2B Şok yasasına döndü

2B Şok yasasına döndü
Uzun zaman Sultanbeyli’nin gündemini işgal eden 2B konusu bugünlerde yeniden alevlenmeye başladı. Tebligatların vatandaşlara ulaşmasıyla birlikte yeni şok’lar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Kuran Kursu Caddesi üzerinde yaşayan vatandaşların evlerinin...

Uzun zaman Sultanbeyli’nin gündemini işgal eden 2B konusu bugünlerde yeniden alevlenmeye başladı. Tebligatların vatandaşlara ulaşmasıyla birlikte yeni şok’lar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Kuran Kursu Caddesi üzerinde yaşayan vatandaşların evlerinin yolda kalacak olması yeni sıkıntılara neden oldu.

2B’DE VATANDAŞA 2. ŞOK

2B’de yaşayan vatandaşların huzursuzluğu devam ediyor. İlk olarak belirlenen 2B fiyatları ile şok yaşayan Sultanbeyli halkı, bugünlerde farklı bir şok ile karşı karşıya. Fiyat tebligatlarının vatandaşlara ulaşmasıyla birlikte ortaya çıkan sorun, birçok evin yolda kalıyor olması. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin Sultanbeyli için yaptığı 1/5000’lik imar planlarına göre Sultanbeyli’de birçok cadde ve sokakta yol genişlemesi yapılacak. Yol genişleme çalışmasından dolayı 2B’de yaşayan vatandaşlara, mevcut arsa oranı kadar satış değil yola gidecek pay düşüldükten sonra kalan arsa satılıyor. Bu gerçek vatandaşa gönderilen 2B tebligatlarına bile yansımış durumda.

VATANDAŞLAR HUZURSUZ

2B arazisi üzerinde yaşayıp da evleri yolda kalacak en çok vatandaş Kuran Kursu Caddesi üzerinde yaşıyor. Sultanbeyli merkezden başlayıp Pendik Semerkant Bulvarına kadar devam eden Kuran Kursu Caddesi’nin altıyol mevkiinden sonrası 2B arazisi. Altıyol mevkiinden sonra 2B’de yaşayan vatandaşlara ulaşan tebligatlar şuanda yaklaşık 150 haneyi huzursuz etmiş durumda. Ellerine ulaşan tebligatlarda gerçeği öğrenen vatandaşlar, Milli Emlak Genel Müdürlüğüne gittiğinde de evlerinin yolda kaldığını sözlü olarak öğrenebiliyor.


170 METRE KARE ARSA 90 METRE KALIYOR

Eline 2B tebligatı ulaşan ve acı gerçekle karşılaşan vatandaşlardan biride Bedirhan Şen. Mevcut arsası 170 metre kare olan Bedirhan Şen, eline ulaşan tebligatta sadece 90 metre kareyi satın alabileceğini okuyunca şok geçirmiş. Durumu öğrenmek için İl Defterdarlığına giden Şen, evinin yarısından fazlasının yolda kaldığını sözlü olarak da öğrenmiş durumda. Çıkan 2B yasasına isyan eden Şen, ‘2B yasasının şok yasası’ olduğunu dile getiriyor. Değişik kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Kuran Kursu Caddesinin İBB planlarına göre 40 metre genişliğinde olacağı söyleniyor. Yolun genişlemesinden dolayı altıyol mevkiinden sonra yaklaşık 150 hane evlerini ve arsalarını kaybedebilecek.

 

“2B Şok yasasına döndü” Başlıklı Haber İçin 13 Yorum Yapılmış
 1. YORUMCU dedi ki:

  sayın recep bey kardeşim.belediye başkanı hüseyin keskin ile ilgili yazıda sultanbeyli de hiç bir sorun olmadığını yazmıştınız.bu gün bakıyorsun sultanbeyli nin her yeri sorun.2B sorun tapular sorun sultanbeyli belediyesi hizmet yapmamış sorun.

 2. Necmettin Kayıkçı dedi ki:

  Battalgazi Mahallesi Gündüz sokakta aynı durumda.

 3. hatay sahin dedi ki:

  3 ay önce sultan beylide saadet partisinin yapmış olduğu 2b mitingine alamdağdan a.k.p li- c.h.p li- m.h.p li 400 yüze yakın vatandaş katıldı sultan beyli 20 kişi yoktu bütün alanı dolaştım tek tek sordum durum bu idi ypldan geçen 7 aileyle konuştum 2.b arazileri varmı yokmu diye var dediler niye katılmıyorsunuz dediğimde aynen şunu söylediler a,k,p böyle bir gaddarlık yapmaz düzeltecektir dediler ŞİMDİ DİYORUMKİ SİZİ BİZİ DÜZELTTİLER anlayın artık. aklınızı başınıza alın son şansımız 20 EYLÜLDE ANKARAYA YÜRÜYECEĞİZ lütfen katılın

 4. yorumcu dedi ki:

  sultanbeyli hüseyin keskin ve ekibi 5 sene daha devam ederse sultanbeyli 30 yıl geriye gider bunu görün artık….

 5. Ozan Sultan dedi ki:

  Bir evim olsun isterdim çatısı olan
  Bir yerim olsun isterdim imarı olan
  Tapuyu almak isterdim delice almak
  Taksit taksit ödeyip de sonunda almak
  Ben burada kalmak isterdim
  Nerden bilirdim meskunlar ağlarmış.

  Bir müracat ettik sonunda netice meçhul
  Gahı park olacak derler gahı okul
  Partiye çok ümit ettiydim delice ümit
  Fakat bu işin sonunu ben hiç bilmezdim
  Ben gitmek gitmek isterdim
  Nerden bilirdim kiracı ağlarmış.
  Ozan Sultan(Beyli) 2013..

 6. s.coşkun dedi ki:

  bu yol şimdi değil 1995 yılında sultanbeyli ve pendik belediyelerinin ortak olarak istanbul belediyesinden yapılmasını istediği plandır.
  9000 metre olan bu yolun 5500 metresi
  pendik tarafında, 3500 metresi sultanbeyli tarafında kalıyor pendik belediyesi 22 metre genişliğinde bu yolu eksiksiz tamamlattı.
  sultanbeyli belediyesiise çok büyük hata yaptı,
  yolu yılan egrisi gibi ve tamamem plana uymadan olduğu gibi uydur kaydır bıraktırdı sebebiise MİLLET VEKİLİ SEÇİMLERİ.
  o zaman büyük mücadele vererek tayip beyle görüştüm ve kendi arsamdan yer gitmesine rağmen razı olduğumu belirten yazılar yazarak kendi sınırımın sonuna kadar yolu devam ettirdim mütahide asvalt parası bile ödedim.
  bu insanları hep tanırım hemen memen hepsine anlattım bu sizin hayrınıza değil ileride büyük sıkıntı yaşarsınız dememe rağmen insanlar malesef bu hatayı hayırlarına olduğunu zannettiler.
  zamanının başkanı vekil adayına dedim şimdi arsalar boş ileride dolacak, 1 katlı evler 5 kat olacak,yapmayın bunu dedim diye sıkıntı bile yaşadım.
  1995 de yapılmış bu poroje onaylı ve iptali mümkün değildir umarım 2b de olamadığınız birlikteliği burda sağlarsınız da büyük şehire gidersiniz.
  E5 tem yolu ve yeni paşaköyden gelen yolun birleşmesiile daha büyük bir yol düşünülüyormuş, bu yol tünel geçidine çevrile bilir belki,hayal de olsa bir umut vardır.İNŞALLAH ben gidin bir görüşün derim.

 7. Ozan Sultan dedi ki:

  Keşke seni tanımamış
  Keşke hiç gelmemiş olsaydım
  Zincire vurulmuş gibi (ooof)
  Sana saplanıp kalmasaydım.

  Proje bahane içinde rant mahfuz
  Seçimler parmaklık tapular gardiyan oldu,
  İçinde halk ziyan oldu.
  Ozan sultan (2013)..

 8. ORDU dedi ki:

  BİRİLERİ AK PARTİYE BİRİLERİ HÜSEYİN KESKİN VE EKİBİNE ATIP TUTUYOR. BİRİDE HİÇ UMMADIK YERDEN HABER BULMUS SULTANBEYLİ HALKINI GALİYANA GETİRİYOR. SAADET PARTİLİ ARKADAŞIM ORAYA O BİNALAR HÜSEYİN KESKİN YADA AK PARTİ İKTİDARI ZAMANINDA YAPILMADI SENİN PARTİNİN BELEDİYE BAŞKANI KOÇAK ZAMANINDA YAPILDI. BELEDİYEYE BAĞIŞ YAPIP İSTERSEN 10 KAT YAP DOKUNAN YOKTU YOLA BİNA YAPANA DOKUNMUYORLARDI. ŞİMDİ İSE YASAYI PLANI UYGULAYAN BİR PARTİ VE ONUN BELEDİYE BAŞKANINA CATIYORSUN. SEN YARINDA BU YOL BANA YETMİYOR DA DERSİN. KILIÇDAROĞLU POLİTİKASINI BIRAKIN ÇAMUR AT İZİ KALSINLA BU İŞLER YÜRÜMEZ.

 9. murat tpz dedi ki:

  arkadaşlar benim yavuzselim mahallesinde bi evim var. 2B ye girdiği soylendi ama daha sonra iptal edildi . galiba yerlerimize kamu binası yapılacakmış detaylı bi bilgisi olan var mı ?

 10. Ozan Sultan dedi ki:

  Murat tpz kardaş bizde de durum aynı. Kağıtlar gelmedi. 2000 Lira gitti ama netice hala yok. Okul projesi alanıymış diyorlar. Belediye imar planına göre itiraz edebilirsiniz diyorlar. Netleşene kadar oturduğunuz kardır diyorlar. Aslında mesele seçim dönemine girildiği için işbaşındakilerin vatandaşın bu pozisyonunu kullanarak hem siyasi hem de tamamen duygusal avantajlar yakalamaya çalışmalarıdır. O projeler ranta göre elli kere değişir. Beni yıprattı bu iş. Hiçbir büyük ihtiyaca para ayıramıyorum. Evde o bozuk bu bozuk yenisini almıyorum. Allahından bulsunlar.

 11. murat tpz dedi ki:

  abi bizden 2000 lira bile istemediler ilk once unutulmuş olçulmemş bura iki mahalle arasında kalıyo dediler sonra gelip ölçtüler şimdide kamu alanı olacak diyolar

 12. ozan sultan dedi ki:

  Muhtarlar halkla ilgilense yardımcı olsa karizmaları bozulur

 13. ibrahim ün dedi ki:

  İmara takılan yerlerde aynı emsalde başka yer verilecekmiş…milli emlak müdürlüğü…

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI