TANKLAR BUGÜN SULTANBEYLİ’DE YÜRÜDÜ

TANKLAR BUGÜN SULTANBEYLİ’DE YÜRÜDÜ
Sultanbeyli’de, 28 Şubat döneminde yaşananlar, maket bir tankın da kullanıldığı eylemde protesto edildi. ‘Halkın vicdanı’ yazılı tişört giyen eylemciler, tankı temsili olarak kışlasına geri gönderdi. Mazlumder İstanbul Şubesi tarafından...

Sultanbeyli’de, 28 Şubat döneminde yaşananlar, maket bir tankın da kullanıldığı eylemde protesto edildi. ‘Halkın vicdanı’ yazılı tişört giyen eylemciler, tankı temsili olarak kışlasına geri gönderdi.

Mazlumder İstanbul Şubesi tarafından Sultanbeyli meydanında organize edilen 28 Şubat eylemi, ilginç görüntülere sahne oldu. ‘Tarih sizi affetmeyecek’ şeklinde sloganların atıldığı eylemde, kışlasında darbe için çıkan bir maket tank kullanıldı. Asker üniformalı eylemci tarafından kullanılan tank, bir süre ilerledikten sonra üzerinde ‘halkın vicdanı’ yazılı tişört bulunan göstericiler tarafından durduruldu.


Tankın üzerine çıkan bir Mazlumder üyesi tarafından yapılan açıklamada, 28 Şubat döneminde yaşananlar kınandı. Açıklamada, 28 Şubat dönemi aktörlerinin yargılanması istendi.

Açıklamanın ardından tank, temsili olarak kışlasına geri gönderildi.

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI