HİCRETİN KUTLU OLSUN AHMET AMCA

HİCRETİN KUTLU OLSUN AHMET AMCA
Hayatının her dakikasını, İslam alemi ve insanlık için Hak davası mücadelesiyle geçiren Sultanbeyli’nin tanınmış yüzü ve Beyaz Saray’da Nizam Yayınevi’nin sahibi Ahmet Ercan Gerçek, dünya misafirhanesindeki vaktini tamamlayarak ebedi...

Hayatının her dakikasını, İslam alemi ve insanlık için Hak davası mücadelesiyle geçiren Sultanbeyli’nin tanınmış yüzü ve Beyaz Saray’da Nizam Yayınevi’nin sahibi Ahmet Ercan Gerçek, dünya misafirhanesindeki vaktini tamamlayarak ebedi hayata intikal etti.

GERÇEK’İN ÖLÜMÜ SEVENLERİNİ ÜZDÜ

Attığı her adımla İslam ahlakını yaşayan ve yaşatmaya çalışan, ezilmişlere ve garibanlara yardım eden, bugüne kadar yüzlerce talebe yetiştiren Ahmet Ercan Gerçek, ebedi hayata intikal etti. Geçirdiği kalp krizi sonucu Ümraniye Hospitilum hastanesinde ameliyata alınan Ahmet Ercan Gerçek, 04 Haziran 2013 Salı günü öğlen saatlerinde Hakk’a yürüdü. Gerçek’in vefat haberi başta ailesi olmak üzere bugüne kadar yetiştirdiği ve devletin çeşitli kademelerinde görev yapan onlarca talebesini ve biz Gerçek Vizyon Gazetesi çalışanlarını derinden üzdü.

 

GERÇEK’İ SON YOLCULUĞUNA BÜYÜK KALABALIK UĞURLADI

Sevgisi, şefkati ve merhameti bütün insanlığı kuşatacak kadar engindi. İlerlemiş yaşına rağmen vakit namazlarını camii cemaati ile kılan ve güzel sohbetleri ile yeni nesiller yetiştirmeye çalışan Ahmet Ercan Gerçek, cami avlusunu dolduran büyük kalabalığın şahadeti ile son yolculuğuna uğurlandı. Sultanbeyli Abdurrahman Gazi Camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Gerçek’in cenazesi Tuzla Merkez mezarlığına defnedildi.

 

SEVENLERİ AHMET ERCAN GERÇEK’İ SON YOLCULUĞUNDA YALNIZ BIRAKMADI

Ahmet Ercan Gerçek’in cenaze namazı Abdurrahman Gazi Camiinde kılındı. Cenaze namazı öncesi  dua eden Sultanbeyli’nin ilk Belediye Başkanı Ali Nabi Koçak, Ahmet Ercan Gerçek’in iyi bir Müslüman olduğunu ve hayatı boyunca İslam dinine inançlı nesil yetiştirmek için mücadele ettiğini söyledi. Yapılan duadan sonra cami avlusunu dolduran kalabalık, Gerçek’in cenaze namazına saf tuttu. Ahmet Ercan Gerçek’in cenaze namazına Sultanbeyli’nin yanı sıra Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinden dostları ve sevenleri katıldı. Başta Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım olmak üzere, ÖNDER Genel Başkanı  İbrahim Solmaz, Hasparti Kurucu Üyesi Ahmet Kuru, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Bekir Necati Şimşek, Sultanbeyli’de ilk Belediye Başkanı Ali Nabi Koçak, Yahya Karakaya, Alaattin Ersoy ve mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yanı sıra, Ak Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç, Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, Sultanbeyli BBP İlçe Başkanı Yusuf Işık, CHP eski İlçe Başkanı Hayati Bozkaya, Sulatnbeyli Belediyesi Meclis Başkan Vekili Necip Karadağ, Sultanbeyli Müftüsü Osman Arslan, Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi CEO’su Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, İl Genel Meclis Üyesi Sabahattin Çolak, Kenan Çakal, Fatih Tunç, Eğitim Bir-sen 4. No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz,  İHH Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Sarıkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak, Şube Müdürü Kenan Dursun,  Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan, Ercan Akbulut, Sultanbeyli Mal Müdürü Fikri Ay, Sultanbeyli Belediye Meclis üyelerinden Ahmet Sadıkoğlu, Hayri Altunay,  Kanaat önderlerinden Mustafa Tekir, AYGAD Başkanı  Ümit Kahyaoğlu, İSMAD Başkanı Süleyman Çelik ve yardımcısı Yılmaz Zebunoğlu,Kastamonu Dernek Başkanı Selman Yoksul, Mektep Derneği Başkanı Mehmet Ali Kılıç, Ravza Yayınevi Sahibi Mustafa Kasadar, Özgün Yayınevi Sahibi Cemal Balıbey, Inkılap Yayınları Sahibi Hasan Güneş, Gonca Yayınevi Sahibi, Hasan Baş Pehlivan, Hizmet İş Sebdikası Şube Başkanı Mustafa Şişman, TV NET programcısı Cevat Özkanat, Göçmen Derneği Başkanı Ali Kılıç,

Numan Kurtulmuş, Ahmet Ercan Gerçek, Tevfik Bala ve Ömer Faruk Gerçek aynı karede. (Sultanbeyli Has Parti Teşkilatının açılışı)

 

 

İlim Yayma Sultanbeyli Şube Başkanı Orhan Ekşi, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Şenol Ata, Motorlu Taşıyıcılar ve şoförler esnaf odası Başkanı Rahmi Şeker, Sultanbeyli AGD İlçe Başkanı Durmuş Can, Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Türkay Demir, Sultanbeyli Belediyesi Özel Kalem Müdürü Nizamettin Arslan, Trabzonlular Dernek Başkanı Katip Kılıç, Sultanbeyli ADD Başkanı İsmail Özkul, Sultanbeyli Kızılay Şube Başkanı Ali Bulut, Ağrılılar Dernek Başkanı Cengiz Sarı, Adil Mahallesi Muhtarı Bekir Akay, bir önceki dönem Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun Karayiğit, Minibüsçüler Dernek Başkanı Cemil Ak, Eğitim Birsen Sultanbeyli Şube Başkanı Murat Şit, Akça Spor Kulübü Başkanı Niyazi Akça, İş adamı Hayri Çuvalcı, Saygı Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Ayyıldız, Avukat Furkan Barutçu, Tuzla Çiçekçiler Camii İmam Hatibi Selami Üstündağ, Cihan Haber Bölge Sorumlusu Ercan Yıldız, Gazetemiz yazarlarından Metin Hasarcı, Murat Kahraman, Saadet Partisi Sultanbeyli Gençlik Kolları Başkanı Fetullah Bülbül, Ak Parti bir önceki dönem gençlik Kolları Başkanı Muammer Aykut, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma sorumlusu Veysel Ekşi, Anadolu Yakası ve Sultanbeyli’de yayın yapan yerel gazetelerin İmtiyaz sahipleri, öğretmenler, öğrenciler ve Ahmet Ercan Gerçek ve ailesinin arkadaş ve dostları katıldı. Ahmet Ercan Gerçek’in cenazesi Tuzla Merkez mezarlığında bulunan aile kabristanına defnedildi.

 

Ahmet Ercan Gerçek kimdir?

Ahmet Ercan Gerçek 1942 yılında İstanbul Tuzla’da doğdu. 1971 yılında İstanbul Beyazıt’ta Beyaz Saray kitapçılar çarşısında Nizam Yayınevi’ni kurarak yayıncılığa başladı. Bir dönem Milli Nizam Partisi ve Milli Selamet Partisinde siyaset yaptı. MSP il yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Geleceğin kurtuluşu olarak gördüğü Akıncı gençler ve MTTB gençliği ile ilgilendi. 12 Eylül darbesinde tutuklanarak cezaevine girdi. Sonrasında siyaseti bırakarak ömrünü Müslüman gençliğin şuurlu bir şekilde yetişmesine adadı. Hayat prensibi olarak dünya meşguliyeti ve maddiyattan uzak durdu ve çocuklarına ve çevresine de sürekli bunu tavsiye etti.Son yıllarını Sultanbeyli’de oğlu Ömer Faruk Gerçek ve ortağı Recep Karakoç’un birlikte yayınladığı Gerçek Vizyon adlı yerel gazetenin bürosunda yine gençlerle hasbihal ederek geçirdi. 03 Çarşamba günü geçirdiği kalp krizi sonucu hakkın rahmetine kavuştu.

Ahmet Ercan Gerçek evli ve Ömer Faruk, Hüzeyfe, Talha, Sümeyye ve Rukiye isimlerini verdiği beş çocuk babasıydı.

Mustafa Tekir, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve rahmetli Ahmet Ercan Gerçek… (Arşivden)

 

“HİCRETİN KUTLU OLSUN AHMET AMCA” Başlıklı Haber İçin 1 Yorum Yapılmış
  1. a.mehdi öz dedi ki:

    merhum Ahmet abinin vefatını yeni öğrendik,
    c.allah rahmet eyleye,ailesine ve sevenlerine
    sabrı cemil niyaz ederiz.,Bayburt-Türkey

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI