümit Gürbüz, mevcut ilçe başkanı Şamil Kural’dan önce MHP Sultanbeyli İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Hem parti içerisinde hem de Ülkü Ocakları tarafından sevilen bir isim olan Gürbüz, 2014 yerel seçimlerinde MHP’yi Sultanbeyli’de temsil edecek. Adaylarını açıklayan MHP ilçe teşkilatı, seçimler için birçok slogan kullanmakla birlikte en fazla “Size bir ümit veriyoruz” sloganını ön plana çıkartıyor. Sultanbeyli’de ikamet eden Ümit Gürbüz, Gümüşhaneli.

CHP’NİN ADAYI MUSTAFA ÇOLAK

Saadet ve MHP’den sonra Sultanbeyli’de adayını kamuoyu ile paylaşan üçüncü parti Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Geçtiğimiz hafta Parti Meclisinde ismi netleşen Mustafa Çolak, genel başkan yardımcısı tarafından ismi kamuoyu ile paylaşıldı. Üç aday adayının yarıştığı CHP’de Aralık ayında temayül yoklaması yapılmış ve aday adayları arasında en fazla oyu Mustafa Çolak almıştı. Geçtiğimiz günlerde resmi olarak ismi açıklanan Çolak, Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Kompleksinde yapılan aday tanıtım töreninde de Mustafa Sarıgül ile birlikte sahneye çıkmıştı. Sultanbeyli’de ikamet eden Mustafa Çolak, Trabzonlu.

BBP’NİN ADAYI KESİNLİK KAZANMADI AMA ÜÇ ADAY ADAYI VAR

Sultanbeyli’de varlığını gösteren diğer partilerden biride Büyük Birlik Partisi.  2009 yerel seçimlerinde Nejdet Kaya ile seçmen karşısına çıkan BBP, 2014 yerel seçimleri için henüz adayını kamuoyu ile paylaşmadı. Dün telefonla görüşlerini aldığımız BBP İlçe Başkanı Yusuf Işık, “Belediye Başkanlığı için Temel Yörük, Nejdet Kaya ve Canip Yıldız isimli dava arkadaşlarımız müracaat etmiş durumda. Bu üç arkadaşımız arasında biri, bizleri temsilen belediye başkan adayı olarak kamuoyu ile paylaşılacak” dedi. Adaylarının kısa bir süre içerisinde netleşeceğini dile getiren Işık, “adayımız netleştiği gün gazeteniz aracılığı ile kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

HDP’NİN ADAYI ASİYE KOLÇAK

Batı illerinde BDP yerine HDP ile seçime girecek olan HDP Sultanbeyli’de ise aday bu gün açıklanıyor. HDP’nin Sultanbeyli adayı olarak geçtiğimiz yıllarda BDP il başkanlığı da yapmış olan Asiye Kolçak olacağı öğrenildi.  Kolçak’ın ismi bu gün resmi olarak açıklanacak. Kolçak Elazığ’lı.

Seçime girecek diğer partilerde ise henüz bir hareketlilik yok.

 

“İşte Sultanbeyli’nin Belediye Başkan adayları” Başlıklı Haber İçin 3 Yorum Yapılmış
 1. diyor dedi ki:

  Bu seçimde işin ehli, liyakatli başkan Avukat Arıkan oylar!

 2. coşkunemlak dedi ki:

  bu ülkede gerçekler asla yer bulmaz ve yazılmaz.
  iyi bilinmelidir ki gerçekler önce rahatsız edici olur ama sonu herkese hayır getirir.
  yeter ki uluslar arası reyonda devletin dinamiklerine zara getirmesin.
  kişiler hiç önemli değildir.
  maalesef insan oğlu gerçeklikten uzak kişi veya kişilerin çıkarlarını hep ön planda tutuyor gerçek olan gerçekleri yazamıyor.
  s coşkun…

 3. gersoy dedi ki:

  merhaba.. ben kesinlikle milletimizin partisinin desteklenmesinden yanayım. Bu yüzdendir ki oylarımızı MHP Başkan adayı sayın Halil Gürbüze verelim milletimizle el ele olalım..

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI