İSMEK kayıtları başladı

İSMEK kayıtları başladı
Ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursu İSMEK`te, 2011-2012 eğitim öğretim dönemi kayıtları bugün başladı. Eğitimden faydalanmak isteyenler nüfus cüzdanı fotokopisi ile kurs merkezlerine başvuruda bulunabilirler. Spor kurslarını tercih eden...

Ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursu İSMEK`te, 2011-2012 eğitim öğretim dönemi kayıtları bugün başladı.

Eğitimden faydalanmak isteyenler nüfus cüzdanı fotokopisi ile kurs merkezlerine başvuruda bulunabilirler. Spor kurslarını tercih eden kursiyerlerden yasal zorunluluk gereği spor yapmalarına engel olmadığını dair ayrıca sağlık raporu isteniyor. Bazı branşlarda kontenjanların daha ilk günden itibaren dolması sebebiyle eğitim almak isteyenlerin geç kalmaması gerekiyor.

İSMEK`e, ilköğretim yaşını tamamlayan herkes, yaş sınırı olmaksızın kayıt yaptırabiliyor.

 

İSMEK’in eğitim verdiği 25 ana alan arasında pek çok farklı eğitim bulunuyor; Ahşap Teknolojisi, Bahçecilik, Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları, Ev Hizmetleri, Gazetecilik ve İletişim, Giyim-Tekstil Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Hukuk, Kişisel Gelişim, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Kuyumculuk Teknolojisi, Matbaa, Muhasebe ve Finansman, Müzik ve Gösteri Sanatları, Sanat ve Tasarım, Seramik ve Cam, Spor, Yabancı Diller ve Yiyecek İçecek Hizmetleri.

 

İSMEK`te Ekim ayında başlayacak dersler, kurs Merkezleri ve branşlar ile ilgili olarak detaylı bilgiye İSMEK`in resmi web sitesi http://www.ismek.ibb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

 

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI