ÇİMEN SOY İSMİ TÜZEL KİŞİLİK KAZANDI

ÇİMEN SOY İSMİ TÜZEL KİŞİLİK KAZANDI
Bugün Sancaktepe Veysel Karani mahallesinde alışılmışın dışında bir dernek açılışı yapıldı. Çimen soy ismini taşıyan yaklaşık 700 kişi, aile bağlarını daha da güçlendirmek için ‘Çimen Ailesi Kültür ve Dayanışma...

Bugün Sancaktepe Veysel Karani mahallesinde alışılmışın dışında bir dernek açılışı yapıldı. Çimen soy ismini taşıyan yaklaşık 700 kişi, aile bağlarını daha da güçlendirmek için ‘Çimen Ailesi Kültür ve Dayanışma Derneği’ni kurdu. Derneğin üyeleri ve yönetimi sadece Çimen soy ismini taşıyan kişilerden oluşuyor.

 AİLE DERNEĞİNE GÖREKEMLİ AÇILIŞ

Kars- Ankara ve İstanbul üçgeninde ağırlıklı olarak yaşayan Çimen’ler, bugün Sancaktepe Veysel karani Mahallesinde kendi soy isimlerini taşıyan bir derneğin açılışını yaptı. Aile Derneği olarak kurulan ve dün açılışı yapılan Çimen Ailesi Kültür ve Dayanışma Derneği, tüzel kişiliğini kazanmış oldu. Sultanbeyli ve Sancaktepe’de yaşayan yaklaşık 700 Çimen soyismini taşıyan kişileri bir araya getirmek için kurulan aile derneğinin açılışını Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, Sultanbeyli Belediye meclis üyesi Süleyman Çelik, Ak Parti Beşiktaş İlçe Başkanı İbrahim Yıldırım, Ak Parti Beşiktaş İlçesi Kadın Kolları Başkanı Beyce Yaman ve Çimen Ailesi Dernek Başkanı Muhammed Tuncay Çimen yaptı. Açılışa Çimen soy ismini taşıyan kişiler yoğun ilgi gösterdi.

 

BU DERNEK SADECE ÇİMENLERE AİT

200 metre karelik bir alanda faaliyete başlayan Çimen Ailesi Kültür ve Dayanışma Derneği, beş babadan dünyaya gelen Çimen soy ismini taşıyan kişilerden oluşuyor. Sancaktepe ve Sultanbeyli’de yaşayan yaklaşık 700 Çimen soy isimli kişilerin buluşma, kaynaşma, düğün, nişan, cenaze ve önemli günlerde toplanılabilmesi için düşünülen ve hayata geçirilen bir dernek. Derneğe sadece soy ismi Çimen olan kişiler üye olabiliyor. Soy ismi Çimen olarak doğacak her yeni bir birey bu derneğe otomatik olarak kaydedilecek. Dernek, önemli günler haricinde kapalı olacak. Dernek lokalinde okey ve benzeri hiçbir oyunun oynanmasına müsaade edilmeyecek. Dernek yönetiminde 40 yaş üstü her hangi bir kişi bulunmuyor. Dernek Yönetiminin yüzde 97’si üniversite mezunu.

KESKİN: ‘AİLE DERNEĞİ, ÇİMEN AİLESİNE HAYIRLI OLSUN’

Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Muhammed Tuncay Çimen, ‘Metropol şehirlerde yaşayan ve metropol illerin oluşturduğu karmaşa içerisinde kaybolmaya yüz tutan aile ve sülale bağlarını daha güçlü kılmak ve bu çarka yenilmemek için böyle bir aile derneğini kurmuş bulunuyoruz. Emeği geçen tüm Çimen soy ismini taşıyan aile bireylerine teşekkür ediyor, katılımcılara hoş geldiniz diyorum’ dedi.

 

Başkan Çimen sonrası söz alan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ‘Birçok il, ilçe ve köy derneklerinin açılışına katılmış biriyim. Bizim bölgemizde aile derneği olarak kurulan ilk derneklerden biride Çimen Ailesi Kültür ve Dayanışma Derneği. Güzel düşünülmüş bir dernek yapısı. Tüzel kişiliğe kavuşan bu derneğin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.

ÇİMEN: ‘EVLATLARIMLA GURUR DUYUYORUM’

Dernek açılışına katılan ve Çimen ailesinin en büyüğü olan 80 yaşındaki Hacı Halis Çimen, duygularını Gerçek Vizyon’a değerlendirdi.

Gençlere dua ederek konuşmasına başlayan Halis Çimen: “Gençlerimiz güzel bir oluşum yaptı ve tüm Çimen’leri bir araya getirdi. Ben gençlerimizle gurur duyuyorum. Biz onlara dua edeceğiz onlarda çalışacak” dedi.

“ÇİMEN SOY İSMİ TÜZEL KİŞİLİK KAZANDI” Başlıklı Haber İçin 1 Yorum Yapılmış
  1. mert çimen dedi ki:

    benim soyadımda çimen

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI