Hizmetlerin için teşekkürler Başsavcım

Hizmetlerin için teşekkürler Başsavcım
2005 yılından beri Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürüten Hüseyin Çınar’ın Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanmasından dolayı Sultanbeyli Kaymakamlığı, Sultanbeyli Adliyesi ve Sultanbeyli Belediyesi Başsavcı için ortaklaşa bir veda yemeği...

2005 yılından beri Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürüten Hüseyin Çınar’ın Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanmasından dolayı Sultanbeyli Kaymakamlığı, Sultanbeyli Adliyesi ve Sultanbeyli Belediyesi Başsavcı için ortaklaşa bir veda yemeği düzenledi. Aydos Mesire alanında verilen veda yemeğine çok sayıda davetli katıldı.

 

VEDA YEMEĞİ SULTANBEYLİ’Yİ BULUŞTURDU

Geçtiğimiz Salı günü Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar’ın Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığına atandığını gazetemizden duyurmuştuk. Haberin duyulmasından sonra vefalı bir davranış sergileyen Sultanbeyli Kaymakamlığı, Sultanbeyli Adliyesi ve Sultanbeyli Belediyesi Başsavcı için ortaklaşa bir veda yemeği düzenledi.  Cuma akşamı Aydos Mesire alanında gerçekleştirilen veda yemeği, çok sayıda davetliyi bir araya getirdi. Duygulu anların yaşandığı veda programı, Türk Halk Müziği sanatçısı Şentürk Dündar’ın seslendirdiği türkülerle başladı. Programa Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Halit Körken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak, Mal Müdürü Fikri Ay, Sultanbeyli Adliyesinde görev yapan Hâkim, Savcı ve Adliye personeli, Belediye Başkan Yardımcıları, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Meclis üyeleri, Dernek Başkanları, Muhtarlar, Basın mensupları ve çok sayıda kamu görevlisi katıldı.

GÖKKOYUN, ADLİYE PERSONELİ ADINA ÇINAR’A TEŞEKKÜR ETTİ

Sanatçı Şentürk Dündar’ın seslendirdiği türküler sonrası açılış konuşması için kürsüye gelen Cumhuriyet Savcısı Uğur Gökkoyun, Başsavcı Hüseyin Çınar için verilen veda yemeğine katılan davetlilere teşekkür ederek konuşmasına başladı.  Hüseyin Çınar ile uzun yıllar Sultanbeyli halkına hizmet ettiğini söyleyen Cumhuriyet Savcısı Uğur Gökkoyun ‘Sayın savcımız 8 Temmuz 2005 yılında Sultanbeyli’deki görevine başladı. Hepinizin bildiği gibi Başsavcımız Sultanbeyli’de göreve başladığında Adliyemiz bir işyerinin ikinci ve üçüncü katında halkımıza hizmet veriyordu. Hakim, Savcı, İcra Müdürleri ve Katipleri sayarsak toplam 34 kişi görevliydi Adliyede. Şimdi müstakil binamızda 110 arkadaş Sultanbeyli halkına hizmet veriyoruz. Sultanbeyli’de görev yaptığı süre içerisinde Adliye binamızın birçok eksikliğini gideren ve personel arasında dayanışmayı sağlayan Sayın Başsavcıma teşekkür ederim’ dedi.  Gökkoyun, konuşmasının sonunda Sultanbeyli Adliyesinde görev yapan Hakim, Savcı ve tüm personel adına Başsavcı Hüseyin Çınar’a yeni görevinde başarılar diledi.

 

KESKİN: ‘BAŞSAVCIMIN HİZİMETLERİNİ UNUTMAYACAĞIZ’

Daha sonra söz alan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yaptığı konuşmada şunları söyledi. ‘ Sultanbeyli olarak bugün çok iyi bir yöneticimizi kaybediyoruz. Ama Kütahya çok iyi bir Başsavcıya kavuşacak. 2005 yılından beri Sultanbeyli’de görev yapan sayın Başsavcıma bir Sultanbeylili olarak teşekkür ediyorum’ dedi. Konuşmasını şu sözlerle sürdüren Keskin: ‘ Biraz önce Cumhuriyet Savcımız Uğur beyinde söylediği gibi Sultanbeyli’nin değişimine Adliye binasından başlayarak güzel bir ortam bırakan Başsavcımız Hüseyin Çınar’a yeni görevinde ve yeni hayatında başarılar diliyor, gittiği yeni görev yeri Kütahya’da bizleri unutmayacağını ümit ediyoruz’ dedi.

CEYLAN: ‘ÜNİVERSİTE ARKADAŞIMA YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM’

 

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’den sonra duygularını ifade eden Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan, aynı yıllarda aynı üniversitede eğitim gördüğü arkadaşı Başsavcı Hüseyin Çınar’a yeni görev yerinde başarılar dileyerek konuşmasına başladı. Sultanbeyli Adliyesi ile koordine içerisinde görev yaptığını ifade eden Kaymakam Ceylan: ‘ Bu yıl Sultanbeyli’de üçüncü yılım. Bu üç yıllık süre zarfında Adliye personeli ve Başsavcımızla çok uyumlu çalıştık. Bir dost, bir arkadaş, bir kardeş ilişkisi içerisinde görevlerimizi sürdürdük. Sultanbeyli’mize,  Sultanbeyli halkına beraber hizmet ettik. Huzur içerinde geçirdiğimiz bu üç yıldan ben mutluyum. Bu mutluluğu sağlayan arkadaşım Hüseyin Çınar beye, Adliyemizde görev yapan Hakim, Savcı ve diğer personelimize teşekkür ediyorum’ dedi. Konuşmasının sonlarında önemli bir açıklamayı da yapan Kaymakam Ceylan: “ Sultanbeyli’ye atandığımda tanışmak için görüştüğüm Başsavcımızla sohbetimiz esnasında aynı yıllar aynı üniversitede okuduğumuzu anladık. Bu bizim için ayrı bir güzellik oldu ve bu güzellik görevlerimize daha çok yansıdı” dedi.

ÇINAR: ‘SULTANBEYLİ’DE GEÇEN 6 YILI UNUTAMAM’

Kaymakam Ceylan sonrası konuşma yapan gecenin onur konuğu Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar, davete katılan tüm konuklara ayrı ayrı teşekkür ederek konuşmasına başladı. Daha sonra Sultanbeyli’ye atanma sürecini anlatan Çınar şunları söyledi. “ 2005 yılının bir Haziran günüydü Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı ile Adliye binasında oturuyorduk. Saat 14 sularıydı. O zamanki müsteşar yardımcımız beni telefonla aradı ve kararname çıktı gidiyorsun dedi. Efendim tayinim nereye çıktı diye sordum. Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcısı oldun tebrik ediyorum dedi. Sultanbeyli’ye atandığım gün sevindiğim kadar bugüne kadar hiçbir şeye sevinmedim. Ailem İstanbul’u, bende burayı duymuş ve öğrencilik yıllarımdan dolayı Sultanbeyli’yi bilirdim. Ancak Adli ve İdari yapılanmasının nasıl olduğunu bilmiyordum.  Sultanbeyli’ye atandığımı duyup yanıma gelen ilk o zamanki ilçe Emniyet Müdürümüz oldu. O müdürümüz İstanbul’da görev yapmış biriydi. Başladı bana buraları anlatmaya. Buraların biraz taşra olduğunu söyledi ama nihayetinde İstanbul sınırları olduğunu belirtti. Nasıl gideceğimi sordum. Valla oralarda bir Ömerli Barajı var oralara yakın bulursun dedi. Tabii bu söylem bende biraz karamsarlık yaptı. 23 Temmuz 2005 sabahı Sultanbeyli’de Adliye’ye geldik. Beklediğimden daha iyi bir Sultanbeyli ile karşılaştım. Bu gün itibari ile altı yılı tamamlamış bulunuyorum. Size samimi olarak söylemek gerekirse o gün geldiğim Sultanbeyli ile bugünkü Sultanbeyli arasında büyük fark var. Burada yaşayan insanlar bu farkı göremiyor. Geldiğim tarihlerde başkanımız bir iftar yemeği verebilmek için Sultanbeyli’de yer bulamıyordu. Bugün bir veda yemeği ise böyle çok nezih bir ortamda veriliyor. Yolarından binalarına, esnafından tüccarına kadar büyük bir değişim oldu ve olmaya devam ediyor. Bu güzellikleri Sultanbeyli’ye kazandıran tüm yetkililere teşekkür ediyorum” dedi. Başsavcı Hüseyin Çınar kendisi için düzenlenen veda yemeğinden dolayı ayrıca memnuniyet duyduğunu ve Sultanbeyli’de geçirdiği altı yılı unutmayacağını ifade etti ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmalarını sonlandırdı.  Hizmetlerinden dolayı Başsavcı Hüseyin Çınar’a İlçe Kaymakamı Mehmet Ceylan, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Cumhuriyet Savcıları plaket ve çeşitli süs hediyeleri takdim etti.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI