SULTANBEYLİ VERGİ DAİRESİ GİDİYOR!

SULTANBEYLİ VERGİ DAİRESİ GİDİYOR!
Uzun zamandır gitti gidecek denen Sultanbeyli Vergi Dairesi bu kez kesin gidiyor. Alınan duyumlara göre Sultanbeyli Vergi Dairesi, tüm hazırlığını tamamladı ve önümüzdeki hafta ortasında Pendik ilçesine taşınıyor.  ...

Uzun zamandır gitti gidecek denen Sultanbeyli Vergi Dairesi bu kez kesin gidiyor. Alınan duyumlara göre Sultanbeyli Vergi Dairesi, tüm hazırlığını tamamladı ve önümüzdeki hafta ortasında Pendik ilçesine taşınıyor.

 

BİRİ ARTIK ŞU VERGİ DAİRESİ İŞİNİ HALLETSİN!

 

Daha önceki dönemlerde de Sultanbeyli’den gitme girişiminde bulunan ancak gazetelerimizin yayınları ve ilçe yetkililerinin devreye girmesiyle başka ilçeye gitmekten vazgeçen Sultanbeyli Vergi Dairesi yine atağa kalktı. Sessiz sedasız hazırlıklarını tamamlayan Sultanbeyli Vergi Dairesi önümüzdeki hafta Pendik’e gitmeye hazırlanıyor. Alınan duyumlara göre Sultanbeyli Vergi Dairesi, tüm hazırlığını tamamladı ve hafta için Pendik’e taşınıyor.

 

YETKİLİLER DEVREDE!

Haberin gazetemize ulaşmasından sonra haberin gerçekliğini teyit ettirmek için ilçe yetkililerini arayan gazete yöneticilerimiz, yetkililerden konuyla ilgili bilgi almak istedi. Gazete yöneticilerimize konuşan yetkililer, “Vergi Dairesinin daha önce de gitme girişimleri olmuş fakat devreye girmemizden dolayı bu girişim sonuçsuz kalmıştı. Son görüşmelerde de vergi dairesinin yeni yapılan hükümet konağımıza geleceği ve buradan hizmet vereceği yönündeydi. Ama bu görüşmelere rağmen yeniden gitmek için girişimlerde bulunduklarını bilmiyoruz. Haberimiz yok. Bu haberi teyit edeceğiz ve kurumun buradan gitmemesi için devreye gireceğiz” ifadelerini kullandılar.

 

SULTANBEYLİ HALKI MAĞDUR OLMASIN

Sultanbeyli Vergi Dairesinin ilçemizden gitmesi başta muhasebeciler olmak üzere birçok esnaf ve vatandaşımızı huzursuz edecek. Normal bir makbuzu ödemek için Sultanbeyli halkı zamanından ve parasından fedakârlık yapıp başka ilçelere gitmek zorunda kalacak. Bu konuyla ilgili ilçe yetkililerinin devrede olduğu duyumları alınırken, yılan hikayesine dönen bu işin artık kesin çözüme kavuşturulmasını YÖRE HABER olarak, kamuoyu adına beklediğimizi belirtiyoruz.

 

“SULTANBEYLİ VERGİ DAİRESİ GİDİYOR!” Başlıklı Haber İçin 5 Yorum Yapılmış
 1. GERÇEKLER dedi ki:

  SULTANBEYLİ VERGİ DAİRESİ SULTANBEYLİDEN GİDİYORMUŞ.HİÇ ŞAŞIRMADIM SULTANBEYLİ BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ İÇİN BU SORUN OLSAYDI ŞİMDİYE KADAR ÇÖZÜLÜRDÜ.BİZ BU KONUYU SULTANBEYLİ BELEDİYE BAŞKANINA İLETMEK İÇİN DEFALARCA RANDEVÜ İSTEDİK FAKAT ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ BİZE RANDEVÜ VERMEDİ.VE HALA RANDEVÜ ALAMIYORUZ.SULTANBEYLİ BELEDİYE BAŞKANI SANKİ BİRİLERİ TARAFINDAN HALKTAN KAÇIRILIYOR.BAŞKAN BUNU BİLİYOR. ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ SULTANBEYLİDE OLAN OLAYLARIN BELEDİYE BAŞKANINA ULAŞMASINI ENGELLİYOR.SULTANBEYLİYE YAZIK OLUYOR.BU ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ O MAKANDA OLDUĞU MÜTTETCE BİZ SULTANBEYLİ HALKI SORUNLARI BELEDİYE BAŞKANINA ULAŞTIRAMAYIZ.BEN BİR YETKİLİYİM ULAŞAMIYORUM BİRDE HALKI DÜŞÜN KESİNLİKLE SULTANBEYLİ BELEDİYE BAŞKANINA ULAŞAMAZ.O ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDUĞU SÜRECE

 2. FARUK LAFÇI dedi ki:

  vergi dairesinin ilçeden taşınması demek , sultanbeyli ilçesine hakaretten başka bir anlam taşımaz. İLçe bir bütündür. tüm kamu kurumlarını içinde barındırır. S.beyli ilçesinin bir parçasının başka ilçelerde dolaşması ayıptır. Durumun en kısa zamanda deüzeltileceğine inancımız tamdır. saygılar

 3. SELAMİ dedi ki:

  Bugün (24.04.2012) itibariyle vergi dairesi Kartal Pendik arasında yan yol üzerinde bulunan Maliye kompleksine taşınmıştır. Taşınma işi son derece gizlilik içinde gerçekleşmiştir. Vergi dairesinin müdürü bile Cuma günene kadar taşınmanın Sultanbeyli içinde hükümet konağına olacağını söylemiştir. Belediye başkanının ve AK parti ilçe başkanının ise olaydan hiç haberi yoktur. Çok yazık olmuuştur. Unutulmamalıdır ki bir ilçenin kalkınmışlığı o ilçedeki devlet dairelerinin çokluğu ile doğru orantılıdır. Siz ilçeye yeni devlet daireleri açtırmak yerine mevcut olanı da yollarsanız bu ilçeyi asla kalkındıramazsınız. Vergi dairesinin taşındığı yer çok ters ve en az 2 araçla gidilebilen ve bir hayli de yürüme mesafesi olan, kendi özel arabasıyla gidecekler için ise otoparkı olmayan bir yerdedir. Bu durum gerek mali müşavirler ve gerekse esnaflar için çileye dönüşecektir. Yazıklar olsun siyasi idareye, yazıklar olsun bu durumu kabullenip sessiz kalan belediyeye. Yazıklar olsun ak partinin ilçe başkanlığına. Bundan sonra çıkıpta sakın şunu yaptık bunu yaptık demeyin. Biz şunu yapyık bunu yaptık derseniz bizde çıkıp diyeceğiz ki siz sadece devlet dairelerini göndermesini bilirsiniz. Bunun dışında bişey yaptığınız yok.

 4. EGE dedi ki:

  sultanbeyli vergi dairesinin pendikte ne işi var ya… Pendik nere Sultanbeyli nere. Burada bir ihale işi söz konusu sanırım. bir çakallık var. Sultanbeyli Belediyesi yer göstermiş. Yeni açılacak olan Hükümet Binası içinde de yer göstermişler. Bir aya kadar açılacak demişler. Ancak Müdür biz işlemleri çoktan hallettik. Bir ay bekleyemez demiş. yangından mal kaçırır gibi vergi dairesinin taşıma işlemlerini yapmışlar. Hatta vergi dairesindeki memurlar bile Belediye binasının oraya taşınacaklarını umuyorlardı. Benim anlamadığım hadi belediye başkanını geç Kaymakam’ ın onayı olmadan ilçeden Vergi Dairesi nasıl çıkar. Ya da onayladıysa hangi mantıkla onayladı.

 5. sadık coşkun dedi ki:

  köşe yazarları faydalı kaliteli doyurucu mesajla yorum yapan insanlar arasından seçilmeli,
  hem yazar köşesi hemde yorum köşesi’nin kalitesi artar.
  ben ilk defa yazıyorum baya sayfalarınızı okudum ne yazarlar nede yorumcular mantıklı yazı yazamıyor çünkü kalite ve gerçekcilikten uzak sadece anlık düşüncelerle jaka yapıyorlar. bir deneyin yarış her zaman kalite ve fülüs getirir korkmayın patent almam saygılar ..

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI