Bayraktar: ‘Belediye tapuları verecek’

Bayraktar: ‘Belediye tapuları verecek’
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Sosyal Medya üzerinden Sultanbeyli halkına müjdeli haberi verdi. Sultanbeyli’de 200 bin kişinin tapu sorunu çözüldü Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın, dün atmış...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Sosyal Medya üzerinden Sultanbeyli halkına müjdeli haberi verdi.

Sultanbeyli’de 200 bin kişinin tapu sorunu çözüldü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın, dün atmış olduğu bir twit, Sultanbeyli halkını heyecanlandırdı. Erdoğan Bayraktar attığı twit’te Sultanbeyli’de 200 bin kişiyi ilgilendiren tapu sorununun çözüldüğünü, tapuların belediye tarafından verileceğini yazdı.

ÇALIŞMALAR SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

Sultanbeyli’nin kangren haline gelen ve yıllardır çözüldü çözülecek denen tapu meselesinde müjdeyi Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar verdi. 2011 yılında TEM giriş çıkışının açılışı için Sultanbeyli’ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açılışta Sultanbeyli halkının tapusunu vereceklerini müjdelemiş ve tapuyu elinde bulunduran Evkur firmasının sahibine teşekkür etmişti. Başbakanın açılışta Sultanbeyli halkına verdiği söz sonrası gerek Sultanbeyli Belediyesi yetkilileri, gerekse Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri çalışmalara başlamış ve Evkur’un elinde bulunan tapuları kamuya kazandırmak için çalışmalara başlamıştı.

 

TAPUNLARIN DAĞITILACAĞINI BAKAN AÇIKLADI

Yaklaşık iki yıldır sessiz bir şekilde yürütülen çalışmalar sonuç vermiş olacak ki, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, dün twitter hesabından Sultanbeyli halkına müjdeli haberi verdi. Bakan Erdoğan Bayraktar, saat 11.00 sıralarında şu twiti takipçileri ile paylaştı. “İst. Sultanbeyli’de 200.000.den fazla insanımızın tapu ve mülkiyet problemini çözmek için son noktaya geldik. Belediye tapuları verecek”. Bakan Erdoğan Bayraktar’ın attığı twit sonrası Sultanbeyli’den birçok takipçi Bakan Erdoğan Bayraktar’a sosyal medya üzerinden teşekkür etti.

SEÇİM YATIRIMI OLMASIN

Bakan Bayraktar’ın attığı twitter sonrası YÖRE HABER olarak vatandaşların görüşlerine başvurduk. Birçok vatandaş Bakan Bayraktar’ın müjdeli haberini seçim sözü gibi yorumlasa da vatandaşlar artık Sultanbeyli’de tapu meselesinin çözülmesini istiyor. Yılmaz Ateş isimli bir vatandaş, “Bakan Bayraktar’ı sosyal medyada bende takip ediyorum. Sabah attığı twiti ben de okudum. İlk olarak aklıma seçim yatırımı yapıyorlar fikri geldi ama Başbakanın Sultanbeyli’ye bir sözü var. Ondan dolayı bu defa çözeceklerine inanıyorum” dedi. Bakan Erdoğan Bayraktar’ın attığı twit sonrası gözler şimdi Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e çevrildi. Bakanın müjdesi sonrası tapunun detaylarını önümüzdeki günlerde Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in açıklaması bekleniyor.

“Bayraktar: ‘Belediye tapuları verecek’” Başlıklı Haber İçin 5 Yorum Yapılmış
 1. sadık coşkun dedi ki:

  sayın bakan 2b arsalarını tek tek değerlendirdik zemini dahi hesaba katarak yaptık diyorsunuz.
  bazı haksızlıkların ve hataların olduğunu da söylemenize rağmen.
  komşumun villalı arsası m2 si 300 TL benim çukurdaki boş arsam, 650 TL.
  bu kadar ayan beyan ortada olan haksızlıkları neden düzeltilmiyorsunuz.
  emsali her şeyi aynı olan, necip fazıl mahallesinin tamamı 250/300 TL iken sadece bir iki sokak 600/700 TL buradaki insanların bir çoğu 3 ayı geçirtti yerini alamadı,
  bunun vebalinden kurtulabilecek misiniz…

 2. Ozan Sultan dedi ki:

  İki araba yan yana geçmez caddeymiş 400 TL bi yanı 200 TL . Halk sandıkta sizi iyi değerlendirecek!

 3. kaankaptan dedi ki:

  Ah ah bundan 1 sene once hatta 16 ay once nerelerdeydiniz kiskirtan provakator olmustuk nasil gundem degistiriliyor hergun

 4. TAPULARLA İLGİLİ dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bu masalı daha öncede dinlemiştik. secim geldi ya ufaktan bir balsürelim dediler milletin ağzına.hadi hayırlısı.

 5. wqe qwe dedi ki:

  Haberin içinde bahsedilen tweeti sonradan geri sildi. Girin araştırın Bayraktar’ın twitter hesabını bulamazsın Sultanbeyli’ne dair bir tweet.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI