Erden, meclis üyeliği müracaatını gerçekleştirdi

Erden, meclis üyeliği müracaatını gerçekleştirdi
2014’te yapılacak olan yerel seçimler  öncesinde AK Parti’de  Belediye Başkan ve meclis üyeliği aday adaylıkları müracaatları sürüyor. AK Parti Siirt Kurucu İl Başkanı ve İstanbul Sultanbeyli seçim bölgesinden İstanbul İl Genel Meclis...

2014’te yapılacak olan yerel seçimler  öncesinde AK Parti’de  Belediye Başkan ve meclis üyeliği aday adaylıkları müracaatları sürüyor. AK Parti Siirt Kurucu İl Başkanı ve İstanbul Sultanbeyli seçim bölgesinden İstanbul İl Genel Meclis Üyesi olan M. Şefik Erden belediye meclis üyeliği için aday adaylığı dosyasını AK Parti  Sultanbeyli Sosyal İşlerden Sorumlu İlçe Başkan yardımcısı Abdurrahman Hiçyılmaz’a teslim etti.

ERDEN, SEVİLEN BİR İSİM

2001 yılında AK Parti Siirt Kurucu İl Başkanlığı görevini yapan ve 2008 yılının ikinci yarınsında Siirt İl Başkanlığı görevinden ayrılarak Sultanbeyli İlçesine yerleşmiş olan İstanbul İl Genel Meclis Üyesi M. Şefik Erden belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu dün Sultanbeyli AK Parti İlçe Teşkilatına yaptı. Yapmış olduğu çalışmalarıyla takdir toplayan İstanbul Sultanbeyli İl Genel Meclis Üyesi M. Şefik Erden, 2011 yılı Meclis döneminde Kültür, Turizm ve Sanat Komisyonu Başkanlığını üstlendi. Erden, Başta Sultanbeyli olmak üzere İstanbul genelinde eğitim ve kültürel faaliyetler adına birçok yeniliğe imza atarak Siirtli hemşehrilerinin yanı sıra Sultanbeyli halkının beğenisini toplamıştır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Siirt’ten Başbakan seçtiren il başkanı olarak parti kayıtlarına geçen Erden’in Sultanbeyli’den meclis üyeliğine aday olması birçok isim tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

M. Şefik Erden’i Tanıyalım

Mehmet Şefik Erden, 1948 yılında Siirt İli Eruh İlçesi Dikboğaz köyünde doğdu.İlkokulu aynı köyde, ortaokulu Diyarbakır İmam Hatip Okulunda, liseyi Siirt Ticaret Meslek Lisesinde okudu.İmam Hatip okuluna okuduğu yıllarda arkadaşları ile birlikte Siirt Milli Türk Talebe Birliğini (MTTB) kurarak başkanlığını üstlendi.Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.1972 – 2001 yılları arasında Siirt Adalet Dairesinde  Yazı İşleri ve Personel Müdürlüğü görevini ifa etti. 14 Ağustos 2001 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurulması ile Ankara’ya davet edilen Mehmet Şefik Erden’e genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği yetki belgesi ile 2001 yılında adliyedeki görevinden emekliye ayrılarak 14  Ekim 2001 tarihinde Ak Parti Kurucu Siirt İl Başkanı sıfatıyla İl, İlçe ve Belde teşkilatlarını kurarak 2002 tarihinde yapılacak genel milletvekili seçimi çalışmalarına başladı. 2002 Siirt seçiminin yenilenmesi ile Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizi şereflendirerek Siirt’ten milletvekili adayı olması ve 09 Mart 2003 tarihinde yapılan milletvekili seçiminde kadirşinas Siirt halkının %85 oy oranı ile Siirt’ten milletvekili ve başbakan olduğu dönemde (2003-2007) milletvekili olduğu ilin İl Başkanı olarak görev yapmanın gurur, onur ve mutluluğunu yaşadı. 7 yıllık İl Başkanlığı süresinde gerek 2002 ve 2007 yıllarında yapılan milletvekili seçimlerinde ve gerekse 2004 yılında yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinde, kurmuş olduğu teşkilatlarını yalnız bırakmamak, Siirt’te hassas olan ve İl Başkanlığı süresince çok iyi dengede tuttuğu Kürt-Arap ilişkilerini muhafaza etmek suretiyle partisini daha da güçlendirmek adına, İl Başkanlığı görevinden ayrılmayarak, milletvekilliğini talep etmeyen Türkiye genelinde tek İl Başkanıdır.  Nitekim 2004 yılına kadar DEHAP bugünkü adıyla BDP’de bulunan Siirt Belediyesinin 2004 seçimlerinde Ak Partiye geçmesi söz konusu delegelerin muhafazası, halkla olan iletişim insanı ve sosyal yaklaşım ve halka hizmetkar olmanın rolü oldukça büyüktür. 2008 yılının ikinci yarınsında İl Başkanlığı görevinden ayrılarak İstanbul İli Sultanbeyli İlçesine yerleşmiş olup, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Partiden İstanbul İl Genel Melis Üyeliğine seçildi.2009 – 2014 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisinde hesapları inceleme Komisyonu, İdari İşler Komisyonu, Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu Başkanlığı ile İl Encümenliği görevlerini başarı ile ifa etti. Teşkilat ve teşkilatçılığı, halkla bütünleşme ve seçmene yönelik Sandık esaslı çalışmayı çok önemseyen Mehmet Şefik ERDEN, evli olup 7 çocuk babasıdır. Kürtçe ve Arapça bilmektedir.

“Erden, meclis üyeliği müracaatını gerçekleştirdi” Başlıklı Haber İçin 1 Yorum Yapılmış
  1. mehmet eldemir dedi ki:

    abe seninle gurur duyuyorum. özgeçmişi okudum siirtli olarak sultanbeylide yaşıyorum ve inan gözlerim doldu senin gibi adamların kıymetinin bilinmesi gerek. senden 3 tane olsa bu memleket ihya olur inşallah. dualarımız seninle başkanım. durma yoluna devam et. halk seninle

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI