Koçak, müşteki olarak ifade verdi

Koçak, müşteki olarak ifade verdi
Sultanbeyli’nin ilk belediye Başkanı Ali Nabi Koçak, 28 Şubat davasında müşteki olarak ifade verdi. Koçak, “Doğan ve Silahçıoğlu’ndan şikâyetçiyim” 28 Şubat dönemin mağdurları “şikâyetçi” sıfatıyla ifade vermeye devam ediyor....

Sultanbeyli’nin ilk belediye Başkanı Ali Nabi Koçak, 28 Şubat davasında müşteki olarak ifade verdi.

Koçak, “Doğan ve Silahçıoğlu’ndan şikâyetçiyim”

28 Şubat dönemin mağdurları “şikâyetçi” sıfatıyla ifade vermeye devam ediyor. İfade verenler arasında Sultanbeyli’de iki dönem Belediye Başkanlığı yapan Ali Nabi Koçak da var. Sultanbeyli eski Belediye Başkanı Ali Nabi Koçak, emekli Tuğgeneral Doğu Silahçıoğlu’ndan şikayetçi olduğunu belirterek, “Bayram törenlerinde hep bizim oraya gelirdi, Herkesin elini sıkardı. Benim elimi sıkmazdı. Kaymakam da İmam Hatip kökenli olduğu için onun da elini sıkmazdı.” diye konuştu.

KOÇAK: ‘BAYRAMLARDA SİLAHÇIOĞLU, ELİMİZİ BİLE SIKMAZDI’

Sultanbeyli eski Belediye Başkanı Ali Nabi Koçak, emekli Tuğgeneral Doğu Silahçıoğlu’ndan şikâyetçi olduğunu belirterek, “Bayram törenlerinde hep bizim oraya gelirdi, Herkesin elini sıkardı. Benim elimi sıkmazdı. Kaymakam da imam hatip kökenli olduğu için onun da elini sıkmazdı.” diye konuştu. Özellik Çevik Bir’den şikâyetçi olduğunu belirten Koçak, “Milletvekili adaylığım sırasında partiye bir yazı göndererek benim Parlamentoya alınmamın önüne geçilmesi yönünde talimat verdi. Ayrıca iş adamı Aydın Doğan da medya patronu olarak bu sürece çanak tutmuştur. Bu nedenle bu kişilerin de yargılanmasını istiyorum.” ifadesini kullandı.

 

YILDIRIM: “DOĞAN, TAHRİP MERMİSİ İÇİN TALİMAT VERDİ”

Emekli Orgeneraller Çevik Bir ile Çetin Doğan’ın da aralarında bulunduğu 103 sanıklı 28 Şubat davasında İstanbul’da ikamet eden müştekilerin ifadeleri alındı. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yazısı üzerine İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaklaşık 75 müştekinin ifadesi alındı. Duruşmada söz alan eski Yüzbaşı Abdurrahman Yıldırım, Balyoz davasından 20 yıl hapis cezasına çarptırılan ve aynı zamanda 28 Şubat davasının sanıkları arasında yer alan Çetin Doğan’ı suçladı. Yıldırım, “Çetin Doğan cami bombalar mı? Evet bombalar.” diyerek sözlerine başladı. Mamak’ta kendisinin bölük komutanı olarak görev yaptığında Çetin Doğan’ın ise tugay komutanı olduğunu belirten Yıldırım, “Çetin Doğan, ‘Kocatepe Camii’nde bugün büyük bir kalkışma olacakmış. İrticacılar devleti ele geçirecekmiş’ diyerek toplara tahrip mermisi koymamız için talimat verdi. O dönemde bunların çoğunun aklı başından gitmişti.” ifadelerini kullandı. Çetin Doğan’ın çok sert bir mizaca sahip olduğunu, alt rütbelerini hakir gören ve çok küfür eden biri olduğunu söyleyen Yıldırım, “Kendisini, ‘ileride General olacaksınız, dikkat edin’ diye uyardım ama bana ‘Sen endişe etme. Benim Orgeneral olmam garanti ama kuvvet komutanlığı konusunu bilmem’ dedi. Gerçekten de 1. Ordu Komutanlığına kadar ilerledi.” şeklinde konuştu.

KAVAKÇI: ‘SÜLEYMAN DEMİREL’DEN ŞİKÂYETÇİYİM’

İfade vermek için yurt dışından 10 saatlik yol geldiğini ve Pazar günü dönmek zorunda olduğunu belirten eski RP Milletvekili Merve Kavakçı İslam da, “Ailemle, yakınlarımla, seçmenlerimle beraber milletvekilliğimin engellenmesi ile mağdur edildim. Bu mağduriyetimin askeri kanadı var. Aynı zamanda sivil ayağı da mevcut. Seçmenlerim adına, başörtüsü takan kadınlar adına, sivil ayağın da yargılanmasını talep ediyorum. Dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in konumu nedeniyle sorumluluğu bulunduğu için müştekiyim.” dedi. Merve Kavakçı İslam, ifadesinin ardından eşi Cihangir İslam ile birlikte duruşma salonundan ayrıldı.

“Koçak, müşteki olarak ifade verdi” Başlıklı Haber İçin 1 Yorum Yapılmış
  1. sadık coşkun dedi ki:

    bazı insanlar medyatik olmayı çok sever,sultanbeylinin de başına ne geldiyse şu medyadan gelmiştir,medyadan uzak olmak lazım kötü günler geri gelebilir veya getirebilirler, aman dikkat.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI