ÖĞRETMENE BAŞÖRTÜSÜ EZİYETİ

ÖĞRETMENE BAŞÖRTÜSÜ EZİYETİ
İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefat yıl dönümünde Sultanbeyli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda başörtüsü ile derse giren Şehri Küçük’ün, okul müdürü tarafından, öğrencilerin ortasında rencide edilerek zorla...

İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefat yıl dönümünde Sultanbeyli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda başörtüsü ile derse giren Şehri Küçük’ün, okul müdürü tarafından, öğrencilerin ortasında rencide edilerek zorla dersten çıkartıldığı ve görevine son verildiği belirtildi.

BAŞORTÜLÜ ÖĞRETMEN DERSTEN ÇIKARTILDI!

Eş ataması dolayısıyla 77 öğretmen Sultanbeyli’den ayrıldı. 77 Öğretmenin başka ilçelere gitmesi dolaysısıyla Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ücretli öğretmenler ataması ile bu boşluğu doldurdu. Ancak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği ve 12.03.2013 tarihinde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda göreve başlayan Şehri Küçük, dördüncü derste okul müdürü Hidayet Sarar tarafından, öğrencilerin gözü önünde dersten çıkartıldı ve ‘Kılık Kıyafet Yönetmeliğine’ aykırı olduğu gerekçesi ile okulla ilişkisi kesildi. Müdür Sarar’ın bu esnada seminerde olduğu ve yetkinin de müdür yardımcısında olduğu, buna rağmen seminer esnasında okula gelerek işlem yaptığı iddia edildi.

Başörtüsü ile okula gelen Şehri Küçük, okul idaresi tarafından derse alınmadı ve okuldan uzaklaştırıldı

 

BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRETMENİ DERSE ALMAYAN MÜDÜR YENİ ÖĞRETMEN İSTEDİ!

Ücretli öğretmen Şehri Küçük’ün dersten çıkartılması sonrası işi resmiyete bindiren Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Hidayet Sarar, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü’ne 93442617-903.07/133 sayı ile bir dilekçe yazıp Şehri Küçük’ün görevinden ayrıldığını dolaysıyla yeni bir sınıf öğretmeninin okullarına görevlendirilmesini istedi.

ÖĞRENCİLERİ ÖNÜNDE RENCİDE EDİLDİ

Dersten zorla çıkartılan ve okulla ilişkisinin kesildiğinden habersiz olan ve okula tekrar gelen Şehri Küçük, okul idaresi tarafından derse sokulmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yazılan yazıyı eline alan ve çaresiz bir şekilde okuldan ayrılmak zorunda kalan Şehri Küçük, yaşadıklarını Gerçek Vizyon’a anlattı. Müslüman bir ülkede ve muhafazakar bir iktidar döneminde başörtüsü dolayısıyla derse girememesine bir anlam veremeyen Şehri Küçük, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda ücretli olarak derse başlamamı söyledi. Ben de okula gelip 2/A sınıfında derse girdim. Dördüncü derste okul Müdürü sınıfa gelip öğrencilerin gözü önünde yüksek sesle bana “başörtüsü ile derse giremeyeceğimi, dolayısıyla sınıfı terk etmemi söyledi”. Bende çaresizce sınıftan çıkım ve evime gittim. Bugünde okula geldiğimde derse giremeyeceğimi söylediler. Bana verilen kağıtta görevimden ayrıldığımı yazmışlar. Ben görevden ayrılmadım beni zorla ayırıyorlar. Tek suçum başörtülü ile derse girmektir’ dedi.

Öğrenci velileri ve öğrenciler BAŞÖRTÜLÜ öğretme sahip çıktı ve okul idaresinin kararına tepki gösterdi

 

VATANDAŞ BAŞÖRTÜSÜNE SAHİP ÇIKTI

Milli Şairimiz Mehmet Akif’in ismini taşıyan bir okulda başörtüsü dolaysıyla derse alınmayan Şehri Küçük’e öğrenci velileri ve vatandaşlar sahip çıktı. Derse alınmaması sonrası okul bahçesi dışına çıkan Şehri Küçük’e en büyük destek öğrenci velilerinden geldi. Gazetemize açıklama yapan veliler: “Okul müdürü boş geçen dersleri dolduracağını düşünmek yerine başörtüsü ile uğraşıp öğretmenleri derse almıyor. Bizler başı açık öğretmenlere nasıl saygı gösteriyorsak müdür de başı örtülü öğretmenlere saygı göstersin. Bizler okulumuzda böyle basit konularla uğraşılmasını istemiyor ve öğretmenimizin derse girmesini istiyoruz” dediler.

İŞTE OKUL İDARESİNİN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE YAZMIŞ OLDUĞU O UTANÇ YAZI!

“ÖĞRETMENE BAŞÖRTÜSÜ EZİYETİ” Başlıklı Haber İçin 7 Yorum Yapılmış
 1. ibrahim dokumaci dedi ki:

  Milli egitim bakanliginin atadigi ogretmeni mudur hangi gerekceyle ve hangi hakla derse sokmuyor.Milli egitim bakanligi ogretmenin kapali oldugunu bilerek o okula atamis.Mudur kahramanlik yapiyor kendince.Ilce milli egitim mudurunun en kisa zamanda bu ogretmenin magduriyetini gidermesini bekliyoruz.

  • Emrah BERKYÜREK dedi ki:

   Şeytanına hizmet edenlere fırsat vermemek lazım diye düşünüyorum.Hangi akla hizmet ediyor bu kişi müslümansa….Bakanlık serbest ettiği halde. Buna gavurluk denir,kaldı ki Moskova ya Cami yapılıyor,Osmanlı diyarında böylesi bir densizlik yaşanabiliyor.Bu adam popüler mi olmak istiyor yoksa kaşınıyormu,yada fransız lejyonu mu?

 2. HANİFİNİN KÜÇÜĞÜ dedi ki:

  Yıllarca bu ilçede görev yaptım.Nedense bu ilçeye hep önyargılı yaklaşıldı.Bu ilçe halkı anadolumuzun dört bir yanından gelmiş pırıl pırıl insanlar.Ve bu gelen insanlar keyfe keder gelmediler.Ne sahili var nede şırıl şırıl akan ırmakları var neden geldiği biliniyor terör ve ekonomik yetersizlik bu göçün en büyük sebebi.Ancak ne hikmetse bu ilçeye yıllarca halkın inançlarıyla alay eden toplum mühendisleri gönderildi.Halka tepeden bakan yöneticiler verildi.Gelenlerin bir çoğu halka tepeden baktılar.Düşünebiliyormusunuz özgürlükler adına ne adımların atıldığı bu günlerde adı milli şairimizin adını alan okulumuzdaki işgüzar okul müdürü neler yapabiliyor.Allahım bunlara fırsat vermesin inanın bizleri aynen israil gibi otobüse bile bindirmezler yazı çok yazık

 3. YUNUS BOZKURT dedi ki:

  Bu haberi okuduğumda çok ötelere gittim.K.maraş’lı olduğum için dedelerimden duydum maraşı işgal eden fransız askerleri aynısını yapmıştı.İsmi güzel okulumun hidayete erememiş zavallı müdürüne yazıklar olsun .

 4. Gümüşgenç dedi ki:

  Müdürün yaptığı insani olarak yanlıştır ancak yasal olarak doğrudur.Hesabını okul idaresine değil yasa koyuculara sorun ve okullarda kılık kıyafetin çalışanlara serbest olması yönünde yasa koyuculara baskı yapın.

  • Dobra Adam dedi ki:

   mantıklı tek yorum sizden,tebrikler…müdürün suçu ne,yasaları uygulamak mı,uygulamasaydı suçlu olurdu zaten,değiştirsinler yönetmeliği serbest bıraksınlar,bakalım o müdür aynısını yapabilecek mi? ama maalesef bilerek ve kasten çözmüyorlar sorunu (ki bana göre de bu bir sorundur)seçimler geliyor,malzeme lazım malzeme! bir gecede ne kanunlar geçiyo bu mecliste….

 5. İslami Devrim Şart dedi ki:

  Eğer O Velilerde Başörtüsüne Saygı Varsa Yani Namuslarına Saygıları Varsa(Çünki Başörtüsü Namustur) Çocuklarını O Okula Göndermesinler

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI