YENİ PROVAKASYONLARA DİKKAT!

YENİ PROVAKASYONLARA DİKKAT!
Atatürk Heykeli Güvenli Bölgeye Alınmalı! 28 Şubat sürecinde Atatürk Heykeli ile itibarsızlaştırmaya çalışılan Sultanbeyli, yine bir Şubat ayında Atatürk heykeli ile gündeme geldi. Psikolojik tedavi gören 40 yaşlarında ki,...

Atatürk Heykeli Güvenli Bölgeye Alınmalı!

28 Şubat sürecinde Atatürk Heykeli ile itibarsızlaştırmaya çalışılan Sultanbeyli, yine bir Şubat ayında Atatürk heykeli ile gündeme geldi. Psikolojik tedavi gören 40 yaşlarında ki, İ.K isimli bir vatandaş, Kent Meydanı’ndaki Atatürk heykeline balta ile saldırmak istedi. Duyarlı vatandaşların müdahalesi ile engellenen eylemde Atatürk heykeli zarar görmedi.

ATATÜRK HEYKELİNE ZARAR VERİLMEDİ!

Olay Cumartesi günü saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Saat tamircisi olduğu öne sürülen İ.K’nın, elindeki baltayla Sultanbeyli Meydanı’ndaki Atatürk Heykeline saldırmak istediği ancak, duyarlı vatandaşlar sayesinde provakatif eylemin son anda engellendiği ortaya çıktı. Çevrede bulunan vatandaşların duyarlı ve hızlı davranması ile önlenen eylemde Atatürk heykeli zarar görmedi. Vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirilen İ.K’yı zabıtalar gözlem altına alarak Emniyet mensuplarına teslim etti. Sultanbeyli Fatih Polis Karakolu’na götürülen İ.K’nın akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürüldü.

BİZ BU OYUNU DAHA ÖNCE GÖRMÜŞTÜK!

 

Olayın duyulmasından sonra bazı çevreler harekete geçerek Sultanbeyli’yi yine itibarsızlaştırma gayretine girdi. Akli dengesi bozuk bir kişinin yapmış olduğu bireysel eylemi, çeşitli misyonlar yükleyerek bazı yayın organlarına servis eden kişi ve kişiler, Sultanbeyli’yi tıpkı 28 Şubat sürecinde olduğu gibi yine Atatürk heykeli ile vurmaya çalıştı. Duyarlı kesimlerin ağır basması sonucu, bazı çevreler amacına ulaşamamış oldu.

ATATÜRK HEYKELİ GÜVENLİ BİR BÖLGEYE ALINMALI!

Bir musibet bin nasihatten daha iyidir demiş atalarımız. Cumartesi günü Sultanbeyli Kent Meydanı üzerinde bulunan Atatürk heykeli üzerinde oynan oyun bu atasözünü bir kez daha bizlere hatırlatmış oldu. Olayın duyulmasından sonra görüşlerine başvurduğumuz Sultanbeyli halkı, benzer oyunların yaşanmaması için Atatürk heykelinin daha güvenli bir bölgeye alınmasının daha sağlıklı olacağını dile getirdiler. Yeni yapılan Hükümet Konağı’nın bahçesinin büyük olduğunu bahçenin polis gözetiminde olmasından dolayı meydanda bulunan Atatürk heykelinin hükümet konağı bahçesine taşınmasının mantıklı bir hareket olacağını dile getirdiler. Yine aynı vatandaşlar, meydanın herkese açık olduğunu, art niyetli insanların rahatça hareket ettiği bir alan olmasından dolayı zaman zaman kontrolün zor olduğu bundan dolayı heykele her an zarar gelme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade ediyorlar.

“YENİ PROVAKASYONLARA DİKKAT!” Başlıklı Haber İçin 4 Yorum Yapılmış
 1. ali bulut dedi ki:

  ne alaka.. bir delinin yaptığı saçma bir olaydan dolayı Atatürk heykelini niye kaymakamlığa taşıyalım. bende görüyorum . şükür marsta yaşamıyorum. hergün yüzlerce insan fotoğraf çektiriyor . hatta dua edenlere rastlıyorum. bir ülke ilkeleriyle ayakta durur. ilkelerinizi yok ederseniz yok olursunuz. o zaman vadedilen topraklar vadedilenlerin olur. onların kim olduğunu benden iyi biliyorsunuz . akıllı olmalıyız. saygılar

  • İsa KÜÇÜKOĞUZ dedi ki:

   Sayın Bulut, eğer vaadedilen toprakların gerçekten vaadedildiğini düşünüyorsanız bizim ne işimiz var o topraklarda? Olaydan yeni haberim oldu ama sanırım saldıran zatı tanıyorum (emin değilim) Bir deli bir kuyuya taş attı 40 akıllı çıkaramıyor derler bizim orada. Ne alakası var ilkelerle? Evet ilkelerle yaşamak lazım tabi ama biz dürüstlük ilkemizden neler uğruna vazgeçiyoruz. Türkiye’de yahudi ya da ermeni esnaf deyince dürüst, işçi hakkı yemeyen insanlar akıllara geliyorken; müslüman, hacı, hoca esnaf ya da ev sahibi dendiğinde sahtekar, düzenbaz, menfaatçi tipler akıllara geliyor. Atatürk (ya da herhangi birinin) heykeli mi bizi ilkelerimize bağlı kılacak? Bu kadar statükocu, bu kadar sığ, bu kadar beklentici bir yorum olamaz diyor yorumunuza katılmıyorum.

 2. salih GÜLEÇ dedi ki:

  Recep bey o dönemdeki baskıları en yakından yaşayanlardan biriolarak dönemin sistemi kaymakamı ve kuvvet komutanlarının amacı sultanbeylide herhangi bir noktaya atatürk büstü koymak değil belli bir amacı gerçekleştirmekti ki onuda başardılar malesef o dönemin belediye başkanı sayın Ali nabi KOÇAK beyfendi ne kadarda ısrar ettiysede başka bir bölgede daha güvenli ve o dönemde trafik açısından daha makul alanlar beyan etti fakat amaç dediğim gibi sultanbeyli insanının reformize edip sindirip yutmaktı ve başardılarda o dönemin hacı abileri sakallı cübbeli mücahitleri şimdi malesef gerçek yüzlerini gösteren mütahitler siyasi arenada pasta kapmaya çalışan hepsi anadan doğma sanki liderler gibi menfaat ve çıkarları için savaşan birer sahte kahraman oluverdiler o dönemdeki zorluklarla savaşan zorluklşara gögüs geren hakiki kahramanlar birer savaş suçlusu gösterilerek sanki karanlık bir dönemin ki haşaa birer asalakları gibi gösterilerek dışlandılar olsun mevla herşeyi biliyor ve görüyor .Bu dakikadan sonra recep bey heykele saldırılması normal görülmeli bence çünki bu diğer ilçelerdede olmakta mesela taksim meydanındaki atatürk anıtınada neler yapıldı yapılıyor en basiti 1 mayıs taksim kutlamalarına bakınız atatürk anıtının tepelerinde neler oluyor dahası o anıtada saldırı geçmişte yaşandı haaa derseniz sultanbeyli hedef konusu olabilir sultanbeyli üzerinde daha henüz bitmemiş hesaplar olabilir daha tapusu bile olmayan mütedeyyin bir ilçe konumunda diye bakılıyorsa sultanbeyliye emek vermiş çamurunu çiğnemiş susuzluğunu elektiriksizliğini çekmiş tüm sıkıntılarına göğüs germiş bu aziz halkın gönderilmesi tahliye edilmesi hedefte olabilir herşey olabilir çünkü burası SULTANBEYLİ saygılarımla

 3. İsa KÜÇÜKOĞUZ dedi ki:

  “Bir deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramıyor” derim ben buna. Atatürk heykelini güvenli bölgeye çekmek de ne demek? Heykelin güvenliği de ne demek? Altı üstü bir heykel diyemiyorsunuz / diyemiyoruz. Diyemediğimiz için de akli dengesi bozuk halkımızdan (bu arada bu halkın ruh sağlığı bugün bozulmadı) biri çıkıp altı üstü heykel işte diyemeyip saldırıya geçiyor. Aklıma Cervantes’in Don Kişot’u geldi. O da atlamış beyaz eşeğine yel değirmenlerine saldırıyordu. Niçin biliyor musunuz? Eksik akıllı Don Kişot, yel değirmenlerini dev zannediyordu. Tıpkı bizim bu eksik akıllı vatandaşımız gibi. Bu vatandaşımız da o heykeli dev zannediyor, bir Samço Panzo’su eksik (Don Kişot’un seyisi). Ama bu kadar önemserseniz olayı emin olun ona da Sanço Panzo olmaktan şeref duyacak biri çıkar elbette.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI