BU SPORCULARA KİM SAHİP ÇIKACAK?

Bugün manşette okuduğunuz Sultanbeyli’li sporcuların başarısı sizleri ne kadar sevindirdi bilemem ama beni çok ama çok sevindirdi. Sultanbeyli’nin adını dışarıda başarıyla temsil edip ve duyurdukları için bu sporcuları ve hocalarını tebrik ediyorum.

Bu vesile ile bu başarılı sporcularımızı desteklemeyen, sahip çıkmayan ilçe yöneticilerimize ise sitem ediyorum.

Yanlış anlaşılmalara meyil vermemek için baştan şunu belirteyim. Bu sporcular arasında ne çocuğum, ne de bir yakınım var. Kulüp te benim değil. Dolayısıyla maddi bir çıkarım da yok. Ama manevi bir çıkarım var. Bu çıkarın adı da Sultanbeyli. Bu sporcular, gittikleri her yerde derece yapıyor ve Sultanbeyli’nin adını başka il, ilçe ve hatta Dünyada duyuruyor. İsim duyurmanın yanı sıra Ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirtip, milli marşımızı onlarca insana dinletiyor. Bundan daha iyi bir çıkar ve güzellik olabilir mi?

Ama ne yazık ki, ilçemizi yöneten kişiler bu sporcuları görmüyor ve duymuyor. Sanki bu çocuklar Fizan’da yaşıyor. Yöneticilerimiz yanıbaşlarındaki böylesine başarıya yakın sporculara sahip çıkmadığı için birçok başarılı sporcumuz başka ilçe belediyeler adına yarışmalara katılıyor ve başarılar o ilçelerin hanesine yazılıyor.

En basit örneği geçtiğimiz haftalarda yaşandı. Üsküdar Belediyesi hani Atletizmde Avrupa Şampiyonu olmuştu ya işte o kulübün sporcuları arasında Sultanbeyli’de oturan sporcularımız da vardı.

Başarı her ne kadar o kızlarımızın olsa da işin reklâmını Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara yaptı. Hani bir söz var. “Akıllı insan başkalarının aklını da kullanan insandır” diye. Mustafa Kara bu yönden çok akıllı bir insan diye düşünüyorum.

Bu konuda sayın başkanımız Hüseyin Keskin beye haksızlık yapmak istemem ama yanındaki zevat, Hüseyin Beyi böyle reklâmlardan yoksun bırakıyorlar. Kişisel hırslarından dolayı Hüseyin beyi yanlış yönlendiriyor ve böyle başarılı sporculara sahip çıkmasını engelliyorlar.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan basın toplantısında bu sporcuları gündeme getirmiş ve Hüseyin Beyin, Antalya’ya giden bu sporculara destek vermesini rica etmiştim. Not almış ve konuyla ilgili dönüş yapacağını söylemişti. Ama hayal oldu.

Sporcularımız kendi imkânları ile Antalya’ya gitti ve madalyalar ile Sultanbeyli’ye döndü. Şimdi soruyorum bu çocukların başarısında Belediyemizin, ne bileyim Kaymakamlığımızın veya bir işadamının desteği olmuş olsaydı kötü mü olurdu?

Bu sıralarda yine ilçemizin başarılı bir spor adamı Türkiye çapında dereceler yetiştiren fedakar hocamız Nuri Nayıroğlu da Sultanbeyli’li atletizm sporu yapan öğrencileriyle, il dışında yanlış hatırlamıyorsam Mersin veya Antalya’da, Türkiye şampiyonası mücadelesi veriyor. Ve bildiğim kadarıyla Nuri Hoca da tüm maddi imkansızlıklara ve ilgisizliğe rağmen Sultanbeyli adına öğrencileriyle birlikte güzel başarılara imza atıyor.

Aklımda kalan diğer isimleri de zikredeyim, (hatırlayamadıklarım veya yeni başlayanlar da beni bağışlasın ve bize ulaşarak lütfen bilgi versin.) Adil Mahallesinden zor şartlarda Dünya şampiyonalarına öğrenci götüren Ağmur Ulusal, yine ulusal ve uluslar arası şampiyonalarda başarıyla mücadele eden Yıldırım spor kulübü, güreşte bir ekol haline gelen ve bir çok başarıya imza atan Başaklar spor kulübü ve adını hatırlayamadığım bireysel spor hocalarımız.

Sayın yetkililerimize buradan sesleniyor ve hatırlatıyorum.

İstanbul, 2012 Avrupa spor başkenti seçildi ve bir çok alanda etkinliklere sahne olacak. Yatırımlar alındı, başladı. Bizde bırakın bunları, elimizde daha Sultanbeyli’de hangi spor kulüpleri ve spor dalları yapılıyor bunların bir veri tabanı dahi yok.

Bir zahmet, talimat veriniz ve ilçemizde amatör, profesyonel, bireysel, spor dallarıyla uğraşan spor kulüplerinin ve sporcularının verilerini toparlayınız. Sonra da imkanlar ve ihtiyaçlar ölçüsünde destek bulunuz ve/veya destek veriniz.

Lafa gelince ne olacak bu Sultanbeyli gençliğinin hali falan diyoruz, ama icraata gelince tık yok.

Neyse bu konu da ayrı bir yazı konusu olsun diyor, adımızı ve bayrağımızı göndere çektiren gençlerimizi ve hocalarımızı yürekten kutluyorum.

 

“BU SPORCULARA KİM SAHİP ÇIKACAK?” Başlıklı Haber İçin 2 Yorum Yapılmış
  1. hali|l aktaş dedi ki:

    bu manzarayı aydos ormanında koşu yapan aletizm sporcularındada gördüm bu belediye sportif açıdan ne yapar merak ediyorum bu çocuklara birileri sahip çıkmalı

  2. yunus ceylan dedi ki:

    yöneticiler nemi yapar bir araya gelirler sultan köşkünde vurduklarını yerler ne yapsın bu arada recep kardeşim güzel bir yazı bu sürec bir sınavdır hem sultanbeyli hemde yerel basın yönünden

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI