OKUL MÜDÜRÜN’DEN ÖĞRENCİLERE ŞİDDET!

OKUL MÜDÜRÜN’DEN ÖĞRENCİLERE ŞİDDET!
İstanbul Sultanbeyli’de, 14 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi A.Ç.’nin, okul müdürü tarafından sopayla dövüldüğü ortaya çıktı. Bacaklarında morluklar oluşan öğrenci, ailesi ile birlikte Sultanbeyli Devlet Hastanesine gidip darp raporu aldı....

İstanbul Sultanbeyli’de, 14 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi A.Ç.’nin, okul müdürü tarafından sopayla dövüldüğü ortaya çıktı. Bacaklarında morluklar oluşan öğrenci, ailesi ile birlikte Sultanbeyli Devlet Hastanesine gidip darp raporu aldı. Rapor sonrası öğrenci velisi Cemil Çalışkan, Okul Müdürü O.A.’dan şikâyetçi oldu.

AİLE MÜDÜRDEN ŞİKAYETÇİ OLDU!

Alınan bilgiye göre olay, İstanbul Sultanbeyli Adil Mahallesi’nde bulunan Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda meydana geldi. İddiaya göre, Okul Müdürü O.A., 8. sınıfı öğrencisi A.Ç.’yi (14) ve diğer üç arkadaşını derse geç girdikleri gerekçesi ile sopayla dövdü. Yediği dayaktan dolayı bacaklarımorluklar içinde kalan öğrenci, acılar içinde geldiği evde annesi Fatma Ç. tarafından Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada ayakta tedavi gören öğrenci, “Müdür beni sopayla dövdü” dedi. Doktorun tedavisi sonrası darp raporu alan aile soluğu Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliğinde aldı. Ellerindeki raporları Emniyet Yetkililerine sunan aile, Okul Müdürü O.A’dan şikâyetçi oldu.

BABA CEMİL ÇALIŞKAN: ‘MÜDÜRÜN YAPTIĞI YANINA KAR KALMASIN’

Olayı hanımının telefonu ile öğrendiğini söyleyen baba Cemil Çalışkan, ben işteyken hanımım aradı ve oğlumun müdür tarafından dövüldüğünü söyledi. İşi bırakıp eve geldiğimde oğlumun sopayla dövüldüğünü ve bacaklarında morluklar olduğunu gördüm. Hemen hastaneye giderek doktora muayene olduk. Vücudunun çeşitli yerlerinde şiddet sonrası morluklar oluşan oğlum ile Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliğine giderek okul müdürü O.A.’dan şikâyetçi olduk’ dedi. Oğlunun hatalı olmadığını bırakın hatalı olsa dahi küçük bir çocuğun şiddet görmesini kabul edemediğini ve okul müdürünün yaptığının yanına kar kalmamasını istedi.

ANNE FATMA ÇALIŞKAN: ‘HİÇ BİR ANNE VE BABA MÜDÜRÜN YAPTIĞINI KABUL EDEMEZ’

Oğlunun yaşadığı olayı anlatan ve zaman zaman duygulanan anne Fatma Çalışkan, ‘Oğlum okuldan geldiğinde bana bir şey söylemedi. Akşam diğer kızımı okuldan almaya gittiğimde oğlumun arkadaşları bana oğlum Abdulkadir’in müdür tarafından çok kötü dövüldüğünü söylediler. Eve geldim ve oğluma olayı sorduğumda acı gerçekle karşılaştım. Çocuğumun üzerindeki, morlukları görünce yüreğim parçalandı. Oğlumla birlikte diğer üç arkadaşının da dayak yediğini oğlum söyledi. O çocuklarda da darp izleri var. Aile olarak okul müdürü O.A.’dan şikâyetçiyiz’ dedi.  Bir anne olarak kendi çocuğuna bir fiske bile vurmadığını dile getiren anne Fatma Çalışkan, ‘müdür kendinde bu hakkı nasıl buluyor’ diye sitemde bulundu.

 

Okul Müdürü’nden dayak yiyen A.Ç, babası ve annesiyle birlikte görülüyor…

 

OKUL MÜDÜRÜ: ‘ÖĞRENCİLER DALLARLA BİRBİRİNE VURUYORDU’

Gerçek Vizyon, muhabirine telefonda açıklamalarda bulunan O.A., böyle bir olayın yaşanmadığını belirterek, “O gün okulda ağaçlar budanıyordu. Çocuklar düşen dal parçaları ile birbirlerine vurarak şakalaşıyordu. Ben de onlara kızarak içeri girmelerini söyledim. Hiçbir öğrenciyi dövmedim” şeklinde konuştu.

“OKUL MÜDÜRÜN’DEN ÖĞRENCİLERE ŞİDDET!” Başlıklı Haber İçin 13 Yorum Yapılmış
 1. Habip TAŞÖREN dedi ki:

  Allahın adaletine bak insanlara iftira ederseniz Allah sizi şaşırtır hata üstüne hata yaparsınız.

 2. damla kolay dedi ki:

  osman müdür doğru diyooo

 3. nazlıcan aydın dedi ki:

  Neden mudurumuze haksızlık ediyorlar ole bişi yoktur niye abartıyolar hem o çoçukayakta nasıl duruyor cevap versinler

 4. asene yılmaz dedi ki:

  ben olayı gözlerimle gördüm . müdür daldı çocuğa sopayla yaa.

 5. Ozan Sultan dedi ki:

  Bu adli bir vaka. Bunu buraya haber yapıp okul müdürü hedef gösterilerek kişinin hakları çiğneniyor. Bu haberi kaldırın artık yeter. Müdür masum veya değil ama kanuna güvenmezsek herkes sokakta adalet arar. O zaman bizim büyük bir çeteden farkımız kalmaz. Biz medeni olmaya çalışan bir toplumuz. Medyadaki bu tür 3. sayfa haberlerini manşetleştiren ratingcileri zengin etmeyelim.

 6. m.can dedi ki:

  yanlış yapıyorsunuz osman müdüre yalan atıyorsunuz ama biz kanmayız

 7. muzaffer galip dedi ki:

  çocukları sevmeyen bir insanın eğitimci olarak üstelikte bir mevkiye gelmesi kabul edilemez aileye geçmiş olsun diliyorum müdür beye vicdanıyla baş başa kaldığında o çocuğun yerine kendi çocuğunu koymasını ve meslek seçimi konusunda bir kez daha düşünmesini tavsiye ediyorum ailenin gerekeni yapmasını bu olayın üzerinin örtülmemesini daha kötü sonuçlar doğuracak olayların yaşanmaması için gerekli mercilerden bende bir veli olarak ne gerekiyorsa yapılmasını temenni ediyorum.

 8. isimsiz dedi ki:

  bence abdulkadir haklı müdür atılsın

 9. derya tomak dedi ki:

  bencede veli hakkını aradın

 10. muhammet can tasdemir dedi ki:

  bence atılmasın osman hoca

 11. isimsiz çelik dedi ki:

  osman müdür atılmasınn bnce çnkü a.ç yalan söylüyor

 12. isimsiz-cisimsiz dedi ki:

  Müdür mü atmış sopayı yoksa arkadaşlarıyla oynarken mi olmuş bilmem ama Biz küçükken o sopaları çok yedik hocalarımızdan . Yedikte anamıza babamıza diyemedik , çünkü anamız babamız bilirdi öğretmenin haklı olduğunu durup dururken o köteği atmayacağını .
  Ama ben bütün öğretmenlerimden razıyım üzerimde emekleri büyük , ne serserilik vardı o zaman , ne densizlik.
  Saygı vardı , sevgi vardı şimdi el sürmediğimiz yavrularımız görüyorumda otobüslerde nineleri dedeleri yaşındaki kişilere yer vermiyor, analarına babalarına , arkadaşına bağırır gibi atarlanıyor, kültürüne sahip çıkıyor justin bieber eşliğinde ama suç onların değil sanırım onlar daha çocuk nede olsa. Suç yanlışla doğruyu ayırt edemeyen hatalarını farkettirmek yerine çocukla çocuk olup onlara çanak tutan ailelerinin.

 13. kazanan dedi ki:

  adalet yerini buldu ne oldu hani a c yalan söylüyordu doğruluktan şaşmayın ben onu söyller onu bilirim bize öğle öğretiler allah doğrunun yanındadır bilmeyenler öğrensinnnnnnnnnnnn

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI