BEYKOZ’DA EVDE HİZMET BAŞLADI!

BEYKOZ’DA EVDE HİZMET BAŞLADI!
Sağlık Bakanlığının 2011 yılı Nisan ayında uygulamaya koyduğu Evde Sağlık Hizmeti Beykozda da başladı. Beykoz Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Evde Sağlık Hizmeti birimi için Beykoz Belediyesi de bir araç...

Sağlık Bakanlığının 2011 yılı Nisan ayında uygulamaya koyduğu Evde Sağlık Hizmeti Beykozda da başladı. Beykoz Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Evde Sağlık Hizmeti birimi için Beykoz Belediyesi de bir araç tahsisi yaptı.

Sağlık Bakanlığı’nın 2011 yılı Nisan ayında uygulamaya koyduğu Evde Sağlık Hizmeti Beykoz’da da başladı. Beykoz Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Evde Sağlık Hizmeti birimi için Beykoz Belediyesi de bir araç tahsisi yaptı.

 

Sağlık Bakanlığı hizmetlerine bir yenisini ekledi.

Nisan ayı itibari ile Türkiye genelinde başlayan “Evde Sağlık Hizmeti” uygulaması Beykoz’da da hayata geçirildi. Sosyal Hizmet Uzmanı’nın hastane bünyesinde koordine ettiği uygulamanın başlatılmasının üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, şu ana kadar yaklaşık 200 vatandaş bu hizmetten yararlandı.

 

Yeni uygulamaya yönelik bir bilgilendirme yapan Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yavuz Baştuğ, kısa süre önce başlayan “Evde Sağlık Hizmeti” biriminin hastane bünyesinde kurularak hizmet vermeye başladığını kaydetti.

 

Beykoz Belediye Başkanı’na teşekkür

 

“Bu hizmette kullanılması amacıyla araç tahsisi yapan Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’e Hastane Yönetimi ve bu hizmetten yararlanan vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanan Baştuğ, Evde Sağlık Hizmeti ekibinde, bir uzman doktor, hemşire ve sağlık memuru olduğunu kaydederek, gerekli hallerde sosyal hizmet uzmanının da ekibe dâhil olduğunu belirtti.

 

Evinde yatmak zorunda olup, kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak derecede rahatsızlığı bulunanların yararlanabildiği Evde Sağlık Hizmeti’nden faydalanabilmek için her hangi bir heyet raporu gerekmediğinin altını çizen Doktor Baştuğ, “bu hizmetten yararlanmalarını gerektirecek kadar kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlarımızın Beykoz Devlet Hastanesi’ne müracaat etmeleri yeterlidir” dedi.

 

15 gün içinde ziyaret yapılıyor

 

Şu an itibari ile günde 3 ile 5 arası hastaya hizmet verilen uygulamadan yararlanmak isteyenlerin en fazla 15 gün beklediğini ve hastaya, doktorun uygun görmesi halinde tüm müdahalelerin evinde yapılabildiğini dile getiren Baştuğ, gerektiğinde vatandaşın hastaneye getirilerek, tedavisine devam edildiğini söyledi.

 

Evde Sağlık Hizmeti Ekibi’nin, kilometre farkı gözetmeden bir köyün en ücra köşesine dahi gittiği kaydedilen açıklama da, hizmetten yararlanan vatandaşları, hastane bünyesindeki Evde Sağlık Hizmeti Birimi’ne bir kere müracaatlarının yeterli olduğu, ondan sonraki sürecin ilgili birim tarafından takip edildiği belirtildi.

 

Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar (0216) 322 22 10 dâhili 1239’dan daha kapsamlı bilgi alabilmektedir.

 

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI