Serdar İnan iftarını Sultanbeyli’de açtı

Serdar İnan iftarını Sultanbeyli’de açtı
Mimar Sinan Kültür İmar ve Eğitim Vakfı (MİKEV) kurucularından ve İnanlar İnşaat Yön. Kur. Başkanı Serdar İnan personel ve tedarikçilerine Sultanbeyli’de bir iftar verdi.   Serdar İnan misafirleriyle tek...

Mimar Sinan Kültür İmar ve Eğitim Vakfı (MİKEV) kurucularından ve İnanlar İnşaat Yön. Kur. Başkanı Serdar İnan personel ve tedarikçilerine Sultanbeyli’de bir iftar verdi.

 

Serdar İnan misafirleriyle tek tek ilgilendi

Katılımın oldukça yoğun olduğu iftar Vakfa Bağlı Mimar Sinan Mahallesindeki Bedrettin İnan öğrenci yurdunda verildi. Son günlerde inşaat sektöründeki projeleriyle, yazılı ve görsel basında sık sık açıklamalarıyla gündeme gelen İnanlar İnşaat Yön. Kur. Başkanı Serdar İnan vermiş olduğu iftarda konuklarıyla tek tek ilgilendi. Serdar İnan’ın konuklarına karşı sempatik ve sevecen tavırları dikkatlerden kaçmadı.

Vakıf Ahmet’e Tam Not

Vakfın mütevelli heyeti üyesi ve Sultanbeyli’lilerin “Vakıf Ahmet” olarak isimlendirdikleri Ahmet Çetin, iftar organizasyonunun kusursuzluğuyla katılımcılardan tam not aldı.

MİKEV Sultanbeyli’de büyük hizmet yapıyor

2004 yılından bu yana Sultanbeyli Mimar Sinan Mahallesinde faaliyet gösteren Mimar Sinan İmar Kültür ve Eğitim Vakfı (MİKEV), Ramazan ayında Sultanbeyli’de aç kimse bırakmamak için kolları sıvamış durumda.

Mimar Sinan Mahallesinde hizmet veren Mimar Sinan İmar Kültür ve Eğitim Vakfı (MİKEV), ramazan ayında hayır çıtasını yükseltti. Kaymakamlık, Belediye ve Muhtarlık bilgileriyle tespit edilen ihtiyaç sahibi yaklaşık 200 aile ortalama 1200 kişiye her gün üç çeşit sıcak yemek verilmekte. Ramazan ayının güzelliğini evlere sıcak yemek olarak taşıyan MİKEV, bölgedeki yüzlerce yoksul, yetim ve kimsesiz aileye erzak, yakacak, giysi ve kira yardımlarını da eksik etmiyor.

Konuyla ilgi HABER TAKİP’e açıklama yapan MİKEV Sultanbeyli Sorumlusu Ahmet Çetin: ‘İnsanların hayırda yarışmasını peygamberimiz emrediyor. Bizler gücümüz nispetince bu bölgede ve Sultanbeyli’de yoksul, yetim ve kimsesiz ailelere erzak, yakacak, giysi ve kira yardımlarında bulunuyoruz. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bize ulaşan hayır paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, iftarsız ve sahursuz insanların kalmamasını sağlamaya çalışıyoruz’ dedi. Sultanbeyli’de daha çok Vakıf Ahmet olarak tanınan Ahmet Çetin, Afrika ve Somali’ye yapılacak yardımları MİKEV ve diğer hayır kuruluşları ile birlikte o insanlara ulaştırdıklarını da sözlerine ekledi.

 

 

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI