BU NE ACI KADER!

BU NE ACI KADER!
Sultanbeyli’de dolandırıcıların ağına düşen ve evi haczedilmeye çalışılan Kavaklıoğlu ailesinin yıllar öncede büyük bir acı yaşadığı ortaya çıktı. 1995 yılında PKK Şemdinli’de bir karakola saldırmış 15 askerimizi şehit etmiş...

Sultanbeyli’de dolandırıcıların ağına düşen ve evi haczedilmeye çalışılan Kavaklıoğlu ailesinin yıllar öncede büyük bir acı yaşadığı ortaya çıktı. 1995 yılında PKK Şemdinli’de bir karakola saldırmış 15 askerimizi şehit etmiş ve 8 askerimizi kaçırmıştı. PKK’nın o dönem kaçırdığı ve 19 ay rehin tuttuğu askerlerden birinin de Tuncay Kavaklıoğlu olduğu ortaya çıktı. 18 yıl önce PKK’nın kaçırdığı Tuncay Kavaklıoğlu bugünde ailesiyle birlikte dolandırıcıların ağına düşmüş durumda.

BİR AİLE VE BİR MEMLEKET HİKÂYESİ

Tuncay Kavaklıoğlu 1995 yılında vatani görevini yapmak için Hakkari Şemdinli’ye gitti. 15 Haziran 1995 yılında PKK, Kavaklıoğlu’nun da askerlik yaptığı karakola saldırıp 15 Mehmetçiğimizi şehit ederken 8 askerimizde yanlarına alarak kaçtılar. Kaçırılan 8 askerden biride 18 yıl sonra Sultanbeyli’de dolandırıcıların sahte imzalarla mağdur ettiği, Tuncay Kavaklıoğlu olduğu ortaya çıktı.

19 AY PKK’NIN ELİNDE KALDI

Tuncay Kavaklıoğlu ve kaçırılan diğer 7 Mehmetçik, 19 ay PKK’nın elinde kaldı. O dönem birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları kaçırılan askerlerin geri bırakılması için devreye girdi ve çeşitli imza kampanyaları yapıldı.  O dönemin Refah Partisi Van Milletvekili Fethullah Erbaş, devreye girdi ve 19 ay sonra kaçırılan 8 askerimizi PKK’nın elinden alarak Türkiye’ye ve ailelerine teslim etti.

 

1995 Yılında Kavaklıoğlu ailesi Milliyet Gazetesine bu şekilde haber olmuş. 

 

KAVAKLIOĞLU ÖNCE PKK’YA ŞİMDİ DE ORGANİZE BİR ŞEBEKEYE ESİR DÜŞTÜ

18 yıl önce PKK’nın eline esir düşen Tuncay Kavaklıoğlu ve ailesi şimdide organize bir şebekenin ağına düşmüş vaziyette. PKK tarafından kaçırıldığında en büyük kızı Zeynep Kavaklıoğlu daha dünyaya gelmemişti. Gözünü dünyaya açtığında babası yanında yoktu. Görmek, tanımak, kokusunu koklamak istediği babası o dönem PKK’nın elindeydi. Şimdi 18 yaşında olan Zeynep Kavaklıoğlu, yine babasını hasretini çekiyor. Geçtiğimiz Cuma günü eve gelen haciz memurlarına direnen ve bir haftaya yakındır evlerinden dışarıya çıkmayan Kavaklıoğlu ailesi, başlarına gelecek olumsuz bir durum karşısında intikamlarını almaları için evin reisi olan Tuncay Kavaklıoğlu’nu içeriye almıyor. Zeynep Kavaklıoğlu, 18 yıl önce babasına nasıl hasret büyüdü ise bugünde aynı hasret devam ediyor.

Tuncay Kavaklıoğlu PKK’ların elindeyken en büyük kızı Zeynep Kavaklıoğlu o zaman daha küçük bir çocuktu.

O zaman babaya hasret kaldı 18 yaşında geldi aynı hasret devam ediyor.  

 

YENİ FETHULLAH ERBAŞ’LAR LAZIM

18 yıl önce PKK tarafından kaçırılan ve RP Milletvekili Fethullah Erbaş tarafından kurtarılan Tuncay Kavaklıoğlu ve ailesi 2013 yılında da kendilerine uzanacak yeni bir Fethullah Erbaş eli gibi bir el bekliyor. 8 yıldır sürdürdükleri hukuk mücadelesinin birçoğunu dolandırıcı şebekeye karşı kaybeden aile, yakında oturdukları evi de ellerinden kaybedecek. Aile tüm bilgi ve belgelerle haklılığını ortaya koyuyor ancak, güçleri organize olmuş ve devlet içinde adamları olan bu şebekeye yetmiyor. Kavaklıoğlu ailesi, kendilerini bu şebekenin elinden kurtaracak yeni bir ümit eli bekliyor.

Ailenin dramı dün STAR TV ana Haber Bültenine bu başlıkla konu oldu….

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI