Tarih tekerrür mü ediyor başkanım?

Belli bir makam ve mevkiye gelmiş insanlarla yaşadığım olayları, anıları ve konuşmaları kolay kolay yazılarıma taşımam. Ancak, bugün sayın Hüseyin Keskin ile 2009 yılında yaşamış olduğumuz bir konuşmayı yine Hüseyin Keskin beyin iyiliği için sizlerle paylaşacağım.

Yıl 2009. Sayın Hüseyin bey, ilçe başkanlığından istifa etmiş siyasi olarak hiçbir görev falan yapmıyor. Siyaseti bilen insanlar ve gazeteciler Hüseyin Beyin belediye başkanlığına müracaat edeceğini tahmin ediyor ama Hüseyin Bey bu konuda fazla renk vermiyordu. Bir gün rahmetli gazeteci Cevat Dikici abimizle Hüseyin beylerin seramik dükkânlarına gittik. Hoş beş muhabbetten sonra Hüseyin Bey, ‘O dönemki Belediye Başkanı Alaattin Ersoy’un başarılı ve başarısız yanlarını bize sordu. Bu soru sonrası Cevat abi ile göz göze geldik ve mesaj alınmıştır edasıyla bize sorulan soruyu cevaplamaya başladık. Rahmetli Cevat abi, sazı aldı eline ve başladı hata ve eksikleri bir bir anlatmaya. Öyle anlatıyordu ki, konuşmaları arasında Hüseyin Keskin’e “Bak, başkan olursan bunlara bunlara dikkat et, bu hatalardan uzak dur” mesajını sürekli veriyordu. Gerek Cevat abi, gerekse ben Hüseyin Keskin’e, ‘Alaattin bey iyi niyetli, çalışmak istiyor ama etrafını saran insanlar sürekli Alaattin bey’e yanlış yaptırtıyor, kamuoyunda yıpranmasını sağlıyorlar’ dedik. Bizler bunu Alaattin beye anlatsak ta Alaattin bey etrafındaki insanlarla daha fazla beraber olduğu için onlara inanıyor şeklinde konuşmalarımız oldu. Daha fazla konuşmalarımız oldu ama şimdilik Hüseyin bey’e hatırlatacağım konu bu olduğu için bu kısmını anlatmak istiyor ve Hüseyin Keskin başkana tarih tekerrür etmeye başladı diyerek, başkana seslenmek istiyorum.

Sayın Başkanım,

İki yılı geçkin süredir belediye başkanısınız. İlk yılınızı belediyeyi tanıma ve işi öğrenme ile geçirdiğini biliyoruz. Birinci yıl başkanlıkta acemi olmanıza rağmen kamuoyundan çok olumlu notlar alıyordunuz. Aynı şeyi ikinci yıl için söyleyemeyeceğimi buradan belirtmek istiyorum. Her geçen gün siz ve sizin ekibiniz hakkında gelen şikâyetlerin sayısı artmaya başladı sayın başkanım. Bu hataların çoğundan ya sizin haberiniz yok, ya da var da size bile bile yanlış yaptırıyorlar.  Size sadece bir örnek vereceğim. Sultanbeyli Belediyespor’dan sorumlu iki meclis üyeniz bugünlerde Sultanbeyli Spor’un kulüp yöneticilerine ve sporcularına haksızlık yapıyorlar. Kuran Kursu Caddesindeki bulunan ve halkın malı olan stadı özel yerleriymiş gibi kullanıyorlar. Diğer kulübe o stadı açmıyorlar. Farkındaysanız biz bu konuyu eleştirdikçe, kamuoyunda siz yıpranıyorsunuz, o iki meclis üyeniz değil.

Sayın Başkanım;

İçimizden biri olduğunuz için sizin yanlış yapmanızı istemiyorum. Sultanbeyli’de büyüyüp, burada yaşadığınız için Sultanbeyli için bir kazanım olduğunuzu düşünüyorum. Ancak, başkan olmadan önce dükkânınızda size anlattığımız eksiklik bugün sizin etrafınızda duruyor. Bakınız bugün manşetten duyurduğumuz haberlerde beledi başkanları gençlere yönelik yaptığı projelerden ödüller aldılar. Sultanbeyli’de ise bırakın ödülü, gençler, sizin etrafınızda bulunan iki kişi yüzünden sahaya girip de antrenman ve maç yapamıyor. Lütfen sayın başkan, etrafını bir kontrol et. Bugünden sonra yapacağın her bir hata anında gazete sayfalarına yansıyacaktır. Niyetimiz muhalefet etmek değil. Ancak, hatalar çoğalınca da elden bir şey gelmez. Kalın sağlıcakla.

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI