KONGREDEN GEÇTİ GELİN!

KONGREDEN GEÇTİ GELİN!
AK Parti Sultanbeyli Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste üzerinden gidilen seçimde AK Parti Sultanbeyli Kadın Kolları Başkanlığına tekrardan Gülten Teoman seçildi. Kongrenin en renkli görüntüsü ise aynı...

AK Parti Sultanbeyli Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste üzerinden gidilen seçimde AK Parti Sultanbeyli Kadın Kolları Başkanlığına tekrardan Gülten Teoman seçildi. Kongrenin en renkli görüntüsü ise aynı saatlerde düğünü olan bir bayan delegenin kongre salonuna gelinliği ile gelip oy kullanması oldu. Gelinliği ile oy kullanan Umran Yıldız’ı delegeyi gören katılımcılar ‘Kongreden geçti gelin espirisini yaptılar. Sultanbeyli Kültür merkezinde yapılan kongreye çok sayıda Milletvekili katıldı.

KADIN KOLLARI KONGRESİNE VEKİL ÇIKARMASI

AK Parti Sultanbeyli Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste üzerinden gidilen seçimde AK Parti Sultanbeyli Kadın Kolları Başkanlığına tekrardan Gülten Teoman seçildi. Sultanbeyli Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan kongre saat 14.00’te başladı. Divan heyetinin seçilmesi ile başlayan kongre saat 17.00’ye kadar devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongre faaliyet raporlarının okunması ile devam etti.

Kadın Kolları Başkanı Gülten Teoman teşekkür için kürsüde

Kadın Kolları Kongresine İstanbul Milletvekillerinden Gürsoy Erol, İdris Güllüce, Mustafa Ataş, Erol Kaya, İsmet Uçma, Muhammed Bilal Macit, Belma Satır, Alev Dedegil ve Muhammed Çetin yanı sıra İl Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman, İl Genel Meclis üyeleri, ilçe meclis üyeleri, gençlik kolları ve çok sayıda davetli katıldı.

Kongrenin uzamasıyla çocuklar oturdukları yerde uyumaya başladı.

YAMAN: ‘AK PARTİ’NİN BAŞARISINDA KADINLARIN ROLÜ ÇOK BÜYÜK’

AK Parti Sultanbeyli Kadın Kolları 3. Olağan Kongresinin açılış konuşmasını İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman yaptı. Kadınların siyasetteki önemine vurgu yapan Yaman: “Partimizin kuruluşundan bugüne kadar yönetimimizle birlikte aralık vermeksizin çalıştık çabaladık. Bizlere verilen görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirdiğimize inanıyorum. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 1934 yılından bu yana kadınlarımız toplumumuzun her kesiminde yer almıştır.

Kongreye yoğun katılım vardı

Hanım kardeşlerimiz ülkemizin yönetiminde ve siyasette ne kadar çok yer alırsa, ülkemizin gelişmişliği o kadar artar. AK Parti’nin Türkiye’de, İstanbul’da ve Sultanbeyli’de elde etmiş olduğu başarının en önemli sırrı kadınlarımızın ev ev dolaşarak hükümetimizin faaliyetlerini anlatmasıdır. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum’ dedi. İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman’dan sonra sırasıyla İlçe Başkanı Ali Sevinç, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Milletvekili Alev Dedegil ve Mustafa Ataş söz aldı.

Sultanbeyli’nin sevilen yüzü Gürkan Zor ve Milletvekili Gürsoy Erol beraber

GÜLTEN TEOMAN İLE YOLA DEVAM

Yapılan konuşmalar, sunulan sinevizyonlardan sonra Kadın Kolları Başkanlığı seçimine geçildi. Tek liste ile gidilen kongrede Gülten Teoman ile yola devam edildi. Yapılan oylama sonrası kısa bir teşekkür konuşması yapan Teoman: “Tek millet, tek vatan diye yola çıktığımız bu kutlu yolculukta hepimiz partimizin farklı kademelerinde görev aldık. Amacımız ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmekti ve öylede oldu. Bizler her zaman olduğu gibi yine beraber yürüyeceğiz bu yollarda. Bugün Sultanbeyli’de bu birlik ve beraberliği görüyoruz. Bunun için bütün kadınlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Kongreye gelinliği ile gelen delegeye Kadın Kolları Başkanı Gülten Teoman bir çeyrek altın takarak, hediyesini kongre salonunda takdim etti.

Teoman, geline Çeyrek altın hediye etti

“KONGREDEN GEÇTİ GELİN!” Başlıklı Haber İçin 6 Yorum Yapılmış
 1. sezgin akyılıdız dedi ki:

  kongerden gecti bir kadın degil gongeredengecti gönlünü akp ye sevgisini baş bakan teyip erdogana vermiş olan delege üyemiz umran akyıldız babası sevgilerimle

 2. Müşkinaz yeşilyurt dedi ki:

  Gelin denmesinden ziyade ismiyle hitap edilmesini tercih ederdim..
  Umran akyıldız’a mutluluklar dilerim..

  (Kadın kollarından MÜŞKİNAZ YEŞİLYURT)
  saygılar..

 3. Binnaz tüzen dedi ki:

  Ümran hanım çok güzel olmuş çok beğendim.
  ömür boyu mutluluklar dilerim
  yalnız gelin denmesinden ziyade ismiyle hitap edilmesi daha iyi olurdu diye düşünüyorum
  saygılar..

  (Kadın kollarından BİNNAZ TÜZEN)

 4. Merve yeşilyurt dedi ki:

  Ben ilk defa böyle bir kongreye katıldım.
  Yenı 18 yaşıma gırdım ve ilk oyumu GÜLTEN TEOMAN hanıma kullandım Başarıların devamını diliyorum..
  3.olağan kongresinde oy kullanan UMRAN YILDIZ hanıma’da mutluluklar diliyorum ve ismiyle hitap edilmediğine üzüldüm açıkcası
  espirili bir başlık altında yazılmış dogal olabilir ama ismiyle hitap edılseydi daha iyi olurdu ..

  (Kadın kollarından MÜŞKİNAZ YEŞİLYURT’UN Kızı
  Merve YEŞİLYURT)

 5. güler özdemir dedi ki:

  ben ümran akyıldızın arkadaşıyım mutluluklar dilerim çok kongre oldu ömür boyu mutlulukar dilerim..

 6. furkan yeşilyurt dedi ki:

  kongre çok güzel beyendim saygılar sevgiler

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI