Sultanbeyli’nin ‘ÇÖP’ okulu

Sultanbeyli’nin ‘ÇÖP’ okulu
Eğitim sıralamasında İstanbul İlçeleri arasında son sıralarda olan Sultanbeyli, okulların hijyenik ve fiziksel bakımdan da kötü durumda olduğu fotoğraflara yansıdı. Mevlana haftasında olduğumuz şu günlerde Mevlana Ortaokulu adeta çöp...

Eğitim sıralamasında İstanbul İlçeleri arasında son sıralarda olan Sultanbeyli, okulların hijyenik ve fiziksel bakımdan da kötü durumda olduğu fotoğraflara yansıdı. Mevlana haftasında olduğumuz şu günlerde Mevlana Ortaokulu adeta çöp içinde ve sahipsiz. Okul idarecisinin kim olduğu ve nerede olduğu belli olmayan, okula uğramayan okulun bahçesi ve sınıfları pislikten geçilmiyor. Öğrenciler çöp içinde olan okul bahçesinde oyun oynamak zorunda kalıyor.

MEVLANA ÇÖP İÇİNDE!

Sultanbeyli Hamidiye Mahallesi’nde bulunan Mevlana Ortaokulu adeta çöp okuluna dönmüş durumda. Sınıflar, koridorlar, lavabolar ve okulun bahçesi adeta pislikten geçilmiyor. Öğrenci velileri tarafından çekilen cep telefonu görüntülerinde öğrencilerin su içtiği lavabolar ve sınıf içerisinde bulunan çöp kovalarındaki çöp yığınları dikkat çekiyor. Personele aylardır maaşları ödenmiyor. Yaklaşık bin 500 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü okulda temizlik yapılmaması nedeniyle birçok çocuğun zaman zaman hastalandığı iddia ediliyor.

VATANDAŞLAR, ‘OKULUMUZ SAHİPSİZ DURUMDA’

Gazetemize şikâyette bulunan öğrenci velileri, okullarının uzun zamandır çöp içerisinde olduğunu, dertlerini anlatacak bir idareci bulamadıklarını dile getiriyorlar. Okul müdürünün uzun süreden beri okula uğramadığını dile getiren vatandaşlar, ‘bırakın okul müdürünü, burada müdür yardımcısı bile yok. İdarecisi yok. Okulumuz adeta sahipsiz bir konumda’ diye şikâyetlerini dile getirdiler.

Velilerden gelen fotoğraflara göre, Okulun resmi evrakları yerlerde sürünüyor. Kültür salonu olarak kullanıldığı tahmin edilen bir salon içerisinde dosyaların ve resmi evrakların yerlerde olduğu, üzerine çöp ve kartonların atıldığı görülüyor.

 

PİS KOKULAR GELİYOR

Vatandaşların cep telefonu ile çektiği fotoğraflardan bir kare ise devletin öğrencilere ücretsiz dağıttığı kitap ihalesinin tam anlamıyla yerine getirilmediğini gözler önüne seriyor. Okullara devlet tarafından verilen ücretsiz kitaplar poşetlenip sınıflara kadar dağıtılması gerekirken, bir sınıfta kitapların yerde olduğu ve öğrencilere dağıtılmadığı dikkatlerden kaçmadı.

 

Velilerden gelen fotoğraflara göre, Devletin öğrencilere ücretsiz dağıttığı kitap ihalesinin tam anlamıyla yerine getirilmediği de gözler önüne seriliyor. Okullara devlet tarafından verilen ücretsiz kitaplar poşetlenip sınıflara kadar dağıtılması gerekirken, bir sınıfta kitapların yerde olduğu ve öğrencilere dağıtılmadığı görülüyor.

 

OKUL EVRAKLARI YERLERDE SÜRÜNÜYOR!

Yine öğrenci velilerinin çekip gazetemize ulaştırdığı fotoğraflardaki bir kare resmi evrakların yerlerde süründüğünü gözler önüne seriyor. Kültür salonu olarak kullanıldığı tahmin edilen bir salon içerisinde dosyaların ve resmi evrakların yerlerde olduğu, üzerine çöp ve kartonların atıldığı objektiflere yansıyor.

 

Gazetemize şikâyette bulunan öğrenci velileri, okullarının uzun zamandır çöp içerisinde olduğunu, dertlerini anlatacak bir idareci bulamadıklarını dile getiriyorlar. 

 

Not: (Yarın: Okul neden bu halde?)

 

 

“Sultanbeyli’nin ‘ÇÖP’ okulu” Başlıklı Haber İçin 15 Yorum Yapılmış
 1. KASIM UÇTU dedi ki:

  Bu okulun yöneticileri de cemaatten olup ta karalamaya çalışıyor olabilirler mi acaba?

 2. ben bu okulda okuyorum çok berbattı ama bu haber yayınlandıktan sonra düzlediler müdür bile yoktu ama geldi gelmeden önce herkez kaçıyodu ama şimdi öyle değil

 3. halil İbrahim kaya dedi ki:

  Bu okulda okuduğum için kendimden utanıyorum

 4. yusuf oguz dedi ki:

  o siteyi kuranın elerine salık

 5. seda bol dedi ki:

  bence bana gore bizim okul on numara

 6. seda bol dedi ki:

  bu okuldan ayrılmak istiyorum ama bu benim son senem olduğu için gek yokkk

 7. halil ibrahim kaya dedi ki:

  Okul iyi ya yukarıdaki yorum benim degil

 8. halilhalil kılıç dedi ki:

  bu okula 100 tane temizlikçi gerekli

 9. sibelcan içli dedi ki:

  10 numara 5 yıldız okul lan neresini begenmiyosunuz

 10. mehmet aslan dedi ki:

  benim evim orda babam sırf beni bu okula göndermemesi için babam beni turgut reis ortaokuluna gönderdi .evim okula baya uzaktı.ve ben bir sürü sorun yaşadım.

 11. Gizli dedi ki:

  Bence makelenizi güncellemenizi öneririm. Çünki bu okul artık çöpler içinde değil.

 12. Gizli dedi ki:

  Ve ”http://www.yorehaber.net/wp-content/uploads/4-kitaplarr.jpg” bu görsellerde öğrencilere dağıtılan kitaplar yanlış baskı içerdiği için milli eğitim bakanlığına tekrardan yollanılmak için hazırlanmıştır.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI