DEVLET HASTANESİ’NDE NÖBET DEĞİŞİMİ

DEVLET HASTANESİ’NDE NÖBET DEĞİŞİMİ
Uzun yıllardır Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticiliğine atandı. Erdoğdu’dan boşalan koltuğa Silivri Ceza İnfaz Kurumu...

Uzun yıllardır Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticiliğine atandı. Erdoğdu’dan boşalan koltuğa Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi başhekimi Çağrı Dalkılıç getirildi.

Sağlık reformlarını kurumlar içerisinde de gerçekleştirmeye başlayan Sağlık Bakanlığı, hastanelerinde kamu hastaneleri birliği uygulamasına başladı. Bu uygulamaya göre hastanelerde en yetkili makam Hastane Yöneticisi olacak. Başhekimler yalnızca kurumun sağlık işleyişiyle ilgilenecek. Bu değişiklik kapsamında Sultanbeyli Devlet Hastanesinde de görev değişikliği yaşandı. Uzun yıllardır Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticiliğine atandı. Erdoğdu’dan boşalan koltuğa Silivri Cezaevi Başhekimi Çağrı Dalkılıç getirildi. Geçtiğimiz Cuma günü görevini Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi başhekimi Çağrı Dalkılıç’a devreden Erdoğdu, bugün itibari ile Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticiliği görevine başladı. Cuma günü personele veda eden Süleyman Erdoğdu, kendisinin böyle bir göreve layık görülmesinde, Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde sağladıkları dönüşümün etkili olduğunu ve bu dönüşümü sağlamalarında ki en önemli payın personele ait olduğunu ifade etti. Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde ekip ruhuyla hareket ettiklerini ve hiçbir şeyin tek başına yapılamayacağını ifade eden Erdoğdu, tek mutluluklarının hizmetlerden yararlanan vatandaşların ‘Allah razı olsun’ demesi olduğunu kaydetti. Manevi destek beklediğini de sözlerine ekleyen Erdoğdu, personelinden haklarını helal etmelerini istedi.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI