Sultanbeyli AK Parti’nin olası aday adayları

Demokrasinin olmazsa olmazlarından birisi hür iradeli seçimlerdir. Çok şükür ki en iyi becerebildiğimiz işlerden birisi seçim yapmaktır. Yerel seçim süreci başladı. Her şey belirlenen takvime göre ilerliyor. Partilerin aday tespit şekilleri, tüzüklerine koydukları hükümler, partiler kanunu, demokrasinin tam işlerliği açısından tam bir sağlam zemine oturmuş değil bence. Halkın adayların tespitindeki etkinliğinin daha çok hissedilmesi gerekiyor. Son yıllarda partiler kendi içlerinde temayül yoklaması, kamuoyu araştırması yaptırarak bu katılım eksikliğini gidermeye çalışıyorlar ama halen yeterli düzeyde değil. Halkın sevdiği, halkın istediği kişi veya kişiler değil Bakanların, Milletvekillerinin kısacası parti liderlerinin belirlediği kişiler belediye başkanı veya Milletvekili oluyor. Bizler de halk olarak gidip, belirlenen kişileri sandıkta onaylıyoruz. Halkın değil de liderin seçtiklerini seçtiğimiz bu seçimlerde demokrasinin güçlenmesi yavaşlıyor. Bir fert olarak yanlış bulduğum bu konuyla ilgili fikrimi açıkladıktan sonra gelelim Sultanbeyli AK Parti’den aday adayı olmayı düşünen ve kulislerde isimleri geçen kişilere.

Sultanbeyli AK Parti kurucu başkanı Avukat Furkan Barutçu’nun aday adayı olacağını duyduğumda acaba mı diye tereddüt etmedim değil. Birileri bilerek veya kasıtlı olarak Barutçu’nun ismini ortaya atıyor olabilirdi. Konuyla ilgili Barutçu ile telefon görüşmemiz oldu. Konuyu kendisine açtım. Ben aday adayı olmayacağım diye bir şey söylemedi. Konuşmanın bütününden çıkardığım sonuç Barutçu aday adayı olacak. Barutçu’nun Avukat kimliği, AK Parti kurucu ilçe Başkanlığı görevini yapması avantajlı yanları. Dezavantajı AK Parti’den ayrılıp Demokrat Parti’ye geçişi diyeceğim ama Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, şu anda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı. Furkan Barutçu da Süleyman Soylu ile yakın dostluğu ve teşriki mesai arkadaşlığı var. Barutçu’nun eski AK Partili arkadaşları, dostları ve Demokrat Parti’den AK Parti’ye geçen yeni dost ve arkadaşları Barutçu üzerinde birleşim sağlarsa Ankara’da ismi yankılanır diye düşünüyorum.

**********

Gelelim kulislerde ismi geçen başka bir aday adayına. AK Parti’nin kurulduğu yıllarda Gençlik Kolları Başkanlığı, sonrasında ilçe yönetim kurulu üyeliği ve sonrasında İstanbul İl Yönetiminde görev yapan Yavuzhan Ahıskalının da ismi kulislerde konuşuluyor. Ahıskalı’yı tanıdığım kadarı ile azimli ve istediğini almaya çabalayan bir kişiliği var. İl yönetimine de kendi azmi ile girdiğini biliyorum. İl Yönetiminde olduğu dönemlerde iyi bir çevre edindiği bilgisi mevcut. Ahıskalı’nın çevresi bu aday adaylığı sürecinde aktif rol oynar mı bilmiyorum. Yaşayıp göreceğiz. Kendisine aday adayı olacak mısın diye bir sorum olmadı. Ahıskalı’nın yakın çevresinde büyük bir hareketlilik söz konusu.

**********

İsmini kulislerde duyduğumuz başka bir isim ise geçen dönem Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış olan Coşkun Karayiğit. Karayiğit’in kendisine bu konuyla ilgili herhangi bir şey sormadım. Ama Karayiğit’in Belediye Başkan adayı olmasını arzulayan tanınmış birçok isme denk geldim. Eğer, Karayiğit aday adayı olursa süreç içerisinde şansı yaver gider.

**********

İsmi kulislerde sıkça konuşulan başka bir isim ise Ahmet Sadıkoğlu. Sadıkoğlu, uzun yıllardır siyasetin içerisinde olan ve belediyecilik bilgisi ile herkesin dikkatini çeken bir isim. Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İl Başkanı olduğu dönemlerde Sadıkoğlu Kadıköy İlçe yönetimindeydi. Bildiğim kadarıyla başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti’nin ağır toplarından olan Ekrem Erdem ile eskiye dayalı bir dostluğu ve arkadaşlığı var. Sadıkoğlu’na AK Parti kurulduğu yıllarda teklif gittiğini duyuyorduk ama Sadıkoğlu, Numan Kurtulmuş ile hareket ettiği için önce Saadet Partisinde kaldı. Sonrasında Has Parti ayrışmasında Numan Kurtulmuş ile hareket etti. Kapanan Has Partinin kurucuları arasında. Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye geçmesiyle birlikte Sadıkoğlu da AK Parti’ye geçti. Adaylık düşünüyorsa Ankara’da güçlü bir isim. Ramazan ayında AK Parti Teşkilatlanma Başkanı Ekrem Erdem’in Sultanbeyli’ye geldiği bir iftar programında Ahmet Sadıkoğlu’nu sorması Ahmet Sadıkoğlu’nun ismini kulislerde daha çok konuşur hale getirdi. Sadıkoğlu’nun Ankara’da güçlü olduğunu söyleyebilirim.

**********

Gelelim kulislerde ismi çok konuşulan bir diğer isim olan Doktor İsmail Aksöz’e. Aksöz 2004 Yerel seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olmuştu. Aksöz uzun yılardır Sultanbeyli’de doktorluk mesleğini icra ediyor ve Sultanbeyli halkını yakından tanıyor. Aksöz’ün seçim çalışmalarına uzun zaman önce başladığını biliyorum. Duyduğum ilk dönemlerde kendisine adaylık meselesini sormuştum. Aksöz de çalışmalarını inkâr etmemişti. Aday adayıyım demişti. Ben de kendisine başarılar dilemiştim.

**********

 

Aday adayı olmayı düşünen diğer bir isim ise Yaşar Aydın. Yaşar Aydın’ın aday adayı olacağı bilgileri bana ulaştığında kendisini aradım. Aday adaylığı konusunu açtım. Aydın, ‘Sultanbeyli hakkında hayırlısı ise mevlam nasip etisin’ dedi. Bu cümle de ben sahalarda varım demeye yetti.  Bilmeyenler için söyleyeyim. Yaşar Aydın, uzun dönemdir Sultanbeyli’de siyasetle uğraşıyor. Anavatan Partisi İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. Aktif siyasetten sonra Sinop İl Dernek Başkanlığı yaptı. Sinoplular üzerinde büyük ağırlığı var. Şu anda mevcut belediye yönetiminde AK Parti meclis üyeliği görevini yürütüyor. Ankara ile köprüleri var. Aydın’ın halkta karşılığı var ancak AK Parti Genel Merkez’de kendisini alıp sürükleyecek yetkili biri var mı yok mu bilmiyorum. Umarım vardır ve Sultanbeyli için hayırlı olur.

**********

Gelelim aday adaylığını düşünen başka bir isme. Ak Parti ilçe teşkilatında görevi olan ve aynı zamanda AK Parti Sultanbeyli Belediye meclis üyeliği görevini yürüten Ayhan Koç’un da aday adaylığı düşündüğü kulislerde konuşuluyor. Koç’un insanlarla olan ilişkisi ve sıcakkanlılığı herkes tarafından bilinmekte. Eğer, iş bakanlara, milletvekillerine ve aracılara kalmaz da Ankara’ya gerçekten halkın sevdiği adayların ismi gidecek olursa şansı olan bir aday adayı. İlçe teşkilatı içerisinde de iyi bir lobisinin olduğunu biliyorum. Aday adayı olursa şansı var diye düşünüyorum.

**********

Halkta karşılığı olan başka bir aday adayı ise Adil Mahallesinin mevcut muhtarı Bekir Akay. Akay, 15 Mahalle muhtarı arasında en çalışkan ve genç olanı. Akay’ı, mahallede yaptığı başarılı çalışmalar ile tanıdım. Adil Mahallesinde çok seviliyor, diğer mahallerde de örnek gösteriliyor. Akay’ın aday adayı olacağı yönünde işaretleri var. Kendisi de bu yönde çalışmalar yapıyor. Akay aday adayı olursa denenmemişin dışında bir hamle yapacağını tahmin ediyorum. Eğer, Ankara bu dönem halkla ilişkisi olan ve halkta karşılığı olan adayları göz önüne alacak olursa aday adayları arasında en şanslı isimlerden biride Bekir Akay olur. Çünkü Akay’ın halk gücünü biliyorum. Ama Ankara’da gücü var mı yok mu onu net kestiremiyorum. Akay ile ilgili kişisel düşüncemi soracak olursanız Bekir Akay aday olur ve Sultanbeyli’de seçimi kazanırsa AK Parti kendi içerisinde yeni bir Mustafa Sarıgül ismi doğurmuş olur. Bu tezimi de dört yıllık muhtarlık sürecinde yaptığı aktif çalışmalardan çıkardığımı belirtmek istiyorum.

**********

Gelelim bir başka kulis ismine. İş adamı Mustafa Modaoğlu’nun ismi de kulislerde konuşuluyor. Kendisi ile bir merhabalığım ve tanışmışlığım yok. Dolayısıyla kendisine herhangi bir şey sormadım. Tanımadığım bir insan içinde yorum yapmak istemem. Söylenecek tek söz. Böyle bir niyeti varsa Allah yolunu açık etsin.

***********

Gelelim bunca yazının en can alan kısmına. Bence Sultanbeyli’ye belediye başkan adayı dışarıdan gelecek. Sultanbeyli halkı olarak bizler şimdiden dışarıdan bir aday gelip gelmemesine karşı mıyız değil miyiz bunun kararını verelim. Hatırlarsınız iki ay önce dışarıdan gelecek bir aday ile ilgili bir yazı kaleme aldım. Merak edenler internette okuyabilir. Evet, dışarıdan gelen bir aday ile karşılaşabiliriz. Hazırlıklı olmakta fayda var. Malumunuz Sultanbeyli, 6 Ekim 2011 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile Ketsel Dönüşüm alanı ilan edildi. İşte bu ilçede dönüşümü sağlayacak, konusunda uzman, donanımlı ve Sultanbeyli halkı ile çok içli dışlı olmayacak birinin Sultanbeyli’ye hazırlandığını duyuyor ve bu yönde bilgiler alıyoruz. İsim konusunda inanın benim de bilgim yok. Olsa zaten sizinle paylaşırdım. Zaman yaklaşıyor. Ömrümüz varsa bu ismi beraber göreceğiz. Yeni bilgiler bizlere ulaştıkça, kulis haberleri arttıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ne de olsa seçim startı verildi.  Hadi hayırlısı….

 

Not: Mevcut Başkan Hüseyin Keskin de doğal olarak şu anda aday adayı pozisyonunda. Başkan Keskin ile ilgili öngörülerimi önümüzdeki günlerde daha geniş yazmayı düşündüğüm için aday adayları arasına yazmadım. En kısa zamanda başkan ile ilgili görüşlerimi de bu köşeden sizlerle paylaşacağım.

“Sultanbeyli AK Parti’nin olası aday adayları” Başlıklı Haber İçin 40 Yorum Yapılmış
 1. Cengiz Sari dedi ki:

  Dışarıdan aday kesinlikle kabul edilir bir hareket olmaz
  Sultanbeyli de adam yokmu dışarıdan adam gelip bizleri
  Yönetecek eğer ak parti büyle bir şey yaparsa şahsım olarak
  Hayatta yapmadığım ve katılmadığım birşey yapacam eylemmmmm yapacam
  Vede yaptıracam sultanbeylili olsun kim olursa olsun saygılarımla

  • hakan demircan dedi ki:

   cengizcim alaattin ersoy vedat kibar geldiğinde neden sesin çıkmadı mahalle başkanıydın bide

 2. elyase dedi ki:

  Kim olursa olsun akp kütük gösterse bu ilçede seçilir yatırıma ilgiye sorunlara el atmaya gerek yok zaten şöyle bir geçtiğimiz döneme bakarsak elde somut birşey olmadığı nı görürüz ne mülkiyet nede alt yatırım büyük şehrin başlattığı gölet projesi bile yarım bırakıldı

 3. murat gezen dedi ki:

  önemli olan ak parti kimi gösterirse o kazanır mantığı değil yada ankarada padişaha yakın isimleri ön pılana çıkararak bir belediye yönetimi değil önemli olan ak partiye ve sultanbeyliye değer katan isimleri ön pılana çıkarmak gerekir bununda tek yolu sultanbeyli akp teşkilatının demokratik tutumudur

 4. isimsiz dedi ki:

  10 senedir aynı sokagım aynı, caddem aynı 10 yılda neler değişti. buraya guclu bir mualefet lazım adam gibi adam olması için buyuk sehir olmazsa zaten bize birsey yapılcagı yok başkan geriye baksın bakalım neler yapmış halkı için sonra aday olsun. burdaki butun aday adaylarıda aynı düşüncesindeyim doktorların işleri hastayı iyi etmek, avukatların işine sahip olmak siyaset okumayan birisinin başkan olması ne kadar dogru sadece ceplerini okurlar onlar.

 5. sadık dedi ki:

  Bence Bekir Akay Sultanbeyli’nin yeni başkanı olur hem çalışkan hemde dürüst birisi.Sultanbeyli’yi gerçek olarak geliştirecek ve kente değer katacak tek isim o gibi duruyor.

  • misafir dedi ki:

   haklisin evet olabilir ama durustluk seffaflik eskidendi akpartide ilk atesin fitillendigi donemde idi simdi herkes akpartili heryerde olan kapali kapi gorusmeleri buradada var yani ozetle durustluk hikaye adamin varsa adaysin bal tutan parmagini yalar….:)

 6. emre pala dedi ki:

  Yaşar aydının sultenbeylı üzerinde buyuk hakkı oldugunu düşünüyorum onun belediye başkanı olmasını cani gönülden isterim halktan biri dogru düzgün ve sultanbeylini düşünen ilkeli biri.

 7. serhat arslan dedi ki:

  yaşar aydın sultanbeyli için mükemmel bir aday.
  gerek liderlik vasfı gerek yardımseverliği ile ön plana çıkmaktadır…
  gençlerin fikirlerine büyük önem veren ruhu genç bir aday ….
  başarıları daim olsun

 8. halil yaşa dedi ki:

  yayınlamış oldugunuz aday adayları haberinde yasar aydının’da isminin gectiğini gördüm ve gercekten mutlu oldum sultanbeyli halkı için hayırlı bir isim bu bilgiyi verdiğiniz için gazetenize ve size tesekkür ederim.

 9. burak yılmaz dedi ki:

  Yaşar AYDIN’nın sultanbeyliden aday olması sultanbeyli ve sultanbeylinde yaşayan biz halkı için hayırlı olacagı kanatindeyim allah yar ve yardımcısı olsun yaşar beyin sonuna kadar arkasındayız aydınlık bir sultanbeyli için iyi bir isim

 10. istanbulensis dedi ki:

  burada o kadar aday adayı varki Hüseyin Bey bunların üstünde ve hizmeti görülür düzeyde şansları hiç yok yani …

 11. selçuk dedi ki:

  Aldığımız duyumlara göre Hüseyin Keskin’in adaylığı kesin…

  • RIDVAN KOÇ dedi ki:

   sevgili sultanbeylinin doğru seçim vericeğini düşünerekten söylüyorum hiç kimse kafasında yeni bir başkan canlandırmasın sultanbeyli yoluna HÜSEYİN KESKİN ile daha hızlı durmadan devam edicektir

 12. hakan demircan dedi ki:

  recep bu isimleri nerden aldın bilmiyorum ama yavuzhan,mustafa modoğlu,ayhan koç,coşkun,bunların sadece reklamını yapıyorsun BELEDİYE BAŞKANI sana gülüyordur asıl bombayı bekle

 13. özgür çataltepe dedi ki:

  7-8 ADAY ADAYLARI ARASINDAN ŞÖYLE HEPSİNE BİR BAKTIM HALKA YAKINLIK-GENÇ OLUŞU-ÇALIŞMALARI-ANKARA KULİSLERİNE YAKINLIĞI-YARATICILIĞI-SULTANBEYLİNİ ÇOK İYİ BİLEN SIKINTILARINI ANALİZ EDEN VE 15 MAHALLEDEKİ TANINMIŞLIĞI HALKLA İÇİÇE OLUŞU YARDIMLAŞMASI SORUN ÇÖZÜCÜ OLMASI VE İŞ ADAMI KİMLİĞİYLE SAYIN BEKİR AKAY I ŞANSLI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM SULTANBEYLİ MÜKEMMEL BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA BELEDİYE BAŞKANINA SAHİP OLACAK.

 14. SULTANBEYLİ HALKI dedi ki:

  sayın recep bey yazınızdan anlaşıldığı üzere mevcut belediye başkanı hüseyin keskin bey gidici.inşallah sultanbeyli ye yakışan bir belediye başkanı gelir.bizdeki şu ibareyi yenelim.sultanbeyli de ak partinin başına otu koysak kazanır.bu ibare değişmeli artık.sultanbeylinin sorunlarını çözecek bir belediye başkanı ve ekibi gelmeli.bu güne kadar sultanbeyli hep kaybetti.sultanbeyliye hizmet için gelen bir belediye başkanı istiyoruz. hüseyin keskin be ile ilgili görüşüm.hizmet yapmayan fakat devletin yapmış olduğu bir hizmeti beş yıl boyunca kendi yapmış gibi millete yutturan bir başkan.kendisi çıksın şu kalıcı hizmeti yaptım desin.hep reklam hep şişirme.devlet olmasa sultanbeyli de bir tane hizmet görünmeyecek.

 15. Adem ERDURAN dedi ki:

  Saygıdeğer kardeşim; Hüseyin Bey, aday olmak istediği sürece Sultanbeyli için daimi belediye başkanıdır,kendisinin ben üzerime düşen vazifeyi tamamladım artık görevi genç arkadaşlara devretmek istiyorum demedikçe de başkanlık için Sultanbeyli halkının ilk tercihi olacaktır lakin, Hüseyin Bey’in de genç ve daha katedecek çok yolu olduğunu düşünürsek kimse hayaller kurup ta önce kendilerini sonra da etrafındaki insanları heveslendirmesinler derim…Saygılarımla.

  • Hakan Satılmış dedi ki:

   Kim daimi olmuş bu güne kadar kardeş? Böyle dendigi anda gelir zaten ansızın kayıplar. Bi bakarsınki degişmiş herşey. Önceki belediye başkanıda aynısın diyordu. Hizmet ettik biz, gereken neyse yaptık vs. Noldu ?

   Hüseyin Keskinin zamanında yaptıgı gibi bir atak bekliyorum Ali Sevinçten

  • RIDVAN KOÇ dedi ki:

   DAHA BU KADAR GENÇ DİNAMİK İLİMSEL POZİTİF VE ŞUAN KENDİSİNİ DEVAMLI YENİLEMEKTE OLAN BU KİŞİNİN ÖNÜNÜ KAPATMAK DEĞİL AKSİNE AÇMAK LAZIM ADEM BEYE KESİNLİKLE KATILIYORUM O YÜZDEN HÜSEYİN KESKİN DİYORUZ

 16. osman kandemir dedi ki:

  s.beylide olmazsa olmaz bir başkan doğuyo oda YAŞAR AYDIN mükemmel bir kişiliğe sahip vizyon ve misyonuyla s.beyliğe değer katacak bir başkan hayırlara vesile olmasını dilerim.

 17. sultanbeyli vatandaşi dedi ki:

  bence isimlerin arasında en uygun olan yaşar aydındır.. hayırlısıysa olmasını dileim

 18. Hakan Satılmış dedi ki:

  Aday adayları ve mevcut belediye başkanı hakkındaki bunca yorum okunduğunda arzulanan özete malesef ulaşamadım. Üzerinde durulması gereken konu Sultanbeyli İlçesi 2 dönem üst üst aynı belediye başkanının görev almasını gerektirecek pozisyonda bir ilçemidir. Bence hayır. İhtiyaçlarını ve gerekliliklerini göze aldıgınızda ilçenin zorunlu ve asgari kentsel taleplerinin giderildigini göreceksiniz. Bundan sonrasında ise daha heyacanlı istekli bir nevi ofansif bir siyaset yürütecek bir lidere ihtiyacı oldugu kesindir. Bu kişi mevcut belediye başkanımıdır hayır. S.Beyli, dengeleri koruyan, uzlaşmacı, sogunkanlı ve adımlarını temkinli atan bir lider ihtiyacını aşmıştır ve bundan sonrası pozisyon iyileştirme çalışmalarından daha çok, yukarıya oynama ve kent kalitesinin artırılması çabasıdır ki bu yırtıcı ve atak bir siyasetle mümkündür ve bunlarda mevcut ilçe başkanın da olmayan vasıflardır. Büyükşehir yatırımlarından artık daha fazla pay alma demek başka ilçelerin ve rakipleriniz hoşuna gitmeyecek şeylerdir ki böyle bir süreci mevcut başkan yürütemeyecektir. Burada Ak Parti felsefesinin yapabilecegi, en iyi tabiri ile başkanda bu vasıfların yoklugundan dolayı bir suç yada eksiklik aramadan mevcut çalışmalarından dolayı kendisine aynen bir önceki dönemde oldugu gibi teşekkür etmektir. Aksi durum mevcut çalışmalarından dolayı aynı başkanı adeta ödüllendirmek adına tekrar göreve getirmek demektir ki bu zaman kaybıdır.

 19. ordu dedi ki:

  Gözümüze çarpan 2 kişi var. Biri Yaşar Aydın diğeri Bekir Akay çalışmalarından dolayı Bekir Akay ‘ı siyasetteki kimliğinden dolayı Yaşar Aydın. Ben inanıyorum Sultanbeyli halkı parti değilde kişiye oy verse Bekir Akay ön plana çıkardı. Ancak sultanbeyli’deki ak partinin koyacağı aday önemlı.

 20. OSMAN KANDEMİR dedi ki:

  TEK İSİM DİYORUM YAŞAR AYDIN ÇAĞDAŞ,GENÇLERE SÖZ VEREN HALKINI DİNLEYEN BİR LİDER.

 21. hakan demircan dedi ki:

  ÖMER ÖZKARTALI unuttunuz ömer özkartal kim saadet partisinde il genel meclis üyeliği yapmış ak parti il yönetiminde bulunmuş sultanbeyli ilçe başakanlığı yapmış türlü
  oyunlarla ilçe başkanlığı elinden alınmış bir şahsiyet

 22. hakan demircan dedi ki:

  arkadaşlar hiç kusura bakmayın hiç umutlanmayın şu an ismi geçenler hiçbirisi kuvvetli değil yine en kuvvetli olan mevcut belediye başkanım

 23. sultanbeyli gençlik dedi ki:

  BU HABERİ TESADÜFEN GÖRMÜŞ BULUNMAKTAYIM …ÖNCELİKLE ŞUNU SORAYIM YÖNETİCİLERİ SECİMDEN SECİME Mİ GÖRMEK GEREKİR YOKSA HALK LA İÇ İÇEMİ OLMALARI GEREKİYIR…BEN MERKEZDEN ŞUNU DUYDUM BURDADA PAYLAŞMAK İSTERİM AKPARTİ GENEL BAŞKANI BU SEFER AKRABAM DAYIM AMCAM BİLMEM NE BİLMEM NE CİYİ ARAMIYOR KİMİ ARIYOR BİLİYIRMUSUNUZ?BÖLGEDE SEVİLEN HER FİKRE SAYGI DUYAN HER KESİ KUCAKLAYAN ÖTEKİLEŞTİRMEYİ İSTEMEYEN HEDEFİ HİZMET OLAN ”’EN ÖNEMLİSİ AK PARTİYE OY KAZANDIRACAK ADAM GİBİ ADAM OLAN BİRİNİ İSTİYOR ,HAA ŞUNUDA SÖYLEYİM SULTANBEYLİNİN GENELİ SİZİN DÜŞÜNCENİZDE DEĞİL HEP ŞUNU DİYORLAR SULTANBEYLİ HALKINI DÜŞÜNEN YAŞLISIYLA GENCİYLE İÇ İÇE OLAN ONLARIN DERDİNİ KENDİ DERDİ GİBİ GÖREN ONLARIN SEVİNÇLERİNİ KENDİ SEVİNÇİ GİBİ GÖREN YILLARIN SİYASETCİSİ ‘YAŞAR AYDIN”NEZAMAN GELECEK DİYORLAR. BUNU SON 1 AYDA ÇOK DUYMAYA BAŞLADIM NEDENİNİ SORDUĞUM DA 1.Sİ ASLEN VE YERLEN SULTANBEYLİ Lİ OLMASI,2.Sİ YILLARDIR İLÇE BAŞKANLIĞI YAPMASI O DÖNEMDE Kİ YARDIM ETTİĞİ ÇOCUKLAR ŞİMDŞ ASKERLİK ÇAĞINA GELMİŞLER VE ZAMAN ZAMAN GEÇMİŞ HİKAYELERİNİ ANLATIYORLARMIŞ …BU NEDEMEK BİLİYORMUSUN YILLARDIR KARŞILIKSIZ YAPILAN HİZMETLER UNUTULMADIĞINI GÖSTERİYIR… BİR DİĞER ARAŞTIRMAMDA SULTANBEYLİNDE 35 TANE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN DESTEDİKLERİNİ DUYDUM İNANMADIM İSİMLERİNİ SAYDILAR BAZILARINI TANIYORDUM ARADIM GERÇEKLİK PAYI VARMI DİYE SORDUM DERNEK BAŞKANLARI GENELDE ŞUNU DİYORLAR YAŞAR AYDINI GETİRECEĞİZ DİYORLAR…BU SEFER PARTİDE ŞAPKASINI ÇIKARIP MASAYA KOYACAK BİZDE DE SEÇMENLER ŞAPKAMIZI ÇIKARIP YAŞAR AYDINI SEÇTİRECEĞİZ NE PAHASI OLURSA OLSUN DİYORLAR… BENDE BU KADAR GÜZELLİKLER HAYIRLAR YAPMIŞ İNSANLARIN YARDIMINA 7/24 SAAT KOŞMUŞ BİR KİŞİ BELEDİYE BAŞKANI OLURSA SULTANBEYLİNİ UÇURUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM…YAŞAR AYDINI BULDUM SORDUM HEDEFİNİZ NEDİR DEDİM? SULTANBEYLİNİ SULTANBEYLİNDEKİ SULTANBEYLİLİLERLE YÖNETECEĞİZ KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK OLACAK …BUĞÜN BAŞKAN YOK GİT HAFTAYA GEL MANTIĞI VE ZİHNİYETİ OLMAYACAK DİYORLAR TAKTİR EDİLİR…SULTANBEYLİNDE HER YOL YAŞAR AYDINA ÇIKAR DİYORLAR ….SİZ SULTANBEYLİ HALKI KARARI SİZ VERECEKSİNİZ FİKRİNİZE SAYGI DUYANIMI GÖRMEK İSTİYORSUNUZ YOKSA SİZE SAYGI DUYMAYANIMI İSTİYORSUNUZ…

 24. Bekir Akçakoca dedi ki:

  Recep Bey’in de tüm bu isimlerin ardından son paragrafında da belirttiği gibi şu an gündemde olan hiç bir isim aday adaylığından adaylığa geçemeyecek, yeni, sürpriz ve genç bir isim AKP’nin adayı olacak… Çok yakında sizlerde göreceksiniz zaten. Karar sonrasında halkın…Ama AKP ve yeni başkan adayı bu kararla Sultanbeyli’yi bambaşka bir platforma taşımayı hedefliyor. Benden söylemesi…

 25. sultanbeyli dedi ki:

  kesinlikle bekir akay kazanmalı adam seviliyor ve isteniyor bu millete zorla başka birilerini dayatmak olmaz diye düşünüyorum. bekir akay kadar kültürlü, görgülü,saygın, erdemli ve ahlaklı birisini daha tanımadım. kendisiyle görüşme fırsatım olmadı fakat allahın izniyle kazanmasını cani gönülden istiyoruz tüm sultanbeyli adına
  SAYGILARIMLA..

  • RIDVAN KOÇ dedi ki:

   şuanda bir otobüsün içindeyiz bir yola girdik devam ediyoruz ve bu otobüsün bir sürücüsü şöförü var bu şöför o otobüsde kimse yokken herkes indikten sonra o yolcuların güvenliği için tekar inip bu otobüsü insanları yolcuları daha nasıl güvenli nasıl hatasız taşırım diye düşünüp otobüsdeki geçmiş deki kulanıcı hatalrını nasıl telafi ederim diye düşünürken bizim yolcular bu otobüs şöförünün bu fedakarlığını görmeden yeni şöför istiyorlar arkadaşlar bu şöförün hakını yemeyelim bence bu otobüs bu şöförle devam etmeli çünkü bu otobüsü en iyi süren anlayan bakımlarını zamanında yapan kişi HÜSEYİN KESKİNDİR BEN MİMAR SİNAN MAH. LİMON SOKAK NO:43 DE OTURUYORUM EĞER BU DEDİKLERİMDE YANLIŞ BİŞEY OLDUĞUNU DÜŞÜNEN VARSA BUYURSUN EVİME GELSİN EVİMDE GÖNLÜMDE ONA VE ONLARA AÇIKTIR lütfen yıllardır artık hep aynı laflar hep aynı kelimeler gerek yok bunlara sadece herkes biraz arkasına baksın neydi ne oldu lütfen tamam o yüzden HÜSEYİN KESKİN ile yolarımız devam etmeli

   saygılarımla
   RIDVAN KOÇ

 26. mehmet aydınlık dedi ki:

  felaket olur sultanbeyli için hüseyin keskin tambir felaket tapu sorunu ben 25 yaşındaydım şimdi yaş 40 sancaktepeye bi bakın oradaki insanlar hakediyoda burdaki insanlar o hizmeti neden haketmesin sultanbeyli anadoluda hala kasaba görünümün de

 27. Bilal Akça dedi ki:

  Sultanbeyli belediye başkanı YAŞAR AYDIN olmasını canı gönülden istiyorum.Çıktığı bu yolda başarılarının devamını getirmesini temelli ediyorum.

 28. mahmut selçuk dedi ki:

  Çok degerli kardeşim belediye başkanlıgına aday olduguna çook sevindim . yıllardır bu teşkiltın içinde oldugundan dolayı belediye başkanı olacagına ve sultanbeyligine çok şeyler kazandıracagına yürekten inanıyor başarıların devamını diliyorum ve herzamn destekçi oldugumuzu unutmayın .
  SAYGILAR BAKKAL MAHMUT SELÇUK

 29. mahmut selçuk dedi ki:

  ÇOK DEGERLİ KARDEŞİM YAŞAR AYDIN BELEDİYE BAŞKANLIGINA ADAY OLDUGUNA ÇOK SEVİNDİM. YILLARDIR BU TEŞKİLATIN İÇİN DE OLDUGUNDAN DOLAYI BELEDİYE BAŞKANI OLACAGINA VE SULTANBEYLİGİNE ÇOK ŞEYLER KAZANDIRACAGINA YÜREKTEN İNANIYOR BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM VE HERZAMN DESTEKÇİ OLDUGUMUZU UNUTMAYIN..

  SAYGILAR BAKKAL MAHMUT SELÇUK

 30. muzaffer yurtseven dedi ki:

  kazanmak için yaşar aydın olmalı

 31. VATANDAŞ dedi ki:

  ARKADAŞLAR BENCE BELEDİYE BAŞKANI DEĞİŞMELİ AK PARTİ OLARAK HÜSEYİN KESKİN KESİN ADAY OLDUĞU HAKKINDA YÜKSEK YERLERDEN KONUŞULUYOR AMA OLURSA FAZLA ŞANSI OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM OLURSA ŞAYET SAADET PARTİSİ ALIR BENCEDE TAPU VE İMAR KONUSUNDA HALİL İBRAHİM ARIKAN OLMALI ÇALIŞKAN BİRİSİDİR YAPILAN BU ÇALIŞMALAR BELEDİYEYE DEĞİL BÜYÜKŞEHİRİN YAPTIKLARIDIR ASFALT KALDIRIM BELEDİYE ÇALIŞMALARIDIR.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI