Ak Parti Sultanbeyli ‘ye 7.aday adayı

Ak Parti Sultanbeyli ‘ye 7.aday adayı
Ensarioğlu: Aday olursam Sultanbeyli oy patlaması yaşar Sultanbeyli AK Parti Belediye Başkan aday adaylığı müracaatları devam ediyor. 1 Kasım’da sonuçlanacak olan Belediye Başkan aday adaylığına Sultanbeyli’den 7 kişi müracaat...

Ensarioğlu: Aday olursam Sultanbeyli oy patlaması yaşar

Sultanbeyli AK Parti Belediye Başkan aday adaylığı müracaatları devam ediyor. 1 Kasım’da sonuçlanacak olan Belediye Başkan aday adaylığına Sultanbeyli’den 7 kişi müracaat etti. Son müracaatı dün Celalettin Ensarioğlu yaptı.

AK Parti’de aday adaylık müracaatları devam ediyor. 1 Ekim’de başlayıp, 1 Kasım’da bitecek olan Belediye Başkan aday adaylığı müracaatında Sultanbeyli’den şuana kadar 7 isim göreve talip oldu. Dün çalışma arkadaşları ile birlikte Sultanbeyli AK Parti İlçe Teşkilatına gelen Celalettin Ensarioğlu, aday adaylık müracaatında bulundu.

 

 

Aday adaylık dosyasını İlçe Başkan yardımcısı Abdurrahman Hiçyılmaz’a teslim eden Ensarioğlu, resmi başvurusunu gerçekleştirmiş oldu. Müracaat sonrası gazetemize konuşan Belediye Başkan aday adayı Celalettin Ensarioğlu: “AK Parti Sultanbeyli İlçe Belediye Başkan aday adaylığına başvurmamadan dolayı büyük bir heyecan ve sevinç içerisindeyim. Halka hizmet hakka hizmettir. Ben bu inançla yola çıktım. Zihniyet olarak Ak Partiye yakın ve Ak Partililerle siyaset yapmam beni çok sevindirmiştir. Aday olmam durumunda belediyenin malını beytülmal bilerek gelir ve giderini en adilane bir şekilde Sultanbeyli halkının hizmetine sunacağım. Kendimi Sultanbeyli hizmetine adadığım için şahsi menfaatlerimi bir taraf atarak ilçe halkımızın menfaatlerini ön plana alacağım. Sultanbeyli’yi Kentsel Dönüşümü tamamlanmış,  sosyal imkânları daha iyi ve mutlu huzurlu yaşamak isteyenlerin cazibe merkezi haline getireceğiz. Aday olarak görev verilmem halinde Sultanbeyli’de oy patlaması olacağı kanaatindeyim” dedi.

Bu arada mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in Çarşamba veya Perşembe akşamı yoğun bir katılımla Ak Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatında aday adaylığı müracaatı yapması bekleniyor.

 

   Kendi ağzından Celalettin Ensarioğlu’nun özgeçmişi 

1960 Muş doğumluyum, İlk ve Orta öğrenimimi Muş’ta yaptım, bir müddet doğunun medreselerinde medrese eğitimi gördüm, 1981 yılında Muş İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldum,  aynı  yıl  imam hatip olarak göreve başladım, 1996 yılında Anadolu Üniversitesi  İşletme Fakültesi’nden Lisans düzeyinde mezun oldum. 1996 yılında İş ve İşçi Bulma Kurumu Muş Şube Müdürü olarak atandım. 2002 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Muş  İl Müdürü  olarak atandım. 2007 yılı sonlarına kadar İl Müdürü olarak görev yaptım.İl Koordinasyon Üyeliği, Muş Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Denetimli Serbestlik Üyeliği, İl İstihdam Koordinatörlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İl Temsilciliği  görevlerinde bulundum. Yurt  genelinde istihdama yönelik birçok panel, konferans ve eğitim çalışmalarında bulundum.Adalet  Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hükümlülere yönelik yaptığım çalışmalardan dolayı  Adalet Bakanlığı’ndan ödül aldım.  İl Müdürlüğü’nden emekli oldum, serbest ticaretle  meşgulüm Arapça , Farsça ve Kürtçe bilmekteyim,  evli ve 4 çocuk babasıyım.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI