2012 SULTANBEYLİ’DE BÖYLE GEÇTİ

2012 SULTANBEYLİ’DE BÖYLE GEÇTİ
İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktık. 2012 yılında ilçemizde yaşanan ekonomik, sosyal ve kültürel birçok olay 365 güne damga vurdu. Yeni bir yıla girerken bizlerde YÖRE HABER gazetesi...

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktık. 2012 yılında ilçemizde yaşanan ekonomik, sosyal ve kültürel birçok olay 365 güne damga vurdu. Yeni bir yıla girerken bizlerde YÖRE HABER gazetesi olarak eskileri hatırlamak ve hafızaları tazelemek için önemli olayları ve gelişmeleri tek haberde topladık. Sözü fazla uzatmıyor ve sizi geriye dönük bir yolculuğa çıkarıyoruz. Şimdiden tüm okurlarımızın yeni yılını tebrik ediyoruz.

 

OCAK

03.01.2012

YILIN İLK MECLİSİNDE GERGİNLİK

2011 yılında sakin ve sıcak bir havada geçen Sultanbeyli Belediye meclis toplantıları 2012 yılının ilk toplantısı ile sertleşti. 03.01.2012 Pazartesi günü yapılan ilk toplantıya ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ toplantıya damga vurdu. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Saadet Partisi Belediye Meclis üyesi Hayri Altunay ve Has Parti Belediye Meclis üyelerinin karşılıklı tartışmaları meclisi hareketlendirdi.

04.01.2012

ALKOLSÜZ VATANDAŞA ALKOLLÜSÜN CEZASI!

Yuh artık! Yılbaşı gecesi alkolsüz olduğu halde alkollü olduğu gerekçesiyle vatandaşa ceza yağdı. Yılbaşı gecesi Kadıköy’de görev yapan Trafik Polisleri alkolsüz olduğunu belgeleyen birçok vatandaşa, alkollü araç kullanmaktan dolayı cezalar kesti, sürücülerin ehliyetlerine 6 aylığına el koydu. Bu vatandaşlardan biri de Sultanbeyli’de esnaflık yapan ve hayatı boyunca hiç alkol kullanmadığını dile getiren Bayram Ak’tı.

 

05.01.2011

SPORCULARIMIZ TARİH YAZDI!

Sultanbeyli’li genç sporcular İstanbul’da tarih yazdı. Sultanbeyli’nin başarılı sporcuları, güreş ve atletizmde rekor üstüne rekor kırdı. Sultanbeyli İmam Hatip Lisesi öğrencileri atletizm yarışlarında zirveye otururken, Teknik Endüstri Meslek Lisesinde okuyan öğrencilerimiz Güreş müsabakalarında İstanbul 3.’sü oldu. Ayrı ayrı dallarda dereceye giren öğrenciler sevinçlerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak’la paylaştı.

 

06.01 2011

BDP GENEL BAŞKANI SULTANBEYLİ’DE

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin Sultanbeyli ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen programa katıldı. Salona girişte sloganlarla karşılanan Demirtaş burada bir konuşma yaptı. Demirtaş Kürtçe eğitime karşı çıkan Genelkurmay başkanının kendileri için bir onbaşıdan farkı olmadığını söyledi.

16.01.2012

YUSUF IŞIK BBP SULTANBEYLİ İLÇE BAŞKANI OLDU

Hafta sonu ilçe Başkanlığı kongresini yapan BBP Sultanbeyli’de görev değişikliği yaşandı. Uzun zamandır İlçe Başkanlığı görevini yürüten Nasuhi Kaya görevini Yusuf Işık’a devretti.

16.01.2012

HAMİT ÇAKIR YİNE SULTANBEYLİ’DE

Milli Eğitim Bakanlığı’nın il ve ilçelerde yaptığı büyük çaplı rotasyon Sultanbeyli’yi de vurdu. Sultanbeyli’nin başarılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budat, kadrosunun bulunduğu Kadıköy ilçesine alınırken Sultanbeyli’ye yine Hamit Çakır gönderildi.

 

ŞUBAT

 

07.02.2012

SULTANBEYLİ’NİN BAŞARILI KULÜBÜNE KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDEN PLAKET!

Sporu ve sporcuyu destekleyen, bölgesinde başarılı bireyler yetiştirmek için tüm imkânlarını kullanan Küçükçekmece Belediyesi önemli bir törene ev sahipliği yaptı. Ferdi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başarılı sporcuları desteklemek amacıyla “Sporun Enleri Ödül Töreni” başlıklı bir program düzenledi. Sultanbeyli Akça Spor Kulübü Wus-hu kung fu sporun da 2011 yılının en iyi ve en başarılı kulübü seçildi. Kulüp yöneticisi Niyazi Akça’ya plaketi Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay verdi.

08.02.2012

‘BİLSEYDİM ONBAŞI DEĞİL ONBEŞ BAŞI DERDİM’

BDP lideri Selahattin Demirtaş, Genelkurmay Başkanı hakkında Sultanbeyli’de kullandığı ‘onbaşı’ ifadesi sonrası hakkında soruşturma açılmasına tepki göstererek, “Onbaşı sözünün bu kadar zorlarına gideceğini bilseydim onbeş başı derdim” dedi.

 

 

12.02.2012

BELEDİYE’DEN SATILIK DÜKKÂNLAR!

Merkez mezarlığının önüne yapılan Aydos Çarşısı dükkânlarının akıbeti netleşti. 13 Aralık’ta kiraya verilmek için ihalesi yapılan ancak, rağbet olmadığı için kiralanamayan dükkânlar, Sultanbeyli Belediyesi tarafından satılacak. Açıklamayı Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yaptı.

14.02.2012

KESKİN: “BELEDİYESPOR’U DEVRETMEK İSTİYORUM”

Geçtiğimiz Perşembe basın mensupları ile bir araya gelen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Belediyespor konusunda net konuştu. ‘Kulübümüzün yükü ağır,  3. lige çıkarsa bir işadamı bulup devretmek istiyorum’ ifadesini kullandı.

 

15.02.2012

İSTANBUL’UN ORTA YERİNDE MAĞDURİYET

Sultanbeyli Mecidiye Mahallesindeki iki parsel, Pendik’e bağlı Kurna Köyü’ne bağlı çıkınca, 120 hane halkı İstanbul’un orta yerinde ilginç bir mağduriyet yaşamaya başladı. Resmi adıyla Kurna köyü merkez mevkii 26. pafta 686. parsel sakinleri ilginç bir mağduriyet yaşıyor. Bu alanda 120 hanede yaşayan yaklaşık 750 kişi Sultanbeyli merkez’e3 kmyakınlıkta olmasına rağmen resmi işlemleri için bağlı bulundukları Kurna Köyü’ne 17, idari olarak bağlı oldukları Pendik’e ise25 km. yol gitmeleri gerekiyor. Cesareti olan ise, ormanın içinden giden bir patika yol ile Kurna köyü’ne5 km. yürüyerek ulaşabiliyor. Bölgeden bakıldığında Sultanbeyli’nin Mecidiye Mahallesi ile bitişik olmasına rağmen arazinin idari olarak Pendik’e bağlı olması burada yaşayanlara büyük mağduriyet yaratıyor.

 

16.02.2012

MERKEZ CAMİİ YIKILCAK!

Geçtiğimiz Perşembe günü basınla bir araya gelen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, önümüzdeki süreçte yapacakları projeleri basın mensuplarına tek tek anlattı. Bu projelerden biride Merkez caminin yıkılıp yenisinin yapılacağı yönündeydi.

 

19.02.2012

KAYMAKAM CEYLAN’DAN GAZETEMİZE ZİYARET

Hafta sonu tatillerini de Sultanbeyli’de geçiren ilçe Kaymakamı Mehmet Ceylan, Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor.  Cumartesi günü gazetemizi ziyaret eden Kaymakam Ceylan, gazete binamızı gezip gazete çalışmaları hakkında yöneticilerimizden bilgi aldı.

20.02.2012

ERBAKAN: ‘SİYONİZM MİKROPTUR, MİKROBUN İLACI’DA MİLLİ GÖRÜŞTÜR’

Saadet Partisi Sultanbeyli Gençlik Kollarının davetlisi olarak Sultanbeyli’ye gelen Dr. Fatih Erbakan, Gençlik Kollarının tertiplediği “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocayı Anma Programı’na katıldı. Salonu hınca hınç dolduran vatandaşlara seslenen Erbakan: ‘Arkalarında bir holding, bir medya kuruluşu olmamasına ve seçimlerde bir kuruş hazine yardımı almamalarına rağmen var güçleriyle, azimle, inançla yollarına devam ettiklerini vurguladı’

24.02.2012

SULTANBEYLİ’DE İKİ ŞÜPHELİ BOMBAYLA YAKALANDI

Sultanbeyli’de polisi görünce kaçmaya başlayan iki şüphelinin elindeki poşetten, “basınç etkili boru tipi ve fitil ateşlemeli parça tesirli bomba” çıktı.

28.02.2012

‘TANKLAR’ BUGÜN SULTANBEYLİ’DE YÜRÜDÜ

Sultanbeyli’de, 28 Şubat döneminde yaşananlar, maket bir tankın da kullanıldığı eylemde protesto edildi. ‘Halkın vicdanı’ yazılı tişört giyen eylemciler, tankı temsili olarak kışlasına geri gönderdi.

29.02.2012

SULTANBEYLİ SİZİNLE GURUR DUYUYOR!

24-28  Şubat tarihleri arasında Antalya  Dilek Sabancı Spor  Salonunda  800 sporcunun katılımı ile gerçekleşen, 2012 Türkiye Wus-hu Şampiyonasına Sultanbeyli’nin sporcuları damga vurdu. Sporcularımız 3 Altın 3 Gümüş 1 Bronz madalya ile Sultanbeyli ye döndüler. Aynı sporcularımız Estonya Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

MART

01.03.2012

SULTANBEYLİ’DE KUYUMCU SOYGUNU

Olay dün saat öğlen saatlerinde Mecidiye Mahallesi Uzundere mevkiinde meydana geldi. Siyah çarşaf giyerek kuyumcu dükkânına gelen iki erkek soyguncu, Kuyumcuyu silahla darp ederek ve altınları alarak olay yerinden uzaklaştı. Olayın Polise bildirilmesi ile hırsızlar ile Polisler arasında kovlamaca başladı. Polis 20 dakika gibi kısa sürede hırsızları altınlarla birlikte yakaladı!

 

19.03.2012

SULTANBEYLİ HALKI SU YERİNE ‘MİKROP’  İÇİYOR?

Sultanbeyli’de yaşayan vatandaşların kendi imkânları ile yaptırdığı ve ormandan gelen kaynak suların aktığı çeşmelerin üzerine Sağlık Grup Başkanlığı tarafından asılan ‘Tahlil sonuçları kirli çıkmıştır, geçici bir süre içilmez’ yazılı uyarı levhaları ilçede yaşayan vatandaşları tedirgin etti. Gazetemizin öğrendiği tahlil sonuçlarına göre vatandaş içme suyu yerine evine ‘mikrop’ götürüyor.

 

20.03.2012

SULTANBEYLİ’DE YIKIM BAŞLIYOR! (MU?)

Sultanbeyli Hasanpaşa Mahallesinde orman arazisini işgal gerekçesiyle 390 konuta yıkım kararı için dava açılmıştı. Sultanbeyli 1. Sulh Ceza Mah­kemesi’nde görülen davalar sonuçlandı ve Hasanpaşa Mahalle sakinleri davayı kaybetti. Davayı kazanan Çevre ve Orman Bakanlığı, mahalle sakinlerine tebligat göndererek 30 gün içerisinde evleri boşaltmalarını istedi. Tebligatlar sonrası mahalle sakinleri harekete geçti. Yaklaşık 500 vatandaş dün akşam Bahadırlar Düğün Salonunda bir araya gelip yol haritasını belirledi.

21.03.2012

‘MİKROP’LU SU HABERİMİZ ULUSAL BASINDA!

Gazetemizin Manşetten duyurduğu ‘Sultanbeyli halkı su yerine ‘Mikrop’ mu  içiyor’ başlıklı haberimiz yine ulusal basına taşındı. Başta Türkiye’nin en çok satan gazetesi  Zaman olmak üzere Sabah, Show, Cihan Haber Ajansı, Milli Gazete, Haber7 ve binlerce internet sitesinde yer alan haberimiz ‘Bedava olsun, zehirli olsun’ başlığı ile okuyucunun bilgisine sunuldu.

 

22.03.2012

SULTANBEYLİ BELEDİYESİ ÖNÜNDE EYLEM YAPILDI

Çevre ve Orman Bankalığı tarafından evleri boşaltın tebligatı gönderilen Sultanbeyli Hasanpaşa Mahallesinde yaşayan yaklaşık 100 kadın ve çocuk dün Sultanbeyli Belediyesi önünde eylem yaptı. Başkanla görüşmekte ısrar eden kadınların çağrısına Başkan Hüseyin Keskin duyarsız kalmadı. Toplantı salonuna alınan kadınlara konuşan Keskin: ‘Korkmayın sizinle beraberiz” dedi.

 

27.03.2012

SULTANBEYLİ’DE OTOMOBİL KANALA UÇTU: 1 ÖLÜ, 3 YARALI

Ağrı Caddesi üzerinde saat 21.30 sıralarında kaza meydana geldi. Kazada 1 kişi öldü 3 kişi de yaralandı.

 

NİSAN

 

08.04.2012

BAKAN DİNÇER, İMAM HATİP LİSESİ’Nİ AÇTI

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Sultanbeyli’de Gediktaş Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinde yapılan toplam 22 okulun toplu açılışını yapmak üzere Sultanbeyli’ye geldi.  Açılış töreninde konuşan Bakan Dinçer: ‘Derslik açığı kiralama yöntemi, kamu ve özel ortaklığı ile çözülecek’ dedi.

 

09.04.2012

KAMYON SERVİS MİNİBÜSÜNE ÇARPTI 1 ÖLÜ, 8 YARALI

Sultanbeyli’de, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan kamyon, tekstil işçilerini taşıyan servis minibüsüne çarptı. Kazada 1 işçi öldü, 8 işçi de yaralandı. Yaralılar, çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

 

18.04.2012

FIRTINA SULTANBEYLİ’Yİ VURDU

Bugün öğle saatlerinde oluşan şiddetli rüzgar Sultanbeyli’de çok sayıda binanın çatısının uçmasına neden oldu. Fatih Bulvarı üzerinde eski Ziraat Bankası bölgesinde, uçan bir çatının yolcu minibüsünün üzerine düşmesi soncu çok sayıda vatandaş yaralandı. Can pazarının yaşandığı bir diğer olay da Fatih Bulvarı üzerinde Çeşme durağında yaşandı. Vatandaşlar yardımlaşarak, yola uçan dev çatının çatıların altında kalma ihtimali olanları aradılar.

22.04.2012

VE VERGİ DAİRESİ GİTTİ!

Uzun zamandır Sultanbeyli’den gitmek için kıvranan Sultanbeyli Vergi Dairesi tası tarağı toplayıp Sultanbeyli’den gitti. Haberin gazetemizde yer almasından sonra harekete geçen ilçe yetkilileri, vergi dairesinin gitmesini engellemeye çalışsa da vergi dairesi, Sultanbeyli’yi terk etti.

 

23.04.2012

SULTANBEYLİ’NİN 2B FİYATLARI BELLİ OLDU!

Sultanbeyli’de 2B arazilerinde yaşayan vatandaşların merakla beklediği ancak, bir türlü öğrenemediği 2B fiyatlarına Gazetemiz ulaştı. Sır gibi saklanan fiyatlar dudak uçuklatan cinsten. Belirlenen rakamlara göre Sultanbeyli’de en yüksek bedeli Eşref Bitlis Bulvarında yaşayan vatandaşlar ödeyecek. Eşref Bitlis Bulvarında yaşayan vatandaşların arsasına 800 TL üzerinden işlem yapılacak. Sultanbeyli’de belirlenen en ucuz metrekare birim fiyatı ise 250 TL.

26.04.2012

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, 2B konusunda ilk kez konuştu:

KESKİN: “VATANDAŞLA AYNI HİSSİ TAŞIYORUM”

Sultanbeyli halkının bir haftadır konuştuğu 2B rayiç fiyatları ile ilgili Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ilk kez konuştu. Gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Başkan Keskin: ‘Vatandaşlarımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerini mağdur etmeyeceği hissini taşıyor. Ben de bir Sultanbeylili ve Sultanbeyli Belediye Başkanı olarak vatandaşlarımızla aynı hissi taşıyorum. Fiyatların yeniden gözden geçirilmesi için çalıştığımızı da vatandaşlarımızın bilmelerini istiyorum” dedi

 

MAYIS

 

03.05.2012

SULTANBEYLİ’DE 28 ŞUBAT PROTESTOSU

28 Şubat’ın mağdur ilçelerinden biri olan Sultanbeyli, yıllar sonra 28 Şubat’la yüzleşmeye başladı. Kısa adı ASDER olan Adaleti Savunanlar Derneği’nin öncülüğünde Sultanbeyli Kent Meydanında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Sultanbeyli Belediyesi eski Başkanı Ali Nabi Koçak da katıldı. Meydanda yapılan basın açıklamasından sonra Sultanbeyli Adliyesine geçen dernek üyeleri ve Ali Nabi Koçak, 28 Şubat darbesinde 2. Zırhlı Tugay Komutanı olarak görev yapan Doğu Silahçıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.

06.05.2012

Bakan Binali Yıldırım 2B konusunda Gazetemize konuştu.

YILDIRIM: ‘HERŞEY BİTMİŞ DEĞİL’

Cuma günü Sultanbeyli’ye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Cuma namazını Abdurrahman Gazi Camiinde kıldı. Namaz çıkışı Sultanbeyli Belediyesine geçen Bakan Yıldırım, belediye önünde Gazetemizin sorularını cevapladı. 2B Yasası ile ilgili Haber Koordinatörümüz Recep Karakoç’a konuşan Bakan Yıldırım, “Yılların sorunu çözülüyor. Fiyatlar konusunda her şey bitmiş değil.”dedi.

13.05.2012

İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Sultanbeyli’de Maliye Bakanın 8.5 lira sözünü düzeltmeye çalıştı.

KAYA:‘8.5 LİRAYA YER ALACAĞINIZI SANMAYIN’!

Geçtiğimiz Cuma günü Sultanbeyli Gölet Projesinin temel atma töreni vardı. Temel atma töreninde konuşan AK Parti Milletvekili Erol Kaya 2B konusunda adeta Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i tekzip etti. Bakanın 2B’lerde metre kare fiyatı 8.5 lira sözüne açıklık getiren Kaya: ‘‘Maliye bakanımız ilk açıklamasını yaptı. Ama bir yanlış anlaşılma oldu. 8.5 liradan kimse bir şey beklemesin. Kimseye bedava bir şey verilmeyecek’ ifadelerini kullandı. Kaya’nın bu ifadesi Maliye Bakanı bizi yanıltıyor mu sorusunu da beraberinde getirdi.

 

28.05.2012

Sultanbeyli’de konuşan BDP Milletvekili Sırı Süreyya Önder, 2B ve Afet Yasasını üzerinden hükümete yüklendi ve çıkan yasaların vatandaşı mağdur edeceğini dile getirdi.

ÖNDER: ‘SULTANBEYLİ HALKI, MÜTEAHHİTLERE MAHKÛM OLACAK’

Sultanbeyli BDP İlçe Teşkilatı dün Kapalı Spor Salonunda partililerine yönelik bir program düzenledi. Programa BDP Milletvekillerinden Sırı Süreyya Önder ve Sebahat Tuncel’de katıldı. Programda konuşan Önder, ‘çıkan iki yasanında vatandaşı mağdur edeceğini ve Sultanbeyli halkının müteahhitlere mahkûm olacağını’ ifade etti.

HAZİRAN

 

07.06.2012

 

‘SADIKOĞLUN’DAN İMAR PLANLARINA İTİRAZ’

 

Has Parti Sultanbeyli Belediye ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi ( Sonradan AK Parti’ye katıldı) Ahmet Sadıkoğlu, Sultanbeyli Belediye meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen Adil ve Mimar Sinan Mahalleri 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı Plan değişikliğine mecliste ret oyu vererek ‘Yapılan değişiklikler ve yapılmayarak bekletilen planlarla şanslı bazı parsellere büyük imtiyazlar sağlanıyor. Bu değişiklik de, bu dayanakla yapılan diğer değişiklikler de hukuka uygun değildir’ iddiasında bulundu.

 

16.06.2012

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, çağrısını Sultanbeyli’den yaptı

2B YASASININ İPTALİ İÇİN MAHKEMELERE GİDİN

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, geçtiğimiz Perşembe günü bir takım ziyaretlerde bulunmak için Sultanbeyli’ye geldi. İlçe binasında 2B yasası ile ilgili açıklamalarda bulunan Kamalak, ‘çıkan yasada vatandaş hiçbir şeye itiraz edemiyor. Vatandaşın hak arama hakkına ipotek konuyor. Bu tutum Anayasaya aykırı. Vatandaşlar silsile yolu ile haklarını Anayasa Mahkemesine kadar götürsün’ dedi.

19.06.2012

GAZETEMİZİN HIZI, VALİ MUTLU’YU ŞAŞIRTTI!

İl Özel İdaresi’nin Sultanbeyli’de yaptığı yatırımları yerinde incelemek için dün Sultanbeyli’ye gelen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ilçemizde unutamayacağı bir anı yaşadı. Gazetemizin Vali Mutlu’ya yaşattığı sürpriz herkes tarafından takdir topladı. Saat 17.00 sıralarında Hükümet Konağı’nı gezen Vali Mutlu, daha sonra ilçede yapılan diğer yatırımları incelemek için araziye çıktı. Gazete binamızda hummalı ve hızlı bir çalışma soncunda, gazetemiz basıldı ve saat 19.30 sıralarında ‘Vali Mutlu, Sultanbeyli’de incelemelerde bulundu’ manşetli gazetemiz valiye takdim edildi. Haber karşısında kısa süreli bir şaşkınlık yaşayan Vali Mutlu, hızlı gazeteciliğimizden dolayı gazetemizi tebrik etti.

 

 

TEMMUZ

 

22.07.2012

BORÇ DOLAYISIYLA KAPALI MUHTARLIK

Sultanbeyli Orhangazi Mahalle Muhtarlığı hizmet binasının elektriği, 180 TL’lik borç nedeniyle Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.(AYEDAŞ) görevlilerince kesildi. Muhtarlığa evrak almaya giden vatandaşlar kapalı muhtarlık binasıyla karşılaşıyor.

 

AĞUSTOS

 

05.08.2012

ŞİDDETLİ YAĞMUR SULTANBEYLİ’DE ETKİLİ OLDU

Sultanbeyli’de Cuma ve Cumartesi günleri yağan ve yarım saat süren şiddetli yağmur sele neden oldu. Yağış nedeniyle birçok ev sular altında kalırken evlerdeki eşyalara kullanılamaz hale geldi. Merkez alt geçidi yine su bastı.

12.08 2012

KADİR TOPBAŞ SULTANBEYLİ’DE AÇILIŞ YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanbeyli’de İETT filosuna 100 yeni otobüsün hizmete alınması törenine katıldı. Hizmete giren 100 otobüsün 33’ü Sultanbeyli hattında hizmet veriyor.

 

16.08.2012

KULÜP YÖNETİCİLERİNDEN AKAY’A SÜRPRİZ TEKLİF

Olimpiyat sporlarının konuşulduğu şu günlerde Türkiye’nin değişik illerinde Boks ve Wushu sporlarıyla ilgilenen sporcular ve kulüp yöneticileri Adil Mahallesi Muhtarı Bekir Akay’ın tertiplediği iftar programında bir araya geldi. İftar programına Van, Yozgat, Edirne, Ankara, İzmir ve Türkiye’nin değişik illerinden yaklaşık 50 kulüp yöneticisi ve sporcu katıldı. İftar programı Doktorun Sofrasında gerçekleşti.  İftar sonrası yapılan çay sohbetinde kulüp yöneticileri, Muhtar Bekir Akay’a kurulma aşamasında olan Boks ve Wushu Federasyonuna bağlı Türkiye Kulüpler Başkanlığı görevini teklif ettiler.

EKİM

 

10.10.2012

Sultanbeyli’nin Sporda İlk ve Tek Dünya Şampiyonu!

TEBRİKLER ŞAMPİYON!

Adil Mahallesinde bulunan Sultanbeyli Savunma Sanatları Spor Kulübü sporcusu ve Sultanbeyli Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Abdülhamit Erol, Slovakya’nın Bratislava kentinde düzenlenen 2012 Kickbox Dünya Şampiyonasında Milli Takım adına yarışarak Dünya Şampiyonu oldu.

 

15.10.2012

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SULTANBEYLİ’DE

Temmuz ayında yapılan CHP Kurultayı’ndan sonra Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilen Adnan Keskin ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil örgüt ziyaretleri kapsamında Sultanbeyli, Şile ve Sancaktepe ilçelerini ziyaret ettiler. İlçe binasında konuşan Keskin, “Bu iktidar gidicidir. Önemli olan az hasarla gitmesini sağlamak. Ortalığı yıkıp döküyorlar, ülkeyi savaşa sürüklüyorlar. AKP’nin emperyalizm güdümlü siyasetine engel olmak için mücadele edeceğiz” dedi.

 

17.10.2012

AYGAD üyeleri ve İHH yöneticileri Sultanbeyli Rezzan Restaurantta kahvaltılı bir programda bir araya geldi.  Programda konuşan İHH yönetim kurulu üyesi Av. Gülden Sönmez: “Mavi Marmara Davası, 6 Kasım’da Çağlayan Adliyesi’nde başlıyor” dedi.

 

18.10.2012

SULTANBEYLİ’DE AK PARTİ HAS PARTİ BÜTÜNLEŞMESİ TAMAMLANDI

AK Parti ile birleşme kararının ardından feshedilen Halkın Sesi Partisi (HAS Parti)’nin Sultanbeyli Teşkilatı üyeleri, topluca AK Parti’ye katılarak ilçe bazında bütünleşme sürecini tamamladı

KASIM

 

04.11.2012

Gerçek Vizyon Gazetesini ziyaret eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, hem iktidara hem de CHP’ye sert sözlerle yüklendi.

AYDIN: ‘TÜRKİYE KARİYER VE BARİYER TARTIŞMASI İLE YÖNETİLİYOR’

Gazetemiz Gerçek Vizyon’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, gerek hükümete gerekse ana muhalefet partisi CHP’ye kalıcı politikalar üretmemelerinden dolayı tepki gösterdi. Türkiye’nin son zamanlarda kariyer ve bariyer tartışmalarına mahkûm edildiğini söyleyen Aydın: ‘Kimse işsizliği ve dışa bağımlılığı konuşmuyor’ dedi.

05.11.2012

DEVLET HASTANESİ’NDE NÖBET DEĞİŞİMİ

Uzun yıllardır Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticiliğine atandı. Erdoğdu’dan boşalan koltuğa Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi başhekimi Çağrı Dalkılıç getirildi.

 

08.11.2012

BAKANLAR KURULU HİSSELİ TAPULARI İSTİMLAK MI EDECEK?

Sultanbeyli’nin kangren olan hisseli tapuları yeni bir yola mı sürükleniyor? Sağlam kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, hükümet, EVKUR’un elinde bulundurduğu hisseli tapuların devir alınamaması ve anlaşma zeminin de kalmaması sebebiyle Sultanbeyli’nin bir türlü çözülemeyen tapu sorunu kısa bir süre içerisinde Bakanlar Kurulu’nda ele alacak ve ‘Sultanbeyli’de yeri olmayan ama elinde hisseli tapu bulunduran kişilerin tapularını’ istimlâk etme kararı alacak. Bakanlar Kurulu’nun böyle bir hamle yapmasının, Sultanbeyli’nin tapu meselesini nasıl etkileyeceği, anlaşmazlık dolayısıyla mahkemeler ve davalar sebebiyle yeniden yıllarca sürecek bir çözümsüzlüğün başlayıp başlamayacağı şimdiden merak edilmeye başlandı.

 

25.11.2012

SULTANBEYLİ’DE AİLE İÇİ ŞİDDET ARTIŞI ÜRKÜTÜYOR

Sultanbeyli’de aile içi şiddet olayları her geçen gün artış gösteriyor. Günde ortalama 1 veya 2 aile içi şiddet vakası meydana geliyor. Sultanbeyli’de 2011 yılında 133 aile içi şiddet olayı yaşanırken, 2012 yılında bu rakam 388’e ulaştı. Aile içi şiddette  % 191 oranında bir artışın olması duyanları ürkütmeye başladı.

 

28.11.2012

KAMPÜSTE ÖLDÜRÜLEN HAVVA AY SULTANBEYLİ’DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsü’nde bir şahıs tarafından silahla vurularak öldürülen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Havva Ay, ailesinin yaşadığı Sultanbeyli’de son yolculuğuna uğurlandı.

 

ARALIK

 

04.12.2012

SULTANBEYLİ’DE BAŞLAYAN DAVA ANKARA’DA SONUÇLANDI

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, geçtiğimiz yıl Sultanbeyli İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği programa katılmış ve o programda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’ e ‘onbaşı bile olamaz’ cümlesini kullanmış ve Özel’i ağır sözlerle eleştirmişti.  Genelkurmay Başkanı Özel’de, bu sözlere istinaden Demirtaş, hakkında 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Dava neticelendi. Özel’in BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a açtığı 50 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI