87 gün önce Keskin aday olacak yazmıştım!

25 Ekim 2013 tarihinde yani bundan 87 gün önce bu köşeden “Sultanbeyli AK Parti Belediye Başkan adayını açıklıyorum” diye bir yazı kaleme aldım ve o yazıda AK Parti Genel Merkezinin Hüseyin Keskin’in ile yola devam edeceğini okuyucularıma duyurdum.

Vay sen misin bunu yazan…

Ne haysiyetimiz,

Ne satılmışlığımız,

Ne kişiliğimiz,

Ne de onurumuz kaldı.

Başta aday adaylarının taraftarları olmak üzere Sultanbeyli’de Hüseyin Keskin ve ekibini sevmeyen tüm çevre üzerimize geldi. Bizi para karşılığında yazılar yazmakla suçladı. Siyasetin sıcak olduğu bir dönemde, hele hele bir saati bir saatine uymayan siyaset arenasında kesin ifadeli cümlelerle yazılar yazmanın sıkıntılı olduğunu bilmeyecek kadar acemi bir gazeteci değildim. Ama kaynaklarım da yabana atılamayacak kadar önemli şahsiyetler olduğu için bundan 87 gün önce o riskli yazıyı yazdım ve Hüseyin Keskin’in ile devam edeceğini Sultanbeyli’de ilk duyuran gazeteci oldum.

O yazımdan sonra, etiket hemen hazırdı, parayla bu yazıyı yazdı dediler benim için. Gülüp geçtim. Çünkü aynı etiketi bundan 1 yıl önce AK Parti teşkilatı bizim için söylemişti. 2012 yılında 2B’de fiyatlarını Sultanbeyli’ye yine ilk biz duyurmuştuk. 2B fiyatlarını yayınladığımız o haberden sonra gerek belediye yönetimi gerekse ilçe teşkilatı fiyatları bizden öğrenmişti tıpkı halk gibi. O tarihlerde de vatandaşa karşı bir söylem geliştiremeyen ve gerçeği saklamaya çalışan AK Parti ilçe teşkilatı şu yalanı uydurmuştu. Bu gazeteciler (bizi kast ederek) ‘belediyeden eski para ile 1,5 Trilyonluk ihale istediler. Belediye de ihaleyi vermeyince bunlar bu haberi yaparak belediyeyi zor durumda bırakmak istediler’ diye vatandaşa yalan söylediler.

O tarihlerde bu yalanı duyan iyi niyetli dostlarım, teşkilat mensuplarının 1,5 trilyondan söz ediyor. Var mı böyle bir şey diye soruyorlardı. Biz de bakın size 1,5 trilyonluk bir haber verdik ona göre bizim kıymetimizi bilin diye takılıyorduk.

Neyse niyetim eski defterleri açmak değil. Bugün mütevazi davranmadan şunu söylemek istiyorum. Sultanbeyli dışında tanıdığımız, bildiğimiz, sözüne ve bilgilerine güvendiğimiz çeşitli kurumlarda onlarca yüzlerce arkadaşımız ve dostlarımız var.

Aday adaylarının hararetli olduğu dönemde AK Parti Genel Merkezdeki birkaç dostumuza Sultanbeyli’nin adayını sorduk. Sorduğumuz kişilerin konumu ve makamı farklı olmasına rağmen hemen hepsi aynı şekilde, Hüseyin Keskin’le yola devam edileceğini söyledi. Bende kaynaklarıma inandığım ve güvendiğim için o yazıyı kaleme aldım. Bugün gelinen noktada haklı çıktığımı övünerek yazıyorum.

Şimdi bu noktada bizi satılmışlıkla suçlayan insanlara seslenmek istiyorum. Diyelim ki, bu belediye yönetimi çok başarılı ve bizim kalemlerimizi satın aldı. Acaba bu yönetim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a kaç para verdi? Tayyip Erdoğan’ı kaç paraya satın aldılar? Öyle ya, Hüseyin Keskin’i, Gerçek Vizyon gazetesi veya Recep Karakoç aday yapmadı. Hüseyin Keskin’i tekrardan aday gösteren isim Tayyip Erdoğan ve parti genel merkezinde birkaç isim. Bu isimler de mi Hüseyin Keskin’e adaylığı parayla sattı?

Gelelim bir başka noktaya. Aday adaylarına bu ilçe teşkilatı aday adaylığı sürecinde haksızlık yaptı mı? Yaptı. Hakir gördü mü? Gördü. Dışladı mı? Dışladı. Milletten utanmamış olsalardı ellerine sopa alıp aday adaylarına meydan dayağı atacaklar mıydı? Atacaklardı. Bu haksızlığa Sultanbeyli’de kim sesini çıkardı? Bizim gazete haricinde hiç kimse. Buna aday adayları da dahil.

Şimdi size olacakları söylüyorum. Hüseyin Keskin seçime girecek, kazanacak ya ada kaybedecek orasını bilemem.  Bunun kararını halk verecek. Seçim sonrası şayet Hüseyin Keskin kazanır ve koltuğa tekrardan oturursa tıkırı yerinde olan para babaları, bugünlerde kapalı kapılar ardında oturup Keskin’i nasıl eleştiriyorlarsa, seçimden sonra da aynı haltı yemeye devam edecekler. Seçim sonrası bizi gördüklerinde Hüseyin Keskin ve ekibi hakkında verip veriştirecekler. Ama Hüseyin Keskin’i gördüklerinde yine el pençe durup methiyeler dizecekler.  Bizlerde geçtiğimiz dönem hatalarından dolayı Hüseyin Keskin ve ekibini nasıl eleştirdiysek, yapılan hataları kamuoyu ile nasıl paylaştıysak, aynı şekilde yazmaya devam edeceğiz. Ama buranın ikiyüzlüleri, para babaları, yine kabuğuna çekilip kapalı kapılar ardından saydırmaya devam edecekler. Ta ki, 2019 yerel seçimlerinin arifesine kadar.  Nereden mi biliyorum. Siyaset tekerrürden ibaret be dostum. Oradan biliyorum.

İŞTE 87 GÜN ÖNCE YAZDIĞIM KÖŞE YAZIM

 

“87 gün önce Keskin aday olacak yazmıştım!” Başlıklı Haber İçin 3 Yorum Yapılmış
  1. ferit sayman dedi ki:

    HÜSEYIN BASKANIMIZLA YOLA DEVAM

  2. hasan tatar dedi ki:

    HÜSEYİN KESKİNİ AKP MERKEZİ İSTEDİ DİYE DEĞİL BİNALİ YILDIRIM İSTEDİĞİ İÇİN TERCİH EDİLDİ TIPKI aLAATTİN BAŞKANI RECEP AKDAĞ IN İSDEDİĞİ GİBİ.SORUNLARIN BU TİP BAŞKANLARLA HALLOLMADIĞI HİÇ BİR GERÇEK SORUNUN HALLEDİLMEDİĞİ ORTADA İKEN SULTANBEYLİYE HİZMET ETMEK 2. PLANDA. (ANKARADA DAYISI OLAN BAŞKANDIR:)

  3. mehmet aydınlık dedi ki:

    sultanbeyliğinin sorunlarını çözmek için uğraşmıyolar aksine çözülmemesini istiyolar başka yerlere iyi başkan adayları burayada çözüm üretmiyen pasif bırakacak kişileri aday yapıyolar biz seçmeni enayi sanıyolar ha görüşürüz

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI