SULTANBEYLİ TÜNELİNİ YİNE SU BASTI

Sultanbeyli’de bulunan merkez tünelini yoğun yağmur nedeniyle su bastı. Çok sayıda araç tünel içinde mahsur kaldı. Alaattin Ersoy döneminde yapılan ve halk arasında ‘inadım inat tüneli’ olarak adlandırılan tüneli, yine su bastı.

Şiddetli bir yağmurda hemen göle dönen ve ilçe trafiğini felç eden tünel, dün akşam saatlerinde yağan yağmur ve doludan sonra kullanılamaz bir hal aldı. Kısa bir sürede devre dışı kalan tünel, araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Sürücüler araçlarını tünelden güçlükle dışarı çıkarırken, İtfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucunda tüneldeki suyu boşalttı. Trafiği yönlendirmeye çalışan bir polis ve zabıta memurlar zaman zaman zor anlar yaşadı.

Sultanbeyli’nin orta yerindeki merkez tüneli aniden bastıran yağmur ve dolu nedeniyle su bastı. Aşırı yağış nedeniyle rögar kapakları yetersiz kalınca, köprü altı göle döndü. Su içerisinde kalan araçlar tünelden dışarı çıkmak için oldukça zorlandı. Araç içinde bulunan sürücüler de sudan nasibini altı. İtfaiye ekipleri yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucunda tüneli trafiğe açabildi. Duruma tepki gösteren sürücüler ise ekiplerin yetersiz kaldığını Sultanbeyli’nin ortasında böyle bir rezaletin yaşanmasına anlam veremediklerini belirtti.

Fatih Bulvarından bir manzara. Durağın önü adeta göl

Öte yandan trafiği yönlendirmeye çalışan Sultanbeyli Zabıta ekipleri zor anlar yaşadı. Yaklaşık iki saat kapalı kalan tünel yüzünden trafik felç oldu. Araçlar ara sokaklar ve Şanlıurfa Caddesine yönlendirildi.

YÖRE HABERİN KAMERALARINA YANSIYAN TÜNEL REZİLLİĞİ! TIKLA İZL

http://www.dailymotion.com/video/xqx8fj

 

“SULTANBEYLİ TÜNELİNİ YİNE SU BASTI” Başlıklı Haber İçin 3 Yorum Yapılmış
  1. SULTANBEYLİ HALKI dedi ki:

    BÜTÜN SIKINTILI GÜNLER SULTANBEYLİNİN ÜZERİNDE BULUNUYOR.SULTANBEYLİ HALKI 2B MAGDURİYETİNİ VE SIKINTISINI ATLATAMADAN KENTSEL DÖNÜŞÜM İSTANBULDA SULTANBEYLİ BİRİNCİ SIRADA VE BUNUN YANINDA SU BASKINLARI BAKTIĞIMIZDA BİZİ YÖNETEN SULTANBEYLİ BELEDİYESİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN KESKİN VE ONUN YANLIZ YANINDA BULUNAN YÖNETİCİLER ORTADA YOK OLAN SULTANBEYLİNİN SAF TEMİZ İNSANLARINA OLUYOR. SAHİ SULTANBEYLİ BELEDİYESİNDE YÖNETİCİ OLUP SULTANBEYLİDE OTURAN VARMI BANA BİR YÖNETİCİ SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ.SULTANBEYLİDE OTURAN BİR MADUR OLARAK SORUMLULARA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.YÖRE HABER E SAYGILAR.

  2. diyor dedi ki:

    2. Gölet Projesinin açılışı ne zamn acaba ? bu mekanda da sosyal alanlar bulunacakmı yoksa sadece sandal hizmetimi verilecek ? 🙂

  3. Adnan KIR dedi ki:

    Bu soruya kısmende olsa ben cevap vereyim… Eskiden belediyede görev yapan personel, işçisi memuru müdürü amiri şefi başkanı,yardımcısı danışmanı v.s. %98 lik gibi çok büyük bir kısmı sultanbeylide ikamet ederdi. Hatta Belediye yöneticileri burdan ekmek yiyen burda oturacak derdi… Şimdi belediyenin önünden anadolu yakasının dört bir tarafına servisler kalkıyor.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI