SULTANBEYLİ’DEN DÜNYA ŞAMPİYONASINA

SULTANBEYLİ’DEN DÜNYA ŞAMPİYONASINA
Sultanbeyli’nin altın kızları Öznur Kızıl ve Sonay Kılıç 5 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan Dünya Wus-hu Kungfu Şampiyonasında Türkiye ve Sultanbeyli’yi temsil edecek. Ankara’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına Dünya’nın yakından...

Sultanbeyli’nin altın kızları Öznur Kızıl ve Sonay Kılıç 5 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan Dünya Wus-hu Kungfu Şampiyonasında Türkiye ve Sultanbeyli’yi temsil edecek. Ankara’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına Dünya’nın yakından tanıdığı sinema oyuncusu Jet Li’de katılacak.

SPORCULARIMIZ SULTANBEYLİ HALKINDAN DESTEK BEKLİYOR

5 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan Dünya Wus-hu Kungfu Şampiyonasında Türkiye Milli Takımı temsil edecek isimler belirlendi. İstanbul ve Sakarya’da yapılan ön elemeler sonrası dereceye giren 6 erkek ve 4 bayan sporcu Wus-hu Sanda Kategorisinde Türkiye’yi temsil edecek. Yapılan ön elemelerde dereceye giren dört bayanın ikisi Sultanbeyli Akça Spor Kulübü sporcusu. Yıllardır Türkiye ve Sultanbeyli’ye Altın Madalyalar kazandıran Öznur Kızıl ve Sonay Kılıç bu yıl çift madalya için yarışacak. Şuan Milli Takımın kampında yarışlara hazırlanan Öznur ve Sonay Sultanbeyli Kaymakamlığından, Sultanbeyli Belediyesinden ve Sultanbeyli halkından manevi destek bekliyor.

AKÇA: ‘SPORCULARIMA GÜVENİYORUM’

Konuyla ilgili HABER TAKİP’e açıklamada bulunan Antrenör Niyazi Akça: ‘Türkiye’den 4 bayan dünya şampiyonasına katılacak. Bunlardan ikisinin bizim kulüpten çıkması onur ve gurur verici bir şey. İstanbul ve Sakarya’da yapılan seçme ve şampiyonalarda bu kızlarımız derece yaptı. Başarılarından dolayı federasyon bu kızlarımızı Milli Takıma aldı ve kızlarımız 5 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında önce Türkiye’mizi sonrada ilçemizi temsil edecek’ dedi. Akça, Dünya Şampiyonasına katılan sporcularına sonsuz güvendiğini ifade etti.

BELEDİYE BU KIZLARI DESTEKLEMELİ

Konuşmasının devamında Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e seslen Akça Spor Külübü Sahibi Niyazi Akça: ‘Dünya Şampiyonasına üç haftadan az bir zaman kaldı. Sultan beyli Kültür ve Sosyal işleri müdürümüz ve Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin, umarım gereken ilgi ve alakayı gösterir. Bu kızlarımızın yapacakları yarışmada hem ülkemizin hem de Sultanbeyli’mizin reklamı yapılacak’ dedi.

 

 

“SULTANBEYLİ’DEN DÜNYA ŞAMPİYONASINA” Başlıklı Haber İçin 1 Yorum Yapılmış
  1. Murat KAHRAMAN dedi ki:

    Sevgili öğrencilerim ÖZNUR KIZIL ve SONAY KILIÇ’a üstün baarılar dilerim. Dualarımız onlarla, inşaallah onları Ankara’da DÜNYA ŞAMPİYONU olarak ilan etme hakkını ve başarısını Allah bize bahşedecektir. Altın Kızlarımızın yüreklerine ve bileklerine kuvve versin Rabbim. Selamlar…

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI