İlçemizin Müstakbel Aday Adayları

Öncelikle web sitemizde ve yöre haber gazetemizde yayınlanan köşe yazım için gerek telefonla, gerekse yüzyüze görüşerek yazımdan dolayı teşekkürlerini ileten tüm okuyucularımıza teşekkürlerimi ileterek yazıma başlamak istiyorum. Bir sayı önceki yazımda şöyle bir ifade kullanmıştım “Yazıma devam edeceğim ve bu işin takipçisi olacağım. Müracaat edecekleri şimdiden duyuyorum. İnşallah bir sonraki yazımda aday adaylarını değerlendirmek için aday adayı bulurum”. Bu yazım yorehaber.net adlı web sayfamızda yayınlandıktan sonra duyduk ki Ak Parti den aday adayı olmak için müracaat edenler ve müracaat edecekler varmış. İnşallah bu yazımızda, bir önceki yazımda belirttiğim gibi aday adaylarını ve partilerin durumunu değerlendireceğim.

Duyduğumuz aday adaylarını tanıyalım;

Akparti :

Ömer ÖZKARTAL: İşadamı Özkartal 1961 Adıyaman doğumlu.Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu. Sultanbeyli de Refah Partisi ilçe başkan yardımcılığı yapmış. Fazilet partisinde il genel meclis üyeliğine seçilmiş. Ak Parti kurucu il yönetim kurulu üyeliği, Ak Parti İlçe başkanlığı yapmış deneyimli bir siyasetçi. Aynı zamanda İTO meclis üyeliği ve Müsiad üyeliği yapmış, deri ve petrol ürünleri işiyle iştigal eden şirketlerin sahibi deneyimli bir iş adamı. Ömer ÖZKARTAL 2002 seçimlerinde Ak Parti den 19. sıradan aday olmuş. AK Parti 14 milletvekili çıkarmıştı.2007 seçimlerinde Ak Parti den 22. sıradan aday olmuştu. AKP 13 milletvekili çıkarmıştı. Ömer Özkartal bu iki seçimde de seçilememişti.

Ömer Özkartal’ı çok yakından tanırım. Beraber siyaset yaptığım çok yıllar olmuştur. Ömer bey gerçekten milletvekili olmayı hak eden bir aday adayı. Ömer beyin Sultanbeyli de en önemli dönemi Ak Parti İlçe başkanlığı yaptığı dönemdir. Gerçekten Sultanbeyli ilçemizin yetiştirdiği dürüst siyasetçilerden birisidir. Sultanbeyli’nin sorunlarını yakından bilen bir siyasetçidir. Aday olduktan sonra her partiden oy alabilecek bir potansiyele sahiptir. Tahminim Ömer bey bu işi sefer göğüsleyecek gibi. Bakın Ömer beyi bu kadar methetmemim sebebi geçmişe dayalı samimiyetimizden dolayı değil gerçekten bu işi hak ettiğine inandığım içindir, yoksa Ömer beyi eleştirecek bir çok kişisel sorunlarım var. Bunlar beni ilgilendirir. Sorunlarımı ben her zaman Ömer beye söylerim. Ama şuanda düşüneceğimiz tek şey Sultanbeyli. Milletvekilliği, ilçe başkanlığı yapmaya benzemez. Seçildikten sonra tüm ilçenin vekili olursun ve tarafsız olursun. İlçe başkanıyken sadece kendi partinin ilgilendirirsin. Dedim ya mesele Sultanbeyli ve geleceği. Onun için Ömer bey cesurca sorunlarımızı mecliste çözeceğine inanıyorum. Dilerim ki inşallah hakkında hayırlısı olur.

Alaattin ERSOY: Doktor, İşadamı 1960 Trabzon doğumlu. Atatürk Üniversitesi tıp fakültesi mezunu.Akparti İlçe başkan yardımcılığı yapmış.2004 yılında yapılan Mahalli İdareler seçiminde Akparti den aday olarak girdiği seçimde Sultanbeyli Belediye Başkanlığını kazanmıştır.Ersoy Hastanesinin sahibi. Müsiad ve Türk Tabibler birliği üyesi.

Alaattin Ersoy’la yaklaşık 6 ay kadar Sultanbeyli Belediyesinde beraber çalıştık.Sırf başka bir partinin aktif yöneticisi olduğum için işime son vermişti. Tabi benle beraber 24 arkadaşım daha gereksiz yere işten çıkarıldı. Hukuki mücadelemizi kazanmamıza rağmen işe geri dönüşümüz engellendi. Tabi bu işin tek sorumlusu sayın Ersoy muydu? Tabi ki değil. Ömer Özkartal, Hüseyin Keskin, Vedat Kibar, Ali İhsan Öztürk, Akparti’li bazı yöneticiler ve belediyenin işe yaramaz ismi lazım değil birkaç müdürü de bu vebalin ortağıdırlar. Bu konuyu kapatalım asıl konumuza geçelim.

Alaattin bey başkanlığı döneminde çok talihsiz sözler etmiştir. Halkımızı işgalci görmüştür. Esnafımızı kaz yerine sokmuştur. Ama Sultanbeyli için yaptıkları hizmetleri de göz ardı edemeyiz. Örneğin; Eski belediye binası yıkıp, yeni belediye binasının yapımı, Fatih bulvarındaki tünel ve en önemlisi seçim arifesinde yapılan15 bin tane yeni inşaat. Bunlar göz ardı edilecek işler değil. Sultanbeyli Belediyesini kurumsallaştıran kişi kendileridir. Alaattin bey cesurdur. Çok kuralcıdır ve disiplinden asla taviz vermez. Sultanbeyli’ye büyük faydaları dokunacağıma inanıyorum. Ömer beyle beraber iyi bir ikili olacağına inanıyorum. Kader bu Ömer bey İlçe başkanıyken, Alaattin bey Belediye Başkanı oldu. İnşaallah tekrar bu ikili meclise milletvekili olarak girerler. İnanın Sultanbeyli’nin yararına inandığım için bu ikiliyi mecliste görmek istiyorum. Alaattin bey başkanlık yaptığı için sorunları en iyi bilenlerdendir. İnşaallah yine halkımız işgalci, esnafımızı da kaz olarak görmez. Tekrar aday adaylığı hayırlı olsun.

Vahit OLGUN: Memur olan Olgun 1967 Gümüşhane doğumlu. Üniversite mezunu. 1989 Yılında Sultanbeyli Belediyesinde göreve başladı. Çeşitli ilçelerde Zabıta müdürlüğü yapmış. 2004 ve 2009 yıllarında Sultanbeyli Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuş. Çeşitli sendikalarda yöneticilik yapmış. İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Vahit Olgun AK Partiden Milletvekili aday adaylığını açıkladığını duydum. Sultanbeyli de seçimlerden seçimlere varlığını hissettiğimiz Vahit beye başka ilçelerde başarılar diliyorum.

Duyduğum ve net olmayan diğer adaylar;
Hüseyin SAYAN: İşadamı olan Sayan Erzurumlu ve Üniversite mezunu. 2004 ve 2009 yıllarında Sultanbeyli Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu.

Mustafa ULUSOY: Elektrik mühendisi olan Ulusoy Bayburt doğumlu. 2009 yılında Sultanbeyli Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu.

Mehmet AZAL: Sadece Trabzonlu ve yurtdışında oturduğunu duydum. Tabi bu adaylar dediğim gibi net değil sadece duyumlarım.

MHP
Fuat FETTAHOĞLU: İnşaat Mühendisi olan Fettahoğlu 1948 Bayburt doğumlu. Devlet Mimarlık Akademisi, İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu. Sultanbeyli de bulunan İstanbul Anadolu Yakası Gıda Toptancılar sitesi Kooperatifini (AYTOP) kurucusu.2007 genel seçimlerinde MHP den 7. sıradan aday olmuştu. MHP bu seçimlerde 2 milletvekili çıkarmıştı ve Fettahoğlu seçilememişti. Fettahoğlu’nun sadece işyeri burada, kendisi Kartal da oturuyor diye biliyorum. İşi zor, kendisine başarılar diliyorum.

Saadet Partisi’ nde şuana kadar ismi ön plana çıkan tek aday adayı Avukat Halil İbrahim ARIKAN gibi görünüyor. Ama daha müracaatlar başlamadı. Onun için bizimki sadece tahminden ibaret bir bilgidir.
CHP,Hasparti ve BBP’de aynı sorun var aday adayları müracaat tarihi belli değil.
BDP bağımsız gireceği için tek aday Medeni Kırıcı gibi gözüküyor. Ufuk Uras’la yolları ayrılıyor gibi.

Evet sevgili Sultanbeyliler aday adayları piyasası böyle. Burada en şanslı parti Ak Parti. Umarım Ak Parti bizleri ters köşeye yatırmaz. Umarım 30 milletvekili çıkaracak olan 1.bölgede 2 milletvekili adayı Sultanbeyli’ye düşer. Umarım muhalefet partilerinde de ilçemizi temsil edecek aday adayları çıkar ve seçilecek sıralarda yer bulurlar. Ben bu seçimin ilçemiz için çok ama çok önemli ve bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum. Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

Yorum Yap

Ad Soyad (required)

E-mail (required)

URI