MHP’liler Cemevinde birlik beraberlik mesajı verdi

MHP’liler Cemevinde birlik beraberlik mesajı verdi
MHP Sultanbeyli teşkilatı Hubyar Sultan Cem evinde Muharrem orucu lokması dağıttı. Alevi ve Sünni vatandaşların birlikte Muharrem iftarı yaptığı cem evinde birlik ve beraberlik mesajları verildi. İftar programına MHP...

MHP Sultanbeyli teşkilatı Hubyar Sultan Cem evinde Muharrem orucu lokması dağıttı. Alevi ve Sünni vatandaşların birlikte Muharrem iftarı yaptığı cem evinde birlik ve beraberlik mesajları verildi. İftar programına MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, Sultanbeyli İlçe Başkanı Şamil Kural ve MHP yönetimi katıldı.

 

MHP’LİLERDEN HUBYAR SULTAN CEM EVİNE ZİYARET

MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan ile yönetimi, muharrem ayı dolaysıyla Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan Hubyar Sultan Cem evini ziyaret edip iftar açtı. İl Başkanı Abdurrahman Başkan, Sultanbeyli İlçe Başkanı Şamil Kural ve beraberindeki heyeti, Hubyar Sultan Cem evi Başkanı Ali Yılmaz ve dedeler karşıladı. İftar Öncesi Hubyar Sultan Cem evi başkanı Ali Yılmaz’ın odasında bir süre sohbet eden MHP heyeti, daha sonra ezanın okunmasıyla birlikte iftar salonuna geçti. İftarlarını açan davetliler yemekten sonra hep birlikte ellerini açarak dua ettiler. Yemeğin ardından MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, tarihte Muharrem ayında yaşanan olaylara değinerek şunlar söyledi.

MUHARREM AYI ALEVİ VE SUNNİLERİN ORTAK PAYDADA BULUŞTUĞU BİR AYDIR

Muharrem ayının onuncu günü olan bugün burada aynı sofrayı paylaşarak oruçlarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere bu sevinci, bu mutluluğu yaşatan Yüce Allah’a şükrediyorum. Muharrem ayı, Alevi ve Sünni kardeşlerimizin ortak paydalarda buluştuğu bir aydır. Muharrem ayı, kardeşliğin simgesi olmasıyla birlikte, sevincin ve hüznün birlikte yaşandığı müstesna bir aydır. Muharrem ayı içinde rahmet çeşmesi akmaya devam ederken, tarifi mümkün olmayan acılar da bu ayda yaşanmıştır. Hz. Adem (as.)’ın tövbesinin kabulü muharrem ayında olmuştur. Hz. İbrahim (as.)’ın doğuşu ve ateşten kurtuluşu muharrem ayında olmuştur. Hz. Nuh (as)’ın gemisinin tufandan kurtuluşu ve karaya çıkması muharrem ayında olmuştur. Hz.Yunus (as)’ın balığın karnından kurtuluşu muharrem ayında gerçekleşmiştir. Hz. Musa Peygamberimizin kızıl denizi geçişi ve Firavun’un helak olması muharrem ayında olmuştur. Hz. İsa Efendimizin göğe yükselişi muharrem ayında olmuştur. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in Mekke’den Medine’ye hicreti muharrem ayında gerçekleşmiştir ifadelerini kullandı.

 

KERBELADA YAŞANAN VAHŞET UNUTULMAYACAKTIR

Konuşmasını şu sözlerle sürdüren MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan: ‘Muharrem ayında gerçekleşen ve bütün Müslümanları derin üzüntülere boğan, en önemli olay ise hiç şüphesiz ki Hz. Hüseyin Efendimizin Şahadete erdiği “Kerbela olayı”dır. Evet, bu ayın en acı hadisesi; Hz. Peygamberimizin ciğerparesi olan torunu, Yüce Allah’ın Aslanı Hz. Ali Efendimizin sevgili oğlu, Cennet gençlerinin Serdarı Hz. Hüseyin Efendimiz başta olmak üzere, Ehli Beyt’ten 72 Müslümanın Kerbela’da günlerce aç ve susuz bırakıldıktan sonra Muharrem ayının 10’ncu günü acımasızca şehit edilmesidir. Kerbela’da yaşanan vahşet unutulmayacaktır. Muharrem ayı mazlumların feryadıdır. Hala Yezitler, Nemrutlar her yerdedir. Her yerde yeni Kerbelalar yaşanmaktadır. Kerkük ve Doğu Türkistan başta olmak üzere Türk İslam coğrafyasında, Türk soydaşlarımıza yapılanlar, lanet olası Yezit’i aratmamaktadır. Bütün bu yaşananlara rağmen, Alevi’siyle, Sünni’siyle, Türk milletinin asil evlatları “Yezidi” zihniyeti tarihin çöp tenekesine atacaktır. Bugün hepimize düşen en büyük görev, Hz. Hüseyin’in sevgisini, muhabbetini Müslümanların birliğine ve beraberliğine dönüştürmektir” dedi. Cem evi ziyaretinde İl Başkanı Abdurrahman Başkan’a, İl Başkan Yardımcısı Elif Gonca Akdeniz, 1. Bölge Başkanı Aziz Aydoğdu, İl Yöneticileri, Şerafettin Baydaroğlu, Ethem Palabıyık, MHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Şamil Kural ve İlçe yöneticileri eşlik etti.

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI