RAYİÇ BEDELLERE TEPKİ YAĞIYOR!

RAYİÇ BEDELLERE TEPKİ YAĞIYOR!
Uzun süredir merakla beklenen 2B rayiç bedelleri açıklandı. Fiyatlara büyük tepki gösteren Beykoz Halkı, soluğu muhtarlarının yanında aldı. 2B Rayiç bedellerinin açıklandığı Beykoz’da kimse mutlu değil. Gerçek Vizyon ve...

Uzun süredir merakla beklenen 2B rayiç bedelleri açıklandı. Fiyatlara büyük tepki gösteren Beykoz Halkı, soluğu muhtarlarının yanında aldı. 2B Rayiç bedellerinin açıklandığı Beykoz’da kimse mutlu değil.

Gerçek Vizyon ve Dost Beykoz gazeteleri olarak görüştüğümüz muhtarlar, ilçede büyük bir hayal kırıklığının yaşandığını ifade etti. Kendilerinin de mağdur olduğunu dile getiren muhtarlar, açıklanan fiyatların beklentinin çok üstünde yer aldığına dikkat çekerek, dert yandı.Bu bedelleri Beykoz Halkı’nın yüzde 95’inin ödeyemeyeceğini savunan Çamlıbahçe Mahalle Muhtarı Necmettin Kahveci, “Halkımız buraları vatan edinmiş. Yurt dışından gelenlere yer veren devletimiz, kendi içindeki insanları mağdur etmemeli. Bu millet devletiyle koyun koyuna yatmıştır. Mükâfatı bu olmamalı” diye konuştu. Dost Beykoz ve Gerçek Vizyon gazeteleri olarak görüştüğümüz muhtarların 2B bedelleri konusundaki fikirleri:

 

Paşamandıra Mahalle Muhtarı İbrahim Yüksel:

 

“Fiyatlar çok yüksek, vatandaşlar tepkili. Fiyatlar 75 ile 120 lira arası. Biz ise 10-15 lira bekliyorduk.”

Ali Bahadır Mahalle Muhtarı Cavit Gül:

 

“Fiyatlar 75 ila 150 lira arası. Beklentimiz 20-30 lira idi.”

Görele Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Kepoğlu:

 

“300 liralık yerler 600 lira olmuş. Bizim beklentimiz 100 ila 150 lira arasıydı. 900 milyon emekli maaşı alan vatandaş bu parayı nasıl ödesin?.”

 

Mahmut Şevket Paşa Mahalle Muhtarı Yakup Kaya:

 

“Bunu kim ödeyecek? 120 liradan başlıyor, 140 hatta 170-190 liraya kadar çıkıyor. Bizim beklentimiz emlak değeri olan 44 liraydı. Vatandaş kesinlikle bu rakamları ödeyemez. Üniversite mezunumuz bile aylık 1000 liraya çalışıyor. Vatandaş, bahçede yetiştirdiği sebzelerle geçiniyor. Bunun nasıl ödeme yapsın? İnsanların artık neşesi yok.”

Kaynarca Mahalle Muhtarı Nurettin Çırak:

“Köyde insanlar mağdur. Vatandaş tepkili. 50 ila 70 lira arası fiyat belirlenmiş. Bizim beklentimiz 10-15 lira civarındaydı. İnsanlar yeşil kartla geçiniyor. Bu fiyatlardan nasıl alacaklar? Beş yıla da bölünse benim aylığım yetmiyor. Bu bedeller çok yüksek.”

Çamlıbahçe Mahalle Muhtarı Necmettin Kahveci:

“Fiyatlar çok yüksek. Beklentinin çok üzerinde. Bu bedelleri vatandaşımızın yüzde 95’i ödeyemez. Fiyatların daha aşağıya çekilmesini bekliyoruz. Bu fiyatlar beklentimizin 3 katı fazla çıktı. Halkımızın büyük bölümü emeklilerden oluşuyor. Halkımız buraları vatan edinmiş. Yurt dışından gelenlere yer veren devletimiz, kendi içindeki insanları mağdur etmemeli. Bu millet devletiyle koyun koyuna yatmıştır. Mükafatı bu olmamalı.”

 

“RAYİÇ BEDELLERE TEPKİ YAĞIYOR!” Başlıklı Haber İçin 5 Yorum Yapılmış
 1. ozan sultan dedi ki:

  Şu manzara beni imrendirirken sultanbeylideki suskunluk iğrendiriyor.

 2. zafer yildiz dedi ki:

  eger hükümet rayic bedelleri indirmez ise önümüzdeki yerel secimlerde sandikta esasli bir tokat yemeyi hakediyor.bakalim vatandastan tokadi yiyince uyanirlar belki ama is isten gecmis olacak.ben akp li oldugum halde icim yanarak chp ye oy verecegim.

 3. Sultanbeyli 2B dedi ki:

  Sultanbeyli Halkı ve 2b mağdurları FACEBOOKTA birlik oluyor..
  sayfayı ziyaret edin ve beğenin..
  https://www.facebook.com/Sultanbeylide2bVeKentselDonusum

 4. mustafa tunç dedi ki:

  mıllet 50 tl 100tl 200 tl cıkmıs tepkı gosterıyo sız gelın bızımm dudullu adem yavuz mah. nın fıyatlarını gorunnn.sarıyer beykoz 300 500 tl dudullu da su an benımm evımın onu 1375 tl m2 sı evett yanlıs duymadınız 1375 tl kafayı yemıslerrr bunlarrr…..

 5. mustafa tunç dedi ki:

  odeyecegımm tutarr su ann tamm 300 milyarrr omur boyu calıssamm odeyememm

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI