SULTANBEYLİ’DE KORKUTAN YANGIN!

SULTANBEYLİ’DE KORKUTAN YANGIN!
Cuma günü Battalgazi Mahallesi Yadigâr Sokakta çıkan bina yangını, mahallede korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.  Yadigar sokak numara 63’te çıkan yangın kısa sürede komşu binaya sıçradı. Rüzgarında etkisiyle...

Cuma günü Battalgazi Mahallesi Yadigâr Sokakta çıkan bina yangını, mahallede korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.  Yadigar sokak numara 63’te çıkan yangın kısa sürede komşu binaya sıçradı. Rüzgarında etkisiyle büyüyen yangın, iki binayı kullanılamaz hale getirdi. Çıkan yangında ölen kimse olmazken bir itfaiye eri ayağından yaralandı. Yangını 63 numaralı binada yaşayan deli raporlu Ahmet Çelen’in çıkardığı iddia edildi.

KOMŞU MAĞDURU!

Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi Yadigâr Sokak numara 63’te meydana gelen yangın, iki binayı kullanılamaz hale getirdi. Kısa sürede büyüyen yangın yan binaya sıçradı. Çıkan yangında iki evde kullanılamaz hale geldi. Yangın yerine itfaiyenin geç geldiğini iddia eden ev sahipleri, zaman zaman itfaiye erleri ve emniyet güçleriyle tartışma yaşadı. Numara 65’de yaşayan ev sahibi İzzet Dalgıç, yangından yan binadaki deli raporlu Ahmet Çelen’i sorumlu tuttu.

HER İKİ BİNADA DA MADDİ HASARLAR BÜYÜK!

Cuma günü akşam saatlerinde Battalgazi mahallesinde bulunan Yadigar sokakta çıkan yangın, Battalgazi mahallesinde korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Yadigar sokak numara 63’te Ahmet Çelen’e ait binanın ikinci katında henüz nedeni tespit edilemeyen yangın meydana geldi. Kısa sürede tüm katı saran yangın, rüzgârında etkisiyle yan binaya sıçradı. Alev alev yanan her iki binada da yüksek maddi hasarlar meydana geldi. Yangın yerine itfaiyenin geç geldiğini iddia eden ev sahipleri, zaman zaman itfaiye erleri ve emniyet güçleriyle tartışma yaşadı. Yangına müdahale eden itfaiye erlerinden bir kişi, ayağından hafif bir şekilde yaralandı. Numara 65’de yaşayan ev sahibi İzzet Dalgıç, yangının sorumlusu olarak komşu binadaki deli raporlu Ahmet Çelen’i sorumlu tuttu.

MAHALLE HALKI, İTFAİYENİN GEÇ GELDİĞİNİ İDDİA ETTİ!

Ertuğrulgazi İlköğretim Okulunun karşısında bulunan Yadigar sokakta çıkan yangın, mahallede kordu dolu anlar yaşattı. Akşam 19 sıralarında meydana gelen yangın, yaklaşık bir saat sürdü. Sultanbeyli İtfaiyesi’nin müdahalesi sonucu kontrol altına alınan yangın, başka binalara sıçramadan söndürüldü. Olay yerine ilk gelen emniyet güçleri yangın bölgesindeki tüm yolları insan ve araç trafiğine kapattı. İhbar sonrası yangın yerine gelen İtfaiye ekipleri hemen yangına müdahale etti. Yaklaşık bir saat içerisinde söndürme işlemini gerçekleştiren itfaiye ekipleri, zaman zaman vatandaşların sözlü sataşmalarına maruz kaldı. İtfaiyenin olay yerine geç geldiğini iddia eden ev sahipleri ve mahalle halkı, ‘itfaiye erleri erken gelseydi maddi hasar bu kadar büyük olmazdı’ diye şikâyetlerini dile getirdiler.

DALGIÇ: ‘BU VATANDAŞLA KİMSE İLGİLENMİYOR’

Yangın sonrası gazetemize konuşan İzzet Dalgıç isimli vatandaş: ‘ Yan binada bulunan evde deli raporlu biri var.  O vatandaş önce kendi evini yakıyor. Büyüyen yangın daha sonra bizim evimize sıçrıyor.  O vatandaş, daha önce birkaç kez daha böyle girişimlerde bulunmuştu. Mahalleli olarak defalarca şikâyet etmemize rağmen kimse bu vatandaşla ilgilenmedi. Şikâyetin olduğu gün alıp götürüyorlar, akşam geri gönderiyorlar. Gördüğünüz gibi evimin çatısı ve içinde eşyalar tamamen yandı. İtfaiye ekipleri, buraya çok geç geldi. Evimize çok yakın olmasına rağmen geç gelmesini anlayamıyorum’ diye şikâyetini dile getirdi.

 

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI